W ramach współpracy dydaktycznej strony deklarują udział w tworzeniu nowych oraz dostosowaniu istniejących programów studiów do potrzeb i oczekiwań rynku pracy. Będą również współpracować w zakresie zwiększania kompetencji praktycznych studentów poprzez udział w prowadzeniu praktyk zawodowych i staży. Ponadto strony będą współpracować w zakresie zgłaszania tematyki prac dyplomowych, wpisującej się w priorytetowe kierunki działań Wód Polskich i PANS.
Partnerstwo obejmować będzie również działalność rozwojowo-badawczą. Strony będą współpracować w zakresie zgłaszania kluczowych kierunków i obszarów wspólnych działań, prowadzenia konsultacji merytorycznych oraz wzajemnej wymiany wiedzy i doświadczeń.
Dyrektor RZGW w Rzeszowie Anna Sowa podkreśliła, że współpraca będzie polegała szczególnie na oddelegowaniu przez uczelnię studentów na praktyki w RZGW w Rzeszowie, Zarządzie Zlewni w Krośnie i podległych jednostkach terenowych, jak również na przyjmowaniu absolwentów na staż. Absolwenci będą mogli zdobyć pierwsze doświadczenia zawodowe na podstawie praktyk, zaznajomić się z funkcjonowaniem Wód Polskich od strony biurowej, a ponadto zapoznać się z podległym terenem.
Dyrektor Zarządu Zlewni w Krośnie Wojciech Kłosowicz dodał, że Wody Polskie, oprócz przeciwdziałania skutkom suszy i powodzi posiadają również obiekty hydrotechniczne, które potrzebują wykształconej kadry. Absolwenci PANS w Krośnie na dzień dzisiejszy pracują w Zarządzie Zlewni, dlatego też pojawił się pomysł nawiązania bliższej współpracy z uczelnią, w celu przygotowania studentów do przyszłej pracy w Wodach Polskich.
Podpisane porozumienie jest wyrazem wspólnego zaangażowania stron w zapewnienie wysokiego poziomu kształcenia i przygotowania studentów do przyszłej pracy w Wodach Polskich.
Napisz komentarz
Komentarze