Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje dla firm
Reklama Adam Dziedzic PSL

Sędziszów Młp. Przyjechał pijany na stację paliw i wezwał policję na samego siebie

Podziel się
Oceń

Nawet do 3 lat pozbawienia wolności grozi 45-letniemu mężczyźnie, który w niedzielną noc przyjechał fordem na stację benzynową w Sędziszowie Małopolskim. Mężczyzna, będąc w stanie silnego upojenia alkoholowego, wdał się w kłótnię z obsługą stacji, a następnie sam zadzwonił na numer alarmowy, zgłaszając, że jest nietrzeźwy i dyskryminowany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie.
Sędziszów Młp. Przyjechał pijany na stację paliw i wezwał policję na samego siebie

Źródło: archiwum policji

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę przed godziną 2 w nocy. Dyżurny ropczyckiej komendy policji otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym mężczyźnie, który przebywa na jednej ze stacji paliw w Sędziszowie Małopolskim i czuje się dyskryminowany. Na miejsce natychmiast skierowano patrol policji.

Funkcjonariusze ustalili, że 45-latek przyjechał na stację fordem. Pracownica stacji, widząc stan kierowcy, zwróciła mu uwagę na fakt, że nie powinien prowadzić pojazdu pod wpływem alkoholu. Mężczyzna poczuł się urażony tymi słowami i postanowił wezwać policję.

Ponad 2,7 promila alkoholu

Przeprowadzone badanie alkomatem potwierdziło, że 45-latek był w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał na ponad 2,7 promila alkoholu w jego organizmie. To stężenie alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze.

Konsekwencje prawne

Mężczyzna usłyszał już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości i przyznał się do winy. Zgodnie z polskim prawem, za to przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Apel policji o trzeźwość na drodze

Policjanci apelują do kierowców o rozsądek i trzeźwość na drodze. Statystyki wciąż pokazują, że problem nietrzeźwych kierowców jest w Polsce poważny. Mimo licznych działań prewencyjnych i profilaktycznych, policja wciąż zatrzymuje osoby, które decydują się prowadzić pojazd pod wpływem alkoholu, stwarzając tym samym realne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Pamiętajmy: „Piłeś – nie jedź!” To hasło powinno być drogowskazem dla każdego kierowcy. Alkohol znacząco obniża zdolność koncentracji, refleks i koordynację ruchową, co w połączeniu z prowadzeniem pojazdu może prowadzić do tragicznych konsekwencji. Bezpieczeństwo na drogach zależy od odpowiedzialnych decyzji każdego z nas.


Napisz komentarz

Komentarze

DON 31.12.2024 10:42
Chcialbym zobaczyć tego delikwenta z twarzy, Aby ocenic czy mijam co dzien takich debili na ulicach XD. 45 lat i miec sieke w głowie !

Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama