W tym wyjątkowym wydarzeniu uczestniczyły dzieci z aż 28 przedszkoli, które zaprezentowały łącznie 31 tańców i przyśpiewek ludowych. Prezentacje obejmowały polskie tańce narodowe, ludowe piosenki oraz scenki słowno-muzyczne. Na scenie można było zobaczyć m.in. krakowiaki, suity tańców rzeszowskich, śląskie tańce ludowe, kujawiaki, tańce góralskie, polki, przyśpiewki ludowe oraz tańce ukraińskie.
Głównym celem tego wydarzenia było zachowanie polskich piosenek, pieśni, przyśpiewek oraz tańców ludowych przed zapomnieniem, promowanie polskiego folkloru, prezentowanie osiągnięć artystycznych przedszkoli oraz integracja dzieci z różnych placówek, w tym również dzieci z Ukrainy.
Przegląd uatrakcyjniły występy pary turniejowej Resovia Saltans oraz zespołu „Suita tańców lubelskich”.
Honorowo na widowni zasiadły dzieci niepełnosprawne z Ośrodka Rehabilitacyjno Edukacyjno Wychowawczego w Rzeszowie.
Coraz większa frekwencja na Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Tańców i Przyśpiewek Ludowych świadczy o jego rosnącej popularności - w zeszłym roku było prawie 700 uczestników, a w tym roku liczba ta wzrosła do ponad 800 osób.
- To wydarzenie nie mogłoby istnieć i tak dynamicznie się rozwijać, gdyby nie praca własna nauczycieli i rodziców. - Mówi Mateusz Maciejczyk, Radny Miasta Rzeszowa i Przewodniczący Rady Osiedla Baranówka.
Wszystkie dzieci otrzymały upominki, które sfinansowali sponsorzy, głównie lokalne firmy, takie jak Greinplast, nauczyciele i rodzice. Wśród sponsorów był również sam radny Mateusz Maciejczyk.
Radny zwrócił uwagę na potrzebę dofinansowania tego typu imprez przez miasto, co potwierdza rekordowa liczba uczestników Przeglądu.
Napisz komentarz
Komentarze