Szesnastodniowe szkolenie podstawowe to dla nich szansa na zdobycie pierwszych żołnierskich umiejętności. Ochotnicy nauczą się m.in. bezpiecznego obchodzenia się z karabinkiem MSBS GROT, podstaw taktyki i topografii, a także zasad przetrwania w trudnych warunkach i udzielania pierwszej pomocy medycznej na polu walki. Kulminacją szkolenia będzie egzamin w formie tzw. pętli taktycznej oraz uroczysta przysięga wojskowa.
Dlaczego młodzi ludzie decydują się na służbę w WOT?
- Decyzja o rozpoczęciu szkolenia wojskowego wynika głównie z chęci dalszego rozwoju i wykorzystania wakacji, by sprawdzić swoje możliwości. Mam nadzieję, że zdobyte umiejętności przydadzą mi się w przyszłości, gdyż po maturze planuję studia wojskowe – mówi Michał, uczeń z Mielca.
ZOBACZ ZDJĘCIA:
Projekt „Wakacje z WOT” to doskonała okazja dla osób, które chcą połączyć aktywny wypoczynek z nauką nowych umiejętności i służbą dla kraju. Po zakończeniu szkolenia i złożeniu przysięgi wojskowej, ochotnicy rozpoczną służbę w rejonie swojego zamieszkania, dołączając do jednego z batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Nisku (docelowo Tarnobrzeg) oraz Sanoku.
Kolejne terminy szkoleń
Jeśli chcesz dołączyć do szeregów 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, masz jeszcze taką możliwość. Kolejne szkolenia zaplanowano na okres: 11-26 października oraz 29 listopada – 14 grudnia 2024 roku.
Zgłoszenie można złożyć bezpośrednio w Wojskowym Centrum Rekrutacji lub elektronicznie przez platformę ePUAP. Szczegółowe informacje można uzyskać u rekrutera 3 PBOT – https://rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl.
Służba w WOT to nie tylko obowiązki, ale także możliwość rozwoju osobistego, nawiązania nowych znajomości i służby dla swojej społeczności.
Napisz komentarz
Komentarze