Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje rpo
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów miastem najbardziej przyjaznym dla biznesu

Podziel się
Oceń

Wg rankingu magazynu Forbes, Rzeszów jest najbardziej przyjaznym miastem dla biznesu wśród miast od 150 do 299 tys. mieszkańców.
Rzeszów miastem najbardziej przyjaznym dla biznesu

Autor: Screenshot z forbes.pl / Materiał nadesłany

- Jeśli chodzi o miasta liczące od 150 do 299 tys. mieszkańców, to najbardziej przyjazny dla biznesu okazał się Rzeszów, gdzie od przyśpieszonych wyborów 2021 roku (...) rządzi Konrad Fijołek – pisze Forbes. 

Rzeszów wyprzedza m.in. Katowice, Białystok, Gdynię czy Częstochowę. Więcej na forbes.pl

Zachęcanie do inwestowania w Rzeszowie, budowanie atrakcyjności biznesowej miasta w połączeniu z ofertą, jaką miasto kieruje do inwestorów, to w dużej mierze zasługa powołanej przez prezydenta Konrada Fijołka Rady Gospodarczej, ale również rzetelnego podejścia do obsługi inwestorów i funkcjonowania w urzędzie tzw. opiekunów inwestora.

Rada Gospodarcza pod przewodnictwem Jana Kalisza odgrywa coraz większą rolę w kształtowaniu polityki gospodarczej miasta, strategicznego podejścia do rozwoju przedsiębiorczości oraz przyciągania nowych inwestycji w perspektywie kolejnych lat i dekad. To ważne ze względu na niezwykłą sytuację geopolityczną, gospodarczą i społeczną w jakiej znalazł się nasz region.

- Rzeszów - miasto najbardziej przyjazne dla biznesu poleca się do dobrego życia i inwestycji, a ja, jako jego prezydent, jestem bardzo dumny z mojego miasta - mówi Konrad Fijołek Prezydent Miasta Rzeszowa. - Rzeczywiście, mimo trudnych czasów dla samorządów, Rzeszów rozwija się bardzo szybko. 18 nowych, dużych firm dało w ostatnim czasie pracę 3 tysiącom osób. Łączymy pracę z jakością życia, infrastrukturę z zielenią w mieście. Rzeszów jest wspaniałym miejscem. I nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa- dodaje prezydent. 

Na potrzeby rankingu, miasta i gminy zostały podzielone na pięć kategorii według liczby mieszkańców: powyżej miliona, czyli sama Warszawa; 300 tys. – do miliona; 150–299 tys.; 50–149 tys.; poniżej 50 tys. Do przeliczenia na 1000 mieszkańców brano pod uwagę: liczbę rejestracji nowych spółek w danej miejscowości, liczbę zarejestrowanych spółek zagranicznych, saldo migracji spółek. Dane dostarczył Centralny Ośrodek Informacji Gospodarczej.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama