Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Rząd Tajwanu wspiera Rzeszów. Miasto otrzyma google VR za 400 tys. USD!

Podziel się
Oceń

15 kwietnia podpisana została umowa darowizny pomiędzy Biurem Przedstawicielskim Tajpej w Warszawie a Gminą Miasto Rzeszów. Rząd tajwański przekazał kwotę 400 000 USD na wparcie naszego miasta w związku z przebywającymi w nim uchodźcami ukraińskimi.
Rząd Tajwanu wspiera Rzeszów. Miasto otrzyma google VR za 400 tys. USD!

Źródło: Archiwum

15 kwietnia podpisana została umowa darowizny pomiędzy Biurem Przedstawicielskim Tajpej w Warszawie a Gminą Miasto Rzeszów. Rząd tajwański przekazał kwotę 400 000 USD na wparcie naszego miasta w związku z przebywającymi w nim uchodźcami ukraińskimi. 

Środki te zostaną przeznaczone na trzy zadania:

  • Zakup sprzętu eduVR (35 zestawów wirtualnej pracowni) dla rzeszowskich szkół podstawowych), którego opis załączamy do niniejszej informacji prasowej
  • Remont i wyposażenie Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Rzeszowie
  • Zakup sprzętu komputerowego na potrzeby administracji

- Bardzo serdecznie dziękuję rządowi Tajwanu za tak wymierne wsparcie dla naszego miasta. Co mnie szczególnie cieszy, darowizna będzie służyć najmłodszym mieszkańcom Rzeszowa. Od wielu lat współpracujemy z Tajwanem w ramach konferencji Smart City Summit & Expo, która odbywa się, w co roku w Tajpej. Podczas tego wydarzenia, mamy okazję do wymiany doświadczeń w zakresie budowania inteligentnego miasta z partnerami z całego świata. Dodatkowo Rzeszów, jako jedno z zaledwie kilku miast na świecie, został zaproszony do udziału w warsztatach na temat smart city organizowanych i finansowanych przez Tajwański Fundusz Międzynarodowej Współpracy i Rozwoju. Smart city to idea konsekwentnie realizowana w naszym mieście już od prawie dwóch dekad. Obejmuje ona szereg działań mających na celu poprawę jakości życia mieszkańców. Zakup zestawów do przeprowadzania lekcji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości idealnie wpisuje się w tę strategię. Z kolei zapewnienie pomocy psychologicznej dla dzieci i młodzieży to w tym momencie jedno z największych wyzwań, przed którymi stoją polskie miasta. Z tego właśnie powodu druga część darowizny przeznaczona jest na doposażenie i wykonanie niezbędnych adaptacji w miejskiej poradni psychologiczno-pedagogicznej. W Rzeszowie wiemy, jak ważny jest proces integracji pomiędzy społecznością polską i ukraińską. Miasto, które stało się domem dla ok. 35 tys. Ukraińców, realizuje wiele działań, których głównym celem jest zbliżenie obu społeczności, lepsze poznanie i ułatwienie wspólnego funkcjonowania. Dlatego jestem niezmiernie rad, że wszystkie ujęte w umowie darowizny działania, będą służyć zarówno dzieciom polskim, jak i ukraińskim – mówi Konrad Fijołek, Prezydent Rzeszowa.

Gogle eduVR 128GB, które otrzyma Rzeszów, są innowacyjnym narzędziem edukacyjnym specjalnie zaprojektowanym dla szkół podstawowych. Każdy zestaw zawiera 8 gogli VR z 128 GB pamięci i 6 GB pamięci RAM, co umożliwia przechowywanie szerokiej gamy interaktywnych modułów lekcyjnych oraz prowadzenie wycieczek wirtualnych bez konieczności ciągłego ładowania danych. Gogle działają zarówno online, jak i offline, dzięki czemu są wyjątkowo funkcjonalne w różnych środowiskach edukacyjnych.

EduVR wspiera naukę przez immersję w wirtualnej rzeczywistości, oferując prawie 600 modułów edukacyjnych z przedmiotów ścisłych i 22 wirtualne wycieczki. Oprócz tego, 40 modułów jest już dostępnych w języku polskim. Urządzenia są dostarczane w specjalnie zaprojektowanej walizce, która nie tylko ładuje gogle, ale również chroni je przed uszkodzeniami i dezynfekuje za pomocą wbudowanej lampki UV.

Kontrolery są bezprzewodowe i zaprojektowane z myślą o ergonomicznym użytkowaniu. Gogle wyposażone są w filtr blue light, co chroni oczy użytkowników przed niebieskim światłem.

Platforma edukacyjna Veative, z którą współpracują gogle, wymaga wykupienia licencji dostępnej na rok, trzy lata lub pięć lat. Umożliwia ona nauczycielom monitorowanie postępów uczniów dzięki portalowi nauczyciela, co pozwala na bieżące śledzenie i korygowanie pracy uczniów.

Badania World Bank wykazują, że uczniowie uczący się przy pomocy wirtualnej rzeczywistości osiągają o 30% lepsze wyniki w kompetencjach społecznych i o tyle samo szybsze przyswajanie informacji w porównaniu z tradycyjnymi metodami nauczania. Dzięki technologii VR poprawia się także komunikacja i współpraca zespołowa podczas zajęć praktycznych.

Tak zaawansowane technologicznie gogle eduVR to przyszłościowy wybór dla szkół podstawowych, poszukujących efektywnych i nowoczesnych metod nauczania.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama