Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje rpo
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Aglomeracja Rzeszowska–11 Dziedzica. Jaki ma plan na miasto?

Podziel się
Oceń

Adam Dziedzic przedstawił wizję przyszłości Rzeszowa. Swoje założenia programowe nazwał: "Aglomeracja Rzeszowska - 11 Dziedzica".
Aglomeracja Rzeszowska–11 Dziedzica. Jaki ma plan na miasto?

Autor: Henryk Nicpoń

W piątkowym wystąpieniu na konferencji prasowej, Adam Dziedzic, kandydat na prezydenta Rzeszowa z ramienia Komitetu Wyborczego Wyborców Porozumienie Służy Ludziom – Trzecia Droga, zaprezentował swoją wizję rozwoju miasta. Pod hasłem "Aglomeracja Rzeszowska – 11 Dziedzica", poseł przedstawił 11 filarów swojego programu, odnosząc się do istotnych kwestii dla mieszkańców i rozwoju aglomeracji.

Sąsiednie gminy napędem dla Rzeszowa

Jednym z kluczowych punktów programu Adama Dziedzica jest idea Rzeszowa jako serca aglomeracji. W piątek podkreślał on znaczenie współpracy z okolicznymi gminami, nazywając je "płucami" aglomeracji.  Poseł wyznaje zasadę dobrosąsiedztwa i zaznaczył, że Rzeszów powinien dążyć do współpracy z sąsiednimi społecznościami, zamiast ich marginalizować. Jego celem jest stworzenie komunikacyjnej, edukacyjnej i gospodarczej synergii w regionie. - To obszar zamieszkiwany przez 314 tys. osób - zauważył Adam Dziedzic, mówiąc o obwarzanku rzeszowskim. - Bez aglomeracji nie będzie dobrej komunikacji, oświaty, gospodarki wodno-ściekowej czy nawet możliwości pozyskania środków finansowych - dodał. 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

W kontekście infrastruktury miejskiej, Dziedzic zwracał uwagę na konieczność rewitalizacji obszarów nad rzeką Wisłok - Lewy brzeg Wisłoka jest do zagospodarowania w formie estakad, scen czy innej zabudowy, umożliwiającej funkcjonalność - mówił. 

W kwestii rozwoju urbanistycznego, kandydat na prezydenta stolicy Podkarpacia podkreślał potrzebę nowego podejścia do planowania przestrzennego. Zamiast budować najpierw osiedla, a potem dostosowywać infrastrukturę drogową, Dziedzic opowiada się za odwrotnym procesem, który ma zapobiec korkom i poprawić funkcjonalność miasta - Najpierw buduje się osiedla, a dopiero potem się myśli, jak przebudować drogi i ulice - zauważył kandydat na prezydenta Rzeszowa. 

O społeczeństwie, ze społeczeństwem... 

Przywiązując wagę do spraw społecznych, Dziedzic zobowiązał się do wsparcia różnych grup społecznych, w tym młodzieży, seniorów i osób potrzebujących opieki zdrowotnej. Jego plany obejmują także lokalizację nowoczesnego szpitala uniwersyteckiego oraz promowanie kultury i sportu, poprzez rozwój infrastruktury użyteczności publicznej. 

Bezpieczeństwo jest również istotnym punktem programu Dziedzica. Propozycje relokacji jednostek wojskowych mają na celu zarówno zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców, jak i wykorzystanie terenów militarnych do celów mieszkalnych i przestrzeni publicznej. - Rzeszów nie ma lodowiska! Jak to możliwe? - pytał retorycznie Adam Dziedzic. - Aquapark? O którym od lat się tyle mówi? Zaczął się wprawdzie proces jego tworzenia, ale to wszystko trwa bardzo, bardzo wolno - dodał. 

W kontekście infrastruktury przeciwpowodziowej i bezpieczeństwa cywilnego, Dziedzic sugeruje wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań, takich jak parkingi wielopoziomowe z funkcją schronów. -Jednostki wojskowe są w centrum Rzeszowa. Mieszkańcy mają obawy ws. ich ulokowania. Odbyłem już rozmowy w tej sprawie z ministrem obrony -  Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Jednostki wojskowe można by ulokować w obszarach, które nie byłyby kwestią niepokoju społecznego - mówił poseł. Jest to jego odpowiedź na potrzeby mieszkańców i możliwość dostosowania miasta do ewentualnych zagrożeń.

Adam Dziedzic zaprezentował kompleksowy plan rozwoju Rzeszowa, uwzględniający aspekty społeczne, ekonomiczne i infrastrukturalne. Jego program "Aglomeracja Rzeszowska – 11 Dziedzica" skupia się na budowie wspólnoty, zrównoważonym rozwoju i poprawie jakości życia mieszkańców.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama