Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Adam Dziedzic PSL

Kontrowersje wokół konsultacji budowy wiaduktu nad torami na os. Pułaskiego?

Podziel się
Oceń

W poniedziałek odbyły się konsultacje nad planem przebudowy układu komunikacyjnego na os. Pułaskiego, w tym poprzez budowę wiaduktu łączącego ul. Wyspiańskiego i Hoffmanową. Mieszkańcy debatowali z władzami Rzeszowa jednak nad gotowym planem.
Kontrowersje wokół konsultacji budowy wiaduktu nad torami na os. Pułaskiego?
Konsultacje nad nowym układem komunikacyjnym na os. Pułaskiego w Rzeszowie potrwają do 21 listopada br.

Źródło: Adam Lampart/UM Rzeszowa

W budynku VIII Liceum ogólnokształcącego w Rzeszowie, przy ul. Wyspiańskiego w poniedziałek po południu władze Rzeszowa, architekci i pracownicy ratusza spotkali się z mieszkańcami os. Pułaskiego, aby przedstawić koncepcję przebudowy układu komunikacyjnego w tej części miasta. Jednym z kluczowych planów jest budowa wiaduktu nad torami, łączącego ul. Wyspiańskiego z Hoffmanową, tak aby uniknąć paraliżu na przejeździe kolejowym w ciągu ul. ks. Jałowego. - Dziękujemy za merytoryczną, momentami gorącą dyskusję o tej bardzo ważnej dla miasta i mieszkańców inwestycji. Dzięki niej lepiej skomunikowane zostaną wschodnia i zachodnia część Rzeszowa - czytamy na stronie rzeszowskiego Ratusza na Facebooku.

- Spotkaliśmy się w VIII LO nie po to, aby konsultować, lecz po to, aby został nam zaprezentowany praktycznie gotowy i opłacony już projekt budowlany - komentuje wczorajsze konsultacje Michał Wróbel, zarzucając miastu, że w przygotowanej koncepcji przebudowy dróg "brakuje wariantowości i rozmów przed, a nie po wykonaniu projektu budowlanego". Swój wpis zamieścił w mediach społecznościowych. - Konrad Fijołek prezydent Rzeszowa miał wspólnie z mieszkańcami zarządzać miastem, tymczasem o sposobie nowego przeprawienia się przez tory zdecydował sam. Zupełnie nie odrobiliśmy lekcji ze sposobu postępowania z obwodnicą południową, która nie może doczekać się realizacji. Tu będzie podobnie, bo prezydent, zamiast łagodzić potencjalny konflikt społeczny, tylko go wzmaga - zwraca uwagę. 

Ratusz: czekamy na wnioski i uwagi

Miasto jednak przypomina, że to dopiero początkowy etap realizacji tej inwestycji. Stąd też odbywają się konsultacje społeczne. To nie tylko spotkania z mieszkańcami, ale możliwość złożenia odpowiednich uwag. 

Same zaś konsultacje społeczne, zorganizowane są zgodnie z przepisami prawa - uważa miasto, które w odpowiedzi na naszego maila o konkretną definicję "konsultacji społecznych" odsyła nas do licznych uchwał i zarządzeń, w tym: "Uchwały Rady Miasta Rzeszowa Nr LXXVIII/1711/2023 z dnia 25 kwietnia 2023 r. w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Rzeszowa, Zarządzenia Nr 0050/343/2023 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 28 lipca 2023 r. w sprawie wprowadzenia Instrukcji postępowania przy prowadzeniu konsultacji społecznych z mieszkańcami miasta Rzeszowa oraz  Zarządzenia Nr 0050/488/2023 Prezydenta Miasta Rzeszowa z dnia 30 października 2023 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji społecznych projektu koncepcyjnego budowy wiaduktu nad torami kolejowymi łączącego ul. Wyspiańskiego z ul. Hoffmanowej". - Konsultacje społeczne rozumiemy dokładnie tak, jak zostało to zapisane w ww. uchwałach i zarządzeniach, w oparciu o które działamy - powiedziała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Konrada Fijołka. 

- Uwagi i wnioski do projektu koncepcyjnego mieszkańcy mogą składać w terminie od 6 listopada 2023 r. do 21 listopada 2023 r. Wnioski można składać drogą elektroniczną na adres: [email protected] - przekazuje rzeczniczka prezydenta Rzeszowa. - Takie wnioski już wpływają - zauważa. 

Po zakończeniu konsultacji, w terminie nie dłuższym niż 30 dni, Prezydent na stronie internetowej www.erzeszow.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej zamieszcza Raport z przeprowadzonych konsultacji. - W uzasadnionych przypadkach Raport może być ogłoszony w późniejszym terminie, nieprzekraczającym jednak 60 dni od zakończenia konsultacji - mówi Kłeczek-Krawiec. Rzeczniczka prezydenta dopytywana o opinię zamieszczoną w grupie "Razem dla Rzeszowa" przekazała, że "jest to opinia (...), do której ma prawo. Jednak stawiane zarzuty nie są prawdą". 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kalitaTreść komentarza: Dno i żenada!Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:44Źródło komentarza: Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...Autor komentarza: maxTreść komentarza: Wgniótł Putina w ziemię ! :):):):):):)Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:42Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Każdy podatnik płacący płaci. Żadna grupa rządząca od 1900 roku nie wzięła się za polski związek piłki nożnej, jak anglicy za kiboli, uciąc należy raz a dobrze, niech się człowieki natłuką, nie ma sensu wzywać ani sektorować policją dzielną, dam im wolną wolę. Na pogotowiu poczekają jak każdy, na przyjazd prokuratora też, po co ludziom ambitnym robić pod górkę?Data dodania komentarza: 1.04.2025, 20:12Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: SumTreść komentarza: Co tej uchwały wynika NICZwykłe bicie piany. Poczta i tak zrobi swojeData dodania komentarza: 1.04.2025, 11:22Źródło komentarza: Radni sejmiku przyjęli stanowisko ws. restrukturyzacji PocztyAutor komentarza: GrallTreść komentarza: Kto płaci za zabezpieczanie grup bandziorów stadionowychData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: a wystarczyło dać im broń żeby się pozabijali, byłby święty spokójData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama