Rozsądek, nie rozdawnictwo
Konferencja prasowa posłów nosiła tytuł "Po stronie Polski". Jak podkreślali działacze ugrupowania, ich celem jest przede wszystkim "stanie po stronie wolności Polski i Polaków". Wizyta ich liderów w Rzeszowie natomiast, jest kolejnym dniem ich podróży po Polsce, stanowiącej część tzw. "Letniej Ofensywy Konfederacji".
Jako pierwszy głos zabrał Ryszard Skotniczny, przedstawiciel partii KORWiN na 22. okręg wyborczy.
-Konfederacja jako jedyna partia proponuje rozsądek i ma pomysł co zrobić, żeby Polacy nie zubożeli - mówił Skotniczny.
Podkreślił on również skalę i skutki zjawiska inflacji w Polsce, a także nakreślił, w jaki sposób dotyka ona przedsiębiorców. Zaznaczył również jednak, iż najbardziej spadek wartości pieniądza dotknie tych najmniej zarabiających.
-Inflacja, która zżera nasze oszczędności, zawsze dotyka najbardziej najbiedniejszych - dodawał.
Skotniczny tłumaczył, iż "rozdawnictwo" oraz gigantyczne transfery socjalne nie stanowią odpowiedzi na obecne problemy. Dlatego też konieczne, jego zdaniem, jest m.in. powrót do korzystania z węgla.
PR w armii i przygotowania do kampanii
Następnie głos zabrał prof. Andrzej Zapałowski, ekspert ds. bezpieczeństwa oraz wykładowca akademicki, związany ze środowiskami Konfederacji.
-Musimy skończyć z polityką PR-ową, którą prowadził rząd poprzedni i obecny. Musimy rozliczać tych, którzy rządzą po czynach. Mówi się o 250-tysięcznej armii operacyjnej, a, proszę państwa, zwiększa się ze 104 do 106 garnizonów w Polsce. Mamy ok. 110-114 tys. żołnierzy wojsk operacyjnych, a przy ilości takiej, do której dążymy, powinno być 300 garnizonów. To pokazuje, że jest to PR - tłumaczył Zapałowski.
Skrytykował on też rząd za wieloletnie zaniedbania w zakresie produkcji zbrojeniowej czy szkolenia, wyjaśniając, iż są to kluczowe kwestie dla egzystencji naszego państwa.
Z kolei Tomasz Buczek, działacz Ruchu Narodowego, zabrał głos w sprawie tworzenia list w wyborach samorządowych i przygotowań do zbliżającej się kampanii wyborczej.
-Na jesień tego roku ruszamy w teren z naszym programem. Będziemy odwiedzać wszystkie powiaty - zapowiedział Buczek.
Krytyka podwyżek
Po działaczach lokalnych, głos zabrali posłowie koła poselskiego Konfederacji w Sejmie. Jako pierwszy, głos zabrał jego przewodniczący, Jakub Kulesza. Odniósł się on do kwestii podwyżek dla polityków i zaplanowanych na rok 2023 wzrostów kosztów utrzymania Kancelarii Sejmu o 23%.
-Te podwyżki mają dotyczyć wszystkich - pracowników, Rady Marszałkowskiej, ale też i posłów, ministrów, premiera i prezydenta - tłumaczył Kulesza.
Następnie dodał: -Ja nikomu nie żałuję, ale sytuacja, w której co najmniej 230-232 parlamentarzystów doprowadziło do historycznej inflacji i wzrostu cen w Polsce, i w której ci posłowie mają zostać wynagrodzeni za to podwyżkami, to jest skandal! - mówił.
Później głos zabrał prezes Ruchu Narodowego, Robert Winnicki, który również odniósł się do tej sprawy.
- Proszę państwa, przez 20 lat pensje poselskie stały w miejscu i nagle w zeszłym roku wystrzeliły. My uważamy, że jest to po prostu jakiś dziki system! Posłowie powinni zarabiać stosownie do tego, jak się ma sytuacja gospodarcza i los Polaków w kraju - wyjaśniał Winnicki.
Jak mówił, rozwiązanie to nie będzie wymagać "kombinacji", lecz będzie to sprawiedliwe w stosunku do reszty społeczeństwa. Podobnego zdania był też inny poseł Konfederacji, Krzysztof Tuduj.
-Politycy PiS-u wymyślili jak walczyć z inflacją - wymyślili to w ten sposób, że dadzą sobie podwyżki, żeby nie czuć tej inflacji. To jest absurd! - mówił.
Na koniec głos zabrał reprezentujący okręg rzeszowski, poseł Grzegorz Braun. Podziękował on za obecność mediom i przypomniał, że Konfederacja jako ugrupowanie istnieje już cztery lata.
-Myślę, że udało nam się w pewnych bardzo ważnych kwestiach wystąpić w charakterze jedynego głosu sprzeciwu wobec działań zjednoczonej koalicji covidowo-wojenno-podatkowo-eurokołchozowej i wystąpić w interesie Polski, w interesie narodowym, w obronie polskiej racji stanu - powiedział Grzegorz Braun do zgromadzonych na rzeszowskim Rynku dziennikarzy.
Stwierdził on też, iż Konfederacja jako jedyna jest ugrupowaniem, które nie popiera podwyżek podatków, których miało zostać wprowadzonych podczas tej kadencji Sejmu ok. kilkadziesiąt. Największym z nich, jego zdaniem, miał być "podatek inflacyjny", przed którym politycy konfederaccy mieli ostrzegać już wcześniej. Polityk zapowiedział też, iż jednym z haseł jego ugrupowania będzie "Nigdy więcej lockdownów".
Program Konfederacji
Po zakończeniu konferencji prasowej, działacze Konfederacji spotkali się z mieszkańcami Rzeszowa, wręczając im broszury z ich programem wyborczym, zatytułowanym "Po stronie Polski". Jak podkreślali politycy ugrupowania, w tym Grzegorz Braun, jest to wyłącznie aneks do wcześniejszych postulatów ugrupowania. Został on zaprezentowany rzeszowianom w Hotelu Grein na spotkaniu z posłami o godz. 18:00.
Program składa się z następujących haseł (opisanych szerzej w broszurce, udostępnionej również na stronie Konfederacji):
-Pokonamy inflację!
-Swoboda produkcji rolnej
-Dość gnębienia zmotoryzowanych!
-Suwerenność energetyczna Polski
-Polskie elektrownie jądrowe
-Innowacyjne technologie w energetyce
-Silna i nowoczesna armia
-Rozwińmy polski przemysł zbrojeniowy!
-Podnieśmy zdolności militarne Polaków
-Krajowy Plan Odbudowy do kosza!
-Podmiotowe stosunki z Ukrainą
-Nie dla imigracji socjalnej!
Napisz komentarz
Komentarze