Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Zakończyła się druga edycja projektu IBAF „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Podziel się
Oceń

Zarządzanie własnymi pieniędzmi, inwestowanie i oszczędzanie – to główna tematyka warsztatów przeprowadzonych przez Instytut Badań i Analiz Finansowych WSIiZ oraz Finansowe Koło Naukowe FLOW. W ramach drugiej edycji projektu „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP” udział wzięło około 180 uczniów z podkarpackich szkół średnich.
Zakończyła się druga edycja projektu IBAF „Uczelnie Szkołom – o finansach z NBP”

Autor: materiały prasowe WSIiZ

Charakter wydarzenia to autorska inicjatywa zespołu IBAF, która cieszy się od samego początku bardzo pozytywnymi opiniami.

- Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy ekonomicznej i finansowej, a także zagadnień dotyczących zachowań przedsiębiorczych poprzez wykorzystanie różnych form współpracy z uczniem - od webinarów, przez praktyczne warsztaty, aż po rywalizację w ramach gry terenowej połączonej z konkursem. Dodatkowo, uczniowie mają okazję poznać lokalne instytucje kultury w Bóbrce i w Krośnie - podkreśla mgr Karolina Palimąka, koordynator projektu.

W obecnej edycji projektu "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP" warsztaty dla uczniów poprowadzili najbardziej aktywni studenci z Finansowego Koła Naukowego FLOW pod opieką Mentorów - pracowników Instytutu Badań i Analiz Finansowych oraz Kolegium Zarządzania WSIiZ.

Dla uczniów przygotowano zajęcia z obszaru zarządzania własnymi pieniędzmi, inwestowania i oszczędzania. Specjaliści omówili również kwestie związane z podatkami oraz innymi obciążeniami publicznoprawnymi, a także tematyką przedsiębiorczości.

- Podczas wydarzenia uczestnicy rozwijali kompetencje miękkie takie jak np. praca w grupie, analiza informacji czy kreatywność. Natomiast w grze terenowej na obszarze Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa młodzież zmagała się zarówno z czasem, jak również z poziomem trudności zadań przygotowanych przez trenerów - opowiada Karolina Palimąka.

Uczniowie doceniają praktyczny charakter zajęć (ćwiczenia, quizy, dyskusje, gry planszowe czy grę terenową), jak i zakres przekazywanej wiedzy, która przyda im się na etapie wkraczania w dorosłe życie.

- Najbardziej podobało mi się to, że podczas zajęć, jak i całego projektu, panowała bardzo przyjazna i luźna atmosfera. Fajne podejście każdego do siebie pozwoliło łatwiej przyswoić przekazywaną wiedzę - mówi Patrycja Kidacka, uczennica Zespołu Szkół w Tyczynie.

Wśród uczestników projektu znalazła się młodzież z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Jana Szczepanika w Krośnie, 2 LO z Zespołu Szkół nr 1 im. Janusza Korczaka w Łańcucie, Zespołu Szkół Gospodarczych im. M. S. Ligęzy w Rzeszowie, Zespołu Szkół Ekonomicznych im. M. Skłodowskiej-Curie w Rzeszowie oraz Zespołu Szkół w Tyczynie.

Zajęcia w ramach projektu "Uczelnie Szkołom - o finansach z NBP. Edycja II" były realizowane odpowiednio 3 - 4 marca, 17 - 18 marca oraz 7 - 8 kwietnia br. w Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazownictwa im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce, Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie oraz Centrum Edukacji Międzynarodowej w Kielnarowej.

Powiązane galerie zdjęć:

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama