Do szczepienia od 1 maja dopuszczone są osoby urodzone w latach 1984 i 1985. Od 3 maja dojdą kolejne dwa roczniki - 1986 i 1987. Także wszyscy 30-latkowie lub starsi, którzy wypełnili formularz w pierwszym kwartale tego roku i mają już aktywne e-skierowanie mogą przyjść na szczepienie. Jak informuje nas jedna z osób rejestrujących do szczepienia dopuszczane są też osoby nie posiadające e-skierowania. Cała procedure rejestracji i wydania e-skierowania można przejść na miejscu.
W Polsce chętnych nie brakuje, tak samo jak w Rzeszowie
Od rana media w Polsce informowały o sporej ilości chętnych do tej akcji szczepień. Przed siedzibami urzędów wojewódzkich ustawiały się tłumy chętnych. Pierwsze osoby zjawiły się już nawet o 3. w nocy.Natomiast w Rzeszowie od samego rana ta statystyka wyglądała nieco gorzej. Do godz. 11 było na tyle mało chętnych, że przyjmowano niemal każdego.
Później jednak akcja ruszyła z kopyta. Według uzyskanych przez nas informacji do godz. 15.30 udało się wszczepić ponad 500 osób.
Szczepienia odbywają się w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego oraz w kontenerze przed budynkiem. Obsługuje je firma Lux-Med.
Wszyscy odwiedzający punkt szczepień w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie soboty do poniedziałku otrzymają jednodawkowy preparat firmy Johnson & Johnson.
Od 9 maja szczepienia dla każdego pełnoletniego
Po majówce rejestracja kolejnych roczników będzie kontynuowana. Rząd zapowiada, że do 9 maja wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia będą miały wystawione e-skierowanie. Oznacza to, że po tym terminie każda pełnoletnia osoba będzie mogła zarejestrować się na szczepienie.Obecnie w Polsce dostępne są cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe. Preparat opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania jednej dawki.
Napisz komentarz
Komentarze