TauronLiga. KS Developres Rzeszów z awansem do półfinału

Można powiedzieć, że awans do półfinału TauronLigi był tylko formalnością. W drugim meczu ćwierćfinałowym KS Developres Rzeszów pewnie wygrał 3:0 z Energa MKS Kalisz.
  • Źródło: KS Dvelepres Rzeszów

Autor: KS Developres Rzeszów

O ile w pierwszym ćwierćfinale siatkarki Energa MKS Kalisz sprawiały Rzeszowiankom problemy, tyle KS Developres Rzeszów już w meczu rewanżowym nie miał problemów. Można powiedzieć, że awans do półfinału TauronLigi był tylko formalnością. Ryscie w półfinale zagrają z kimś z pary ŁKS Commercecon Łódź - BKS BOSTIK Bielsko-Biała, choć po piewrszym spotkaniu, to Łodzianki są bliżej awansu do dalszej serii spotkań. MVP dzisiejszego spotkania została wybrana Gabriela Polańska.

Energa MKS Kalisz: Polak, Ptak (4), Bednarek (6), Szperlak (5), Gałkowska (10), Mucha (4), Łysiak (libero) oraz Kucharska, Gromadowska (2), Szczurowska (1) i Bałuk (1)

KS Developres SKYRES Rzeszów: Polańska (13), Van Ryk (16), Krajewska (1), Blagojević (9), Efimienko-Młotkowska (6), Fidon-Lebleu (9), Przybyła (libero) oraz Grabka, Lazić (1), Krzos (libero), Rasińska (3), Stencel (2) i Kaczmar

Od prowadzenia 4:1 rozpoczęły to spotkanie rzeszowianki. Bardzo dobre przyjęcie oraz precyzyjne rozegranie skutkowało, zwiększenie przewagi punktowej nad rywalkami. Rzeszowianki nie mogły sobie wymarzyć lepszego otwarcia partii, bowiem po serii zagrywek Jeleny Blagojević wspartej dobrą grą koleżanek z zespołu, w połowie pierwszego seta posiadały sześciopunktową przewagę (15:9). Spory udział w budowaniu wyniku miało trio skrzydłowych – Kiera Van Ryk, Jelena Blagojević i Juliette Fidon-Lebleu. Kaliszanki starały się odrobić straty, lecz bezskutecznie. Pierwszy set zdecydowanie należał do Developresu, a „kropkę nad i” postawiła Gabriela Polańska, kończąc tego seta 25:19.

Gra blokiem był jednym z kluczowych elementów w tym secie. Po agresywnym początku w wykonaniu rzeszowianek gospodynie miały spore problemy w stworzeniu skutecznej akcji (6:1). Fidon-Lebleu oraz Van Ryk wykorzystały słabszy moment gry rywalek, podnosząc przewagę aż do dziesięciu oczek (13:3). Kaliszanki nie były w stanie odrobić takiej straty. W połowie drugiego seta trener Antiga dokonał zmian w rzeszowskim zespole, wprowadzając zawodniczki rezerwowe. Gospodynie posiadały spore problemy w zatrzymaniu Rysic, a mocny atak rzeszowianek bombardował rywalki. Drugi set zakończył się wysokim prowadzeniem 25:10 dla Developresu SKYRES Rzeszów.

W trzeciego seta lepiej weszły rzeszowianki, które po kontrze Jeleny Blagojević odskoczyły od rywalek na dwa oczka (4:2). Kaliszanki jakby podłamała rezultatem drugiego seta, posiadały coraz większe kłopoty w rozegraniu skutecznej akcji. Gabriela Polańska zapunktowała w ataku z krótkiej i w połowie seta mieliśmy już przewagę sześciu oczek (16:10). Można było odnieść wrażenie, że zespół Energi MKS Kalisz już nie podejmuje dalszej walki. Bardzo dobrze w ataku prezentowała się Juliettte Fidon-Lebleu oraz Kiera Van Ryk, które rozbijały przyjęcie gospodyń. Ostatni set zakończył się zwycięstwem Developresu SKYRES Rzeszów 25:18 i tym samym rzeszowianki zdobyły awans do półfinału play-off TAURONLigi.