Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Adam Dziedzic PSL

I Gala Sportu w Gminie Trzebownisko: Święto lokalnych mistrzów

Podziel się
Oceń

I Gala Sportu w Gminie Trzebownisko: Święto lokalnych mistrzów

Autor: Łukasz Kotulak / Halo Rzeszów

W piątek w Dworze Ostoya odbyła się pierwsza w historii Gala Sportu, podczas której uhonorowano lokalnych sportowców, trenerów i działaczy. Wydarzenie zgromadziło blisko 300 osób, a nagrody otrzymało 116 sportowców reprezentujących różne dyscypliny.

Obejrzyj reportaż Halo Rzeszów:

 

Rekordowa liczba wyróżnionych

Wójt Gminy Trzebownisko, Sławomir Porada, podkreślił wyjątkowość tego wydarzenia: "To pierwszy raz w historii naszego samorządu mamy okazję wyróżnić mistrzów różnych dyscyplin. Mistrzów, którzy są swojego rodzaju wizytówką, chlubą, ale też ambasadorami gminy Trzebownisko."

Liczba nagrodzonych sportowców w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła ponad trzykrotnie. "W zeszłym roku były to 34 osoby, więc tutaj jest naprawdę spory progres" - zauważył Krystian Herba, znany sportowiec i gość specjalny gali.

Sportowe gwiazdy z gminy Trzebownisko

Na uroczystości obecni byli wybitni sportowcy pochodzący z gminy, w tym mistrz świata w boksie Łukasz Różański, lekkoatletka Anna Wielgosz oraz sprinter Oliwer Wdowik. Jak podkreślił wójt Porada, "to są osoby, które reprezentują nasz kraj na arenach Olimpiad, Mistrzostw Świata, Mistrzostw Europy. I są takimi ambasadorami gminy Trzebownisko jeżeli chodzi o sport, a przede wszystkim o propagowanie wśród młodzieży tego sportu."

Łukasz Różański, mistrz świata w boksie, nie krył zadowolenia z organizacji takiego wydarzenia: "Bardzo fajna inicjatywa. Pamiętam, jak brałem udział w takich galach jako młody chłopak, który zaczynał w sporcie, jeszcze wcześniej w koszykówce, później właśnie w boksie, więc przypomniało mi się właśnie jakie były emocje i też pewnie nie mniejsze jak przy dużych imprezach sportowych."

Od szkolnych zawodów do międzynarodowych sukcesów

Oliwer Wdowik, utalentowany sprinter, podzielił się swoją drogą do sukcesu: "Zaczynałem w szkole w Zaczerniu, to tamtejsi WF-iści mnie gdzieś tam zapalili u mnie tą taką nutkę do rywalizacji przede wszystkim. No i do tego sprintu, gdzieś tam zacząłem wygrywać takie zawody międzyszkolne, powiatowe."

Wspominając swoje pierwsze osiągnięcia, dodał: "Mój pierwszy medal mistrzostwa polski to był złoty, młodzików. No i te sukcesy takie w New Yorku gdzieś tam zbudowały u mnie tę chęć do dalszego trenowania, no i tak to się teraz cały czas ciągnie."

Młode talenty

Wśród nagrodzonych znalazł się również młody judoka Antoni Berkowicz, który opowiedział o swoich treningach: "Ja trenuję judo w Rzeszowie, w klubie Judo Millenium Acro Rzeszów. Moim trenerem jest Piotr Majcher." Docenił także wsparcie gminy: "Gmina mi zapewnia dobre warunki, bo dojeżdżałem autobusem, a teraz karta autobusowa jest za darmo, więc nie muszę przepłacać."

Rola trenerów

Podczas gali podkreślano ogromną rolę trenerów w kształtowaniu młodych talentów. "Nie byłoby tych wszystkich sukcesów oczywiście bez trenerów. Jak widzieliśmy dzisiaj tutaj Oliwer Wdowik podkreślił rolę swojego pierwszego trenera. To jest trener, który pracuje w szkole w Zaczerniu, więc jest jego pierwszym trenerem i takich trenerów jest w każdej szkole mnóstwo, którzy zarażają tą pasją, zarażają sportem kolejne pokolenia młodych osób" - zaznaczył wójt Porada.

Wsparcie dla młodych sportowców

Gmina Trzebownisko aktywnie wspiera rozwój młodych sportowców poprzez różne formy pomocy. "Ważne jest, żeby młodzież z terenu gminy Trzebownisko miała możliwość realizowania swoich pasji. Jedną z tych pasji jest oczywiście sport. Do tego też zachęcamy poprzez dzisiejsze nagrody, ale również różnego rodzaju stypendia, które są przyznawane co roku przez samorząd gminy Trzebownisko, ale również liczne firmy, które na terenie gminy Trzebownisko mają swoją siedzibę" - wyjaśnił Sławomir Porada.

Plany rozwoju infrastruktury sportowej

Podczas gali wójt Porada przedstawił ambitne plany rozwoju infrastruktury sportowej w gminie: "My jesteśmy na etapie projektowania i starania się już tak naprawdę o środki, na budowę pełnowymiarowej hali sportowej. Złożyliśmy wnioski o rozbudowę kolejnych orlików lekkoatletycznych i tych orlików do piłki nożnej."

Zapowiedział również modernizację istniejących obiektów: "Modernizujemy też te obecnie funkcjonujące od 2013-2012 roku orliki. Kolejna również duża, potężna inwestycja modernizacyjna. No i przybierzemy się oczywiście do wielkiej modernizacji ośrodka sportu i rekreacji, a więc całej Niecki Basenowej i całego otoczenia, które wokół ośrodka sportu i rekreacji jest."

Inspirujące przesłania dla młodych sportowców

Anna Wielgosz, wybitna lekkoatletka, skierowała inspirujące słowa do młodych sportowców: "Każdego z Was czeka piękna droga w sporcie. Można poznać wielu przyjaciół, wielu znajomych, wiele znajomości i na przykład będzie to determinować to, co będziemy robić w przyszłości. I myślę, że właśnie sukces jest piękny, ale jeszcze piękniejsza jest ta droga, którą przechodzimy dzięki temu sportowi."

Krystian Herba podzielił się swoimi refleksjami na temat drogi do sukcesu: "Myślę, że w sporcie bardzo ważne jest to, żeby nie wychodzić z założenia, że coś się uda szybko, bo tutaj nic się nie uda szybko. Tutaj, żeby odnieść sukces, trzeba pracować często wiele lat, konsekwentnie, systematycznie, często więcej od innych."

Dodał również: "Trzeba niestety nastawić się na pewne wyrzeczenia, które na pewno w trakcie tej kariery się przytrafią, ale kariera sportowa to jest coś naprawdę niesamowitego. To jest fantastyczne doświadczenie, spotkanie różnych fantastycznych ludzi, mnóstwo umiejętności, które nabywamy w trakcie uprawiania dyscypliny sportu, potem przydają się w życiu."

I Gala Sportu w Gminie Trzebownisko z pewnością zapisze się w historii lokalnej społeczności jako wydarzenie, które nie tylko doceniło osiągnięcia sportowców, ale również zainspirowało młode pokolenie do rozwijania swoich pasji i talentów.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NiezależnyTreść komentarza: Bicie piany. A gdzie chociażby gospodarka?Data dodania komentarza: 4.04.2025, 20:38Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: kalitaTreść komentarza: Dno i żenada!Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:44Źródło komentarza: Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...Autor komentarza: maxTreść komentarza: Wgniótł Putina w ziemię ! :):):):):):)Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:42Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Każdy podatnik płacący płaci. Żadna grupa rządząca od 1900 roku nie wzięła się za polski związek piłki nożnej, jak anglicy za kiboli, uciąc należy raz a dobrze, niech się człowieki natłuką, nie ma sensu wzywać ani sektorować policją dzielną, dam im wolną wolę. Na pogotowiu poczekają jak każdy, na przyjazd prokuratora też, po co ludziom ambitnym robić pod górkę?Data dodania komentarza: 1.04.2025, 20:12Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: SumTreść komentarza: Co tej uchwały wynika NICZwykłe bicie piany. Poczta i tak zrobi swojeData dodania komentarza: 1.04.2025, 11:22Źródło komentarza: Radni sejmiku przyjęli stanowisko ws. restrukturyzacji PocztyAutor komentarza: GrallTreść komentarza: Kto płaci za zabezpieczanie grup bandziorów stadionowychData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4
Reklama
ReklamaPodkarpackie Targi Ekonomii Społecznej
Reklama
Reklama