Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje dla firm
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Nostalgia w rzeszowskim Ratuszu. Radni I i II kadencji znów obradowali

Podziel się
Oceń

W piątek, 7 stycznia, w rzeszowskim Ratuszu odbyło się posiedzenie miejskich radnych. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że w ławach zasiedli radni Rzeszowa I i II kadencji.
Nostalgia w rzeszowskim Ratuszu. Radni I i II kadencji znów obradowali

Autor: Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Mottem przewodnim spotkania były słowa papieża Jana Pawła II z roku 1985: "Miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem ma być człowiek, do którego miasto winno dostosowywać swe struktury i kryteria, według których ma się rządzić. Jeśli władze publiczne tracą sprzed oczu tę prawdę, działają jak maszyna, która się kręci bezużytecznie, z ryzykiem wyrządzenia szkody."

Prezydent i Prezydent

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przede wszystkim dawni samorządowcy, którzy w latach 90., a więc czasie intensywnych przemian i demokratyzacji naszego życia publicznego, starali się krzewić ideę samorządności w mieście. Jednym z nich był prezydent Rzeszowa z lat 1991-1999, Mieczysław Janowski.

To właśnie jemu, w imieniu bohaterów tamtych wydarzeń, przyszło zabrać głos. W swoim wystąpieniu nawiązywał on zarówno do minionych lat, jak i do współczesności, wskazując m.in. na zmiany, jakie zaszły w naszym mieście.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

A wspominając o czasach teraźniejszych, należy podkreślić, że byłym samorządowcom towarzyszyli także ci obecni. Zaliczyć można do nich obecnego włodarza stolicy Podkarpacia, Konrada Fijołka, który skierował do swoich poprzedników podziękowania. 

-Dziś, chciałem serdecznie podziękować Państwu radnym I i II kadencji za współpracę i pracę na rzecz Rzeszowa, za szereg działań, dzięki którym możliwe było zrealizowanie przedsięwzięć na rzecz poprawy życia w naszym mieście. Dziękuję za życzliwość, zrealizowane  wnioski i kulturę, która cechowała wszystkie spotkania - powiedział prezydent Rzeszowa.

fot. Grzegorz Bukała/Urząd Miasta Rzeszowa

Przemyślenia radnych

Oprócz Fijołka, na sali obecni też byli aktualni członkowie Rady Miasta, w tym m.in. jej wiceprzewodniczący Jacek Strojny, który po spotkaniu postanowił się podzielić z mieszkańcami własną refleksją w mediach społecznościowych.

-Słów można by pisać wiele, ale niekiedy tak niewiele słów wystarczy, żeby oddać istotę rzeczy. "Miasto nie jest celem samym w sobie, lecz jego celem ma być człowiek, do którego winno dostosowywać swe struktury i kryteria, według których ma się rządzić" Jan Paweł II (1985 r.) za Mieczysław Janowski (dzisiejsze wystąpienie). Czas wrócić do idei samorządności i w Rzeszowie i w Polsce. Czas mam wrażenie najwyższy! - napisał lider ruchu Razem dla Rzeszowa.

Swoimi przemyśleniami postanowiła także podzielić się z wyborcami również obecna na sali radna Katarzyna Maciechowska. Przede wszystkim jednak, podobnie jak prezydent Fijołek, zdecydowała się podziękować byłym radnym za ich pracę.

-Dziękuję za Waszą działalność, zaangażowanie i troskę o Rzeszów! Życzę dużo zdrowia i wszelkiej pomyślności - pisała radna na Facebooku.

W naszej galerii znajdują się już zdjęcia wykonane przez Grzegorza Bukałę z Urzędu Miasta Rzeszowa.

Powiązane galerie zdjęć:

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi! K Autor komentarza: Pan WiceradoktorekTreść komentarza: Tak, bo Czeka to przecież wymysł stalinizmu...Data dodania komentarza: 23.04.2025, 20:07Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PRLTreść komentarza: Komuno wróć !!Data dodania komentarza: 23.04.2025, 19:44Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: Pan WiceradoktorekTreść komentarza: Oczywiście, bo Czeka to przecież produkt stalinizmu...Data dodania komentarza: 23.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
ReklamaAdvertisement
Reklama