Grzegorz był nie tylko nauczycielem i aktywistą, ale przede wszystkim człowiekiem o wielkim sercu, który swoje życie poświęcił walce o równość i sprawiedliwość. Od 2007 roku aktywnie działał na rzecz osób wykluczonych, w tym kobiet doświadczających przemocy domowej, organizując w Rzeszowie oddział Kampanii Przeciw Homofobii, a także współpracując z takimi organizacjami jak Stowarzyszenie na Rzecz Kobiet Victoria czy Kongres Kobiet.
Jako zastępca pełnomocnika Kongresu Kobiet w Rzeszowie, Grzegorz Tereszkiewicz był pionierem, pierwszym mężczyzną w Polsce na takim stanowisku, co podkreślało jego przekonanie, że mężczyźni również powinni aktywnie uczestniczyć w dyskursie o prawach kobiet. Swoim zaangażowaniem i wizjonerstwem inspirował innych do działania, budując mosty solidarności i wzajemnego wsparcia.
Grzegorz z pasją angażował się w inicjatywy obywatelskie i edukacyjne, będąc konsultantem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji. Nawet choroba nie była w stanie zatrzymać jego marzeń i dążeń do budowania sprawiedliwego społeczeństwa. Zawsze odważnie zabierał głos w dyskusji publicznej.
Grzegorz Tereszkiewicz był symbolem miłości do życia, do ludzi, do Rzeszowa – miasta, które było dla niego domem. Jego działalność, pełna empatii, pasji i zaangażowania, pozostanie niezapomnianym dziedzictwem, które będzie inspiracją dla przyszłych pokoleń. Pamięć o nim, jego wartościach i marzeniach, będzie żyła w nas wszystkich, którzy zechcą kontynuować jego misję budowania świata opartego na równości i szacunku.
Ku pamięci Grzegorza Tereszkiewicza, niech jego życie i praca będą przypomnieniem o sile, jaką posiadamy, kiedy walczymy o dobro innych. Niech spoczywa w pokoju, pozostawiając po sobie świat trochę lepszy, niż go zastał.
Napisz komentarz
Komentarze