Uroczystości rozpoczęły się mszą św. w Kościele Akademickim pw. św. Jadwigi Królowej, której przewodniczył ksiądz biskup Edward Białogłowski. Następnie w auli szkolnej odbyła się Gala Jubileuszowa, którą prowadzili Małgorzata Tasior i Adrian Lubas.
Wśród licznie zgromadzonych osób nie zabrakło przede wszystkim absolwentów, uczniów, rodziców, aktualnych i byłych nauczycieli oraz pracowników szkoły, a także wielu jej przyjaciół – w tym przedsiębiorców i pracodawców oraz znamienitych gości.
W swoim przemówieniu dyrektor szkoły Stanisława Pepera podkreśliła, że na przestrzeni lat szkoła zmieniała swoje oblicze, strukturę i stała się ważną częścią lokalnej społeczności. Doczekała się 10 100 absolwentów, którzy dziś są lekarzami, inżynierami, nauczycielami, naukowcami, przedsiębiorcami i innymi przedstawicielami wielu zawodów.
Po okolicznościowych przemówieniach dyrektor wręczyła przedstawicielom instytucji, firm i organizacji współpracujących z naszą placówką tytuł „Przyjaciela Szkoły”. Wyróżnieni zostali również nauczyciele i pracownicy Zespołu Szkół nr 2, którzy otrzymali nagrodę Dyrektora Szkoły.
W części artystycznej zebrani obejrzeli montaż słowno-muzyczny „Pamiętajcie o ogrodach”. Program przygotowany i zaprezentowany przez młodzież naszej szkoły pod kierownictwem pani Małgorzaty Tasior i chór szkolny (z gościnnym udziałem absolwentów) pod batutą pana Michała Lei, zabrał wszystkich w świat wspomnień i refleksji związanych ze swoją dawną klasą, wychowawcami, koleżankami i kolegami.
PRZECZYTAJ TEŻ:
Szkołę tę ukończyli m.in., obecni podczas uroczystości: Bogusława Czachor-Kustra - radna powiatu rzeszowskiego, Dorota Tarańska – Klęsk dyrektor Zespołu Szkół w Tyczynie oraz Adam Panek - wieloletni dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Rzeszowie, który zabrał głos w imieniu absolwentów szkoły.
- Szkoła ta była niegdyś ośrodkiem kształcenia kadr dla spółdzielczości. Do 1976 r. był to Zespół Szkół Zawodowych Centrali Rolniczej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Rzeszowie. W swojej działalności wielokrotnie spotykałem absolwentów tej szkoły – wyróżniali się fachowością, byli dobrymi i cenionymi pracownikami, doskonale odnajdywali się na rynku pracy. Życzę zatem, by szkoła ta była zawsze miejscem wielu osiągnięć w uczniowskim, jak też pedagogicznym trudzie – by nadal dawała swoim uczniom szerokie możliwości rozwoju oraz pożądane kompetencje i umiejętności – pisał w liście okolicznościowym Józef Jodłowski, starosta rzeszowski, który z tej okazji przekazał także pamiątkową statuetkę.
Uroczystości jubileuszowe były okazją do podsumowania 60-letniej historii szkoły, ale także do wspomnień, refleksji i wzruszeń. To czas, kiedy można było podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju szkoły, a także spotkać się z dawnymi znajomymi i przyjaciółmi.
Szkoła to nie tylko miejsce nauki, ale także miejsce, w którym kształtują się charaktery i osobowości młodych ludzi. To miejsce, w którym uczymy się zdobywać wiedzę i umiejętności, ale także przyjaźni, współpracy i tolerancji.
60 lat to długa i bogata historia, ale to także początek nowego rozdziału. Życzymy naszej szkole dalszych sukcesów i rozwoju, a jej uczniom i absolwentom spełnienia marzeń i osiągania wyznaczonych celów.
Napisz komentarz
Komentarze