Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową

Podziel się
Oceń

Mgr inż. Aleksandra Pasich i inż. Dawid Wirtek absolwenci lotnictwa i kosmonautyki o specjalności "pilotaż" na Politechnice Rzeszowskiej, zwyciężyli w II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową dotyczącą lotnictwa. Promotorem obu prac był dr hab. inż. Andrzej Majka, prof. PRz, który otrzymał specjalne wyróżnienie dla najlepszego promotora. Trzecie miejsce w kategorii prac inżynierskich zdobył inż. Jakub Zboch, a jego promotorką była dr Marzena Hajduk-Stelmachowicz.
Studenci pilotażu Politechniki Rzeszowskiej zwycięzcami II edycji konkursu PLL LOT na najlepszą pracę dyplomową
1. Od lewej prof. PRz Adam Marciniec, inż. Dawid Wirtek, mgr inż. Aleksandra Pasich, inż. Jakub Zboch, prof. PRz Andrzej Majka

Autor: Fot. Beata Motyka, Politechnika Rzeszowska

Nagrody w konkursie na najlepszą pracę dyplomową związane z lotnictwem zostały wręczone 17 marca 2023 r. Organizatorem konkursu są Polskie Linie Lotnicze LOT, które zaprosiły absolwentów wszystkich uczelni publicznych i niepublicznych. Prezes PLL LOT Katarzyna Lewandowska podkreśliła, że konkurs pozwala na pozyskanie najlepszych pracowników i budowanie nowych kadr.

Zdaniem Michała Fijoła, członka Zarządu ds. Handlowych PLL LOT, współpraca LOT-u z uczelniami jest istotna także w odniesieniu do innych dziedzin związanych z przemysłem lotniczym. Prof. Andrzej Majka z Politechniki Rzeszowskiej wskazał na liczne możliwości współpracy uczelni wyższych, zwłaszcza technicznych, z partnerami biznesowymi.

Zwycięska praca magisterska Aleksandry Pasich dotyczyła koncepcji podejścia precyzyjnego po łuku w oparciu o GLS i wpływu na efektywność lotu i przestrzeni powietrznej. W kategorii prac inżynierskich najlepszy okazał się Dawid Wirtek z pracą na temat analizy możliwości poprawy charakterystyk operacyjnych samolotu w fazie podejścia do lądowania. Trzecie miejsce przypadło Jakubowi Zbochowi za pracę dotyczącą modelu rozwiązań technicznych w związku z zagrożeniem epidemicznym w lotnictwie cywilnym.

Kapituła konkursu składała się z przedstawicieli uczelni wyższych z różnych dziedzin. Przewodnicząca Kapituły, prof. Elżbieta Szymańska, potwierdziła wysoki poziom nadesłanych prac konkursowych.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama