Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Rzeszów. Trzech mężczyzn aresztowanych za kradzież koszulki kibica

Podziel się
Oceń

Funkcjonariusze policji w Rzeszowie zatrzymali trzech mężczyzn oskarżonych o napad rabunkowy. Mieli oni pobić kibica rywalizującego zespołu piłkarskiego i zabrać mu koszulkę klubową. Sąd na wniosek Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów zadecydował, że najbliższe dwa miesiące oskarżeni spędzą w areszcie tymczasowym.
bójka

Źródło: Adobe Stock

Incydent miał miejsce w październiku 2022 roku. Poszkodowany mężczyzna uczestniczył tego dnia w meczu na stadionie przy ulicy Hetmańskiej. Po zakończonym meczu udawał się pieszo do domu. Kiedy przechodził alejami Batalionów Chłopskich, usłyszał, jak ktoś krzyczy, aby oddał koszulkę. 46-latek nie zdążył zareagować, gdyż został otoczony przez grupę osób. Mężczyzna dostał kilka ciosów w głowę, stracił równowagę i upadł na chodnik. Gdy leżał, sprawcy zdjęli z niego koszulkę klubową, którą miał na sobie. Po zadaniu jeszcze kilku uderzeń, sprawcy oddalili się z miejsca zdarzenia, a poszkodowany wezwał policję.

Zgłoszenie w tej sprawie 46-latek złożył następnego dnia. Dokładnie opisał całe zdarzenie, wskazując także ubiór przywódcy zdarzenia oraz najbardziej agresywnego z uczestników. Wartość koszulki oszacował na kwotę 120 złotych. Na szczęście, odniesione obrażenia nie zagrażały jego życiu ani zdrowiu.

Śledztwem w tej sprawie zajęli się funkcjonariusze z wydziału ds. zwalczania przestępczości pseudokibiców. Policjanci zidentyfikowali trzech mężczyzn, którzy uczestniczyli w zdarzeniu. To 22-latek oraz dwóch 19-latków, wszyscy są mieszkańcami Rzeszowa. Jak się okazało, byli oni już wcześniej znani rzeszowskim policjantom.

W połowie marca mężczyźni zostali zatrzymani. Prokurator z Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów przedstawił im zarzut napadu rabunkowego oraz udziału w pobiciu. Następnego dnia, Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek prokuratora postanowił, że oskarżeni spędzą kolejne dwa miesiące w areszcie tymczasowym.

Za przestępstwo napadu rabunkowego kodeks karny przewiduje karę do 12 lat pozbawienia wolności.
 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama