Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Karol Nawrocki na Podkarpaciu – spotkania, postulaty i reakcje mieszkańców

Podziel się
Oceń

Karol Nawrocki na Podkarpaciu – spotkania, postulaty i reakcje mieszkańców

Źródło: Fot. Oficjalny profil Karola Nawrockiego na fb

W poniedziałek, 29 kwietnia 2025 roku, Podkarpacie odwiedził Karol Nawrocki – kandydat na Prezydenta RP, historyk i działacz publiczny wspierany przez Prawo i Sprawiedliwość oraz środowiska konserwatywnej inteligencji. Jego wizyta była częścią szeroko zakrojonej kampanii wyborczej, w ramach której spotyka się z mieszkańcami niemal każdego powiatu w Polsce.

Intensywny harmonogram i spotkania z mieszkańcami

W poniedziałek Nawrocki odwiedził Rzeszów i Lubaczów, gdzie uczestniczył m.in. w Kongresie Samorządowym, a także spotkał się z lokalnymi społecznościami oraz przedstawicielami samorządów. We wtorek 30 kwietnia kandydat kontynuował swoją trasę, odwiedzając Łańcut, Kolbuszową, Mielec i Tarnobrzeg. 

Fot. Oficjalny profil Karola Nawrockiego na fb

Spotkania te cieszyły się dużym zainteresowaniem – w Nowej Dębie i Mielcu przywitały go tłumy sympatyków, wśród których byli m.in. działacze PiS, przedstawiciele lokalnych władz i mieszkańcy regionu.

Kluczowe postulaty i tematy kampanii

Podczas wizyty na Podkarpaciu Karol Nawrocki akcentował przede wszystkim kwestie bezpieczeństwa, rozwoju gospodarczego i tożsamości narodowej. W swoim programie podkreślał konieczność zwiększenia wydatków na obronność do 5% PKB oraz rozbudowy liczebnej Wojska Polskiego do 300 tysięcy żołnierzy. Zapowiedział także wsparcie dla energetyki jądrowej oraz wyraził zdecydowany sprzeciw wobec polityki Zielonego Ładu, podkreślając, że polska wieś i rolnictwo muszą być chronione przed niekorzystnymi regulacjami unijnymi.

Fot. Oficjalny profil Karola Nawrockiego na fb

Nawrocki odwoływał się do tradycji patriotycznych regionu, apelując o wspólne budowanie „Polski sfery normalności” oraz podkreślając rolę samorządów w rozwoju lokalnym. W trakcie spotkań odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczące m.in. wsparcia dla przedsiębiorców, inwestycji infrastrukturalnych oraz polityki społecznej.

Reakcje i znaczenie wizyty

Podkarpacie, jako region o silnych tradycjach patriotycznych i wysokim potencjale wyborczym, jest ważnym punktem na trasie kampanii prezydenckiej. Wizyta Karola Nawrockiego spotkała się z dużym zainteresowaniem lokalnych mediów oraz mieszkańców. Spotkania przebiegały w atmosferze otwartości, a kandydat miał okazję przedstawić swoje propozycje programowe szerokiemu gronu odbiorców.

Wizyta Nawrockiego na Podkarpaciu wpisuje się w strategię bezpośredniego kontaktu z wyborcami i budowania poparcia w regionach o kluczowym znaczeniu politycznym.


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: tęczowy rafał , tęczowi kibice resovi ukrywający sie pod postacią twardzieli w dresachData dodania komentarza: 30.04.2025, 12:40Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: a jest jakis poseł który coś zrobił dla Podkarpacia? Oprócz wstydu ?Data dodania komentarza: 30.04.2025, 12:39Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama