Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Adam Dziedzic PSL

Mieszkanka Tarnobrzega przelała na konto oszustów ponad 200 tys. zł

Podziel się
Oceń

Oszuści działający metodą "na policjanta" zaatakowali w Tarnobrzegu. 68-letnia kobieta uwierzyła fałszywemu funkcjonariuszowi i straciła 200 tys. zł.

Jak ustalili podkarpaccy policjanci, w piątek (17 marca) przed południem,  68-letnia mieszkanka Tarnobrzega otrzymała telefon od mężczyzny, który twierdził, że jest policjantem. Poinformował ją, że ktoś może próbować "opróżnić" jej konto bankowe. Dodał również, że jej dane prawdopodobnie zostały skradzione przez nieuczciwego bankowca, dlatego bank współpracuje z policją, prowadząc tajną operację mającą na celu złapanie sprawcy. Kobieta miała jak najszybciej wypłacić pieniądze i wpłacić je na podane konto.

"Mężczyzna, aby dodać wiarygodności swojej opowieści, powiedział kobiecie, że wkrótce skontaktuje się z nią prokurator, który nadzoruje akcję. Po chwili 68-latka odbierała następny telefon. W słuchawce usłyszała, że rozmawia z prokuratorem. Mężczyzna potwierdził słowa „policjanta”, przedstawił jej plan działania i podał wskazówki, jak może ochronić swoje środki finansowe" – relacjonuje rzecznik prasowy komendy policji w Tarnobrzegu, podinspektor Beata Jędrzejewska – Wrona.

Cały czas 68-latka utrzymywała kontakt z fałszywym policjantem i zrobiła to, czego zażądali oszuści. Gdy przelała swoje oszczędności na wskazane konto, usłyszała, że zaraz przyjadą do niej funkcjonariusze, aby podpisała odpowiednie dokumenty. Wówczas kontakt się urwał. W ten sposób kobieta straciła ponad 200 tys. złotych.

Wkrótce mieszkanka Tarnobrzega zdała sobie sprawę, że padła ofiarą oszustów. O sytuacji powiadomiła dyżurnego komendy miejskiej policji w Tarnobrzegu.

Policjanci ponownie apelują o rozwagę i ostrożność. „Oszuści umiejętnie manipulują rozmową, aby uzyskać jak najwięcej informacji o pokrzywdzonym. Fałszywy funkcjonariusz często podaje zmyślone nazwisko, a nawet numer odznaki. Oszuści przekonują swoje ofiary, że ich pieniądze pomogą w zatrzymaniu przestępców” – ostrzegają funkcjonariusze. Przypominają także, że policjanci nigdy telefonicznie nie informują o prowadzonych przez siebie sprawach ani nie proszą o przekazanie pieniędzy.

 

Autorka: Agnieszka Lipska


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: kalitaTreść komentarza: Dno i żenada!Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:44Źródło komentarza: Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...Autor komentarza: maxTreść komentarza: Wgniótł Putina w ziemię ! :):):):):):)Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:42Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Każdy podatnik płacący płaci. Żadna grupa rządząca od 1900 roku nie wzięła się za polski związek piłki nożnej, jak anglicy za kiboli, uciąc należy raz a dobrze, niech się człowieki natłuką, nie ma sensu wzywać ani sektorować policją dzielną, dam im wolną wolę. Na pogotowiu poczekają jak każdy, na przyjazd prokuratora też, po co ludziom ambitnym robić pod górkę?Data dodania komentarza: 1.04.2025, 20:12Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: SumTreść komentarza: Co tej uchwały wynika NICZwykłe bicie piany. Poczta i tak zrobi swojeData dodania komentarza: 1.04.2025, 11:22Źródło komentarza: Radni sejmiku przyjęli stanowisko ws. restrukturyzacji PocztyAutor komentarza: GrallTreść komentarza: Kto płaci za zabezpieczanie grup bandziorów stadionowychData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: kolejarzTreść komentarza: a wystarczyło dać im broń żeby się pozabijali, byłby święty spokójData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama