Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje dla firm
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

W Rzeszowie uczczono pamięć poległych policjantów [FOTO]

Podziel się
Oceń

Pod tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009, odbył się uroczysty apel.
  • Źródło: KWP Rzeszów
W Rzeszowie uczczono pamięć poległych policjantów [FOTO]

Autor: KWP Rzeszów

Przed budynkiem Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, przed tablicami upamiętniającymi policjantów pomordowanych w obozach jenieckich na Wschodzie w 1940 roku oraz wszystkich, którzy oddali życie podczas pełnienia policyjnej służby w latach 1919 - 2009, odbył się dziś uroczysty apel.

Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku I Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Modlitwę w intencji policjantów poległych w służbie oraz pomordowanych w sowieckich obozach odmówił Duszpasterz Podkarpackiej Policji ks. Marek Buchman.

Wieńce pod tablicami złożyli: I Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie insp. Stanisław Sekuła oraz Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie - mł. insp. Piotr Zalewski i podinsp. Jacek Juwa.

Wśród osób, które uczciły dziś pamięć o zmarłych i pomordowanych policjantach, było kierownictwo Podkarpackiej Policji, delegacje stowarzyszeń i związków zawodowych.

Kwiaty pod tablicami złożyły delegacje - Stowarzyszenia "Rodzina Policyjna 1939", Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów, Wojewódzkiego Zarządu Zakładowego NSZZ Pracowników Policji oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych województwa podkarpackiego.

Na zakończenie uroczystego apelu odegrany został sygnał "Śpij kolego", a pod tablicami zapłonęły znicze.

Powiązane galerie zdjęć:


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi! K Autor komentarza: Pan WiceradoktorekTreść komentarza: Tak, bo Czeka to przecież wymysł stalinizmu...Data dodania komentarza: 23.04.2025, 20:07Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PRLTreść komentarza: Komuno wróć !!Data dodania komentarza: 23.04.2025, 19:44Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: Pan WiceradoktorekTreść komentarza: Oczywiście, bo Czeka to przecież produkt stalinizmu...Data dodania komentarza: 23.04.2025, 12:33Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: wujTreść komentarza: Brawo dziewczyny!!!!!A Resovia niech patrzy i się uczyData dodania komentarza: 23.04.2025, 08:22Źródło komentarza: Do sześciu razy sztuka!!! Siatkarki DevelopResu mistrzyniami Polski
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama