Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski
Reklama2

RE: Rzeszów Festival rozbłyśnie Parkiem Świateł! Niesamowite projekty multimedialne i świetna muzyka

Podziel się
Oceń

RE: RZESZÓW FESTIVAL zamieni się na cały weekend w Park Świateł. Wisienką na torcie będą niesamowite efekty świetlne i instalacje multimedialne, które przeniosą uczestników w świat artystycznych fantazji ich twórców.
  • Źródło: Urząd Miasta Rzeszowa

Autor: Wojciech Kaszuba

RE: RZESZÓW FESTIVAL, najnowszy letni festiwal na mapie Polski, odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia w jednym z najpiękniejszych miejsc Rzeszowa. To wydarzenia pełne energii, pozytywnych emocji i inspiracji, bo w sierpniowy weekend rzeszowskie Bulwary nad Wisłokiem wypełnią się nie tylko muzyką największych współczesnych gwiazd popu, alternatywy, hip-hopu, rocka i elektroniki, ale także zostaną rozświetlone przez magiczny Park Świateł.

RE:entrance - świetlny portal Damiana Ziółkowskiego


- Przechodząc przez instalację zostawiasz za sobą codzienne sprawy. Intensywne czerwone światło odbijające się w lustrzanym podłożu zakrzywia rzeczywistość. Abstrakcyjne formy wizualne, które wypełniają portal, nadają energii i wyrażają pozytywne emocje. Przeszklone ściany pozwalają obserwować z zewnątrz przybywających festiwalowiczów - zapowiadają twórcy jednego z magicznych świetlnych projektów w ramach RE: RZESZÓW FESTIVAL.

Portal jest efektem współpracy z Damianem Ziółkowskim ze studia brandingowego we3studio.pl - artystą, który bazując na najprostszych formach graficznych niosących ułamki znaczenia - takich jak litery i znaki - tworzy zawiłe konstrukty wizualne, które odrywają się od pierwotnej funkcji znaczeniowej zastosowanych elementów, by jako całość oddziaływać na emocje i nieświadome asocjacje odbiorcy.

Instalacje multimedialne dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych


Pozostałe trzy projekty, które zostaną zaprezentowane w sierpniu na RE: RZESZÓW FESTIVAL zostały przygotowane przez dyplomantów Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych. Stworzone przez nich instalacje multimedialne to zarówno dobra, interaktywna zabawa jak i mroczny świat artystycznych fantazji.

Na festiwalu w Rzeszowie będzie można sprawdzić, czy jest się prawdziwym "twardzielem", przejrzeć się w nałożonych na twarz filtrach inspirowanych Snapchatem czy doświadczyć procesu malowania, w którym tworzywem malarskim jest światło. Wszystkie prace powstały na Wydziale Sztuki Nowych Mediów w Warszawie.

- To unikalne miejsce, gdzie edukacja z obszaru sztuk wizualnych łączy się z wiedzą programistyczną - wskazuje Ewa Satalecka, Dziekan Wydziału SNM PJATK. Działania kreatywne oparte o systemy przetwarzania danych w czasie rzeczywistym i eksperymenty interdyscyplinarne są na stałe wpisane w program Pracowni Multimediów, którą prowadzi, wraz z zespołem specjalistów, Anna Klimczak, artystka wizualna i kuratorka prezentowanej wystawy.

Na RE: RZESZÓW FESTIVAL będzIe można obejrzeć prace właśnie z tego wyjątkowego laboratorium. Zobaczymy projekty absolwentów oraz twórców multimedialnych, którzy uczą studentów języków nowych technologii.

Straszny ‘Noppera-b?’ Emilii Ishizaki


W wyizolowanych od światła boksach zobaczymy m.in. wirtualne portrety Emilii Ishizaki zatytułowane ‘Noppera-b?’ (2022), które autorka umieściła w zalanych organiczną masą ramach. Nazwa jest określeniem mitologicznego, japońskiego demona bez twarzy.

Widzowie wchodząc w obszar instalacji są obserwowani z ukrytej kamery, a ich wizerunki są przetwarzane w maski - niewygodne i odrealnione. Instalacja jest pretekstem do refleksji nad pojęciem tożsamości.

Emilia Ishizaka tworzy orbitując wokół ilustracji oraz animacji rysunkowej. Inspiruje się tym, co niedopowiedziane, a pod względem estetycznym czerpie ze swojego pochodzenia, czyli z kultury Japonii. Artystka działa w takich obszarach jak: motion design, 3D czy grafika generatywna.

‘BE A MAN!’ Bartosza Wyszyńskiego


Inny młodym twórcą, nierozłącznie związanym z nowymi technologiami jest Bartosz Wyszyński. Jego praca dyplomowa pt. ‘BE A MAN!’, którą zobaczymy na Bulwarach nad Wisłokiem w ramach RE: RZESZÓW FESTIVAL, to multimedialna próba uchwycenia nieoczywistych stereotypów świadczących o tzw. prawdziwej męskości.

Za pomocą urządzeń, które znamy z konsol do gier, będziemy mieli okazję zmierzyć się z metaforami dotyczącymi ograniczeń zawartych w byciu przysłowiowym twardzielem. Zabawa w deszczu interaktywnych, obraźliwych epitetów ma uświadomić jak nisko sięgają społeczne schematy.

Bartosz Wyszyński analizując męskość opisywaną w zachodniej kulturze, uznaje za niektórymi badaczami, że mężczyźni, poświęcając autorefleksję i spontaniczność rzucają się w wir walki ze światem zewnętrznym pozwalając niszczyć to, co najważniejsze: poczucie, że są po prostu ludźmi.

Malowanie światłem w wirtualnej pracowni Tomasza Miśkiewicza


W rzeszowskim plenerze będzie można także zajrzeć do wirtualnej pracowni artystycznej. Tomasz Miśkiewicz, który na co dzień tworzy wielkoformatowe widowiska wizualne oraz jest bywalcem międzynarodowych konferencji dotyczących programowania, zaprasza na pokaz pt. ’diBrush’ (2022).

Instalacją multimedialna jest inspirowana ’street art’em’. W projekcie wykorzystał specjalnie zaprojektowane pędzle, w których farba zastąpiona jest przez światło niedostrzegalne przez odbiorcę. Realny pędzel i wirtualna farba pozwalają doświadczyć technik sztuki ulicznej w zaskakującej 'rzeczywisto-wirtualnej' formie.

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KarasuTreść komentarza: 15 min wczesniej doszlo by do kolejnej tragedii.. 2km obok Kierowca zestawu firmy przewozowej suus wyprzedzil mnie na przejsciu dla pieszych gdzie przechodzila Pani.. tymi zestawami zapier*** na odcięciu po wioskach a później tragedie. Nie wierze ze w tym przypadku bylo inaczej. Rodzina stracila tuz przed świętami jednego członka przez debili ktorzy musza byc 5min wcześniej na rozladunku.. A mowie to jako kierowca.Data dodania komentarza: 20.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Tragiczny poranek pod Rzeszowem. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystęAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: tFuj mózg tez skorumpowany przez głupotęData dodania komentarza: 20.12.2024, 08:42Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: lózakTreść komentarza: nie ma takiego przepisu o którym mówisz, przepis mówi jasno że pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo. Nie stojący , nie idący do przejścia tylko wchodzący!!@!!Data dodania komentarza: 20.12.2024, 08:42Źródło komentarza: Rzeszów. Samochód potrącił dwoje pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszychAutor komentarza: JurekowiTreść komentarza: Gdyby to Rafau robił w tej uczelni, i miał tak samo odmówione, napisałbym to samo, co do ojroosłow tej zmiany co Rafau. Uczelnia wyższa musi być wolna od polityki wszelkiej maści. Nauka musi być wolna od polityki, nie ma potrzeby "edukować" młodzież polityką na studiach. Zakładam, że na teren wewnętrzny budynków uczelnianych mają wstęp tylko przyszli światli tego narodu.Data dodania komentarza: 17.12.2024, 20:27Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: Jurkowi ...Treść komentarza: gdyby to Rafau organizował (zamiast pracować w urzedzie miasta W-wa) pewnie siedzialbys w pierwszym rzedzie i klaskal z usmiechem na te puste obietnice.... jezeli odpolityczniać to od calej polityki a nie od prawych, nie od lewych i tez nie od srodkowych...Data dodania komentarza: 16.12.2024, 20:58Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: DamianTreść komentarza: To nie jest uczelnia uniwersytetu a skorumpowany twór ta mafia lewicowa Tuska chce określać komu wolno przemawiać komu nie pozwolić rządzić tym komunistom to sobie uchealą jak dziedzina jest prawdą jaka nie i tego będą uczyć na skorumpowanych uczelniach niema zgody na jedyną słuszną narrację komunisty Tuka i jego skorumpowanych uniwersytetów ta banda chciałaby mieć monopol na prawdeData dodania komentarza: 16.12.2024, 20:55Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelnią
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama Zdzisław Gawlik poseł na Sejm RP