Przetarg na projekt został unieważniony
Na początek ratusz chciał opracować odpowiednią dokumentację tego dużego przedsięwzięcia inwestycyjnego. Na oferty zainteresowanych pracowni Urząd Miasta Rzeszowa czekał do 15 listopada. Według planów dokumentacja miała być gotowa jesienią przyszłego roku.
Tu jednak władze zderzyły się ze ścianą, ponieważ do ratusza nie wpłynęła żadna oferta na tę inwestycję. Zatem przetarg trzeba było unieważnić.
- Przetarg na pewno zostanie powtórzony - wyjaśnia Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.
Przy szkole miała powstać m.in. nowa hala sportowa
Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 miała polegać na budowie nowego trzykondygnacyjnego segmentu budynku dydaktycznego, dobudowanego do szkoły, dostosowanego dla osób niepełnosprawnych, w którym znajdą się:
- 10 sal dydaktycznych o powierzchni po ok. 50 m kw. (9 sal przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej oraz 1 pracownia komputerowa),
- 2 pomieszczenia przeznaczone na świetlice o powierzchni po ok. 80 m kw.,
- biblioteka wraz z czytelnią o łącznej powierzchni ok. 80 m kw.,
- pomieszczenia sanitarne i socjalne,
- pokój nauczycielski,
- pomieszczenie techniczne.
Drugim elementem inwestycji maiała być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. Znajda się w niej:
- sala główna z boiskami do gier zespołowych o wymiarach pola gry 42 x 25 m, która będzie służyć do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę, koszykówkę. Na sali głównej będzie system zasłon (np. opuszczanych automatycznie z poziomu sufitu), które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. Na sali będą trybuny dla ok. 100 osób.
- pomieszczenie do jazdy na rolkach o wymiarach ok. 25 m x 8-10m
- sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness ok. 80 m kw.
- sala do tenisa stołowego ok. 80 m kw.,
- pomieszczenie na siłownię ok. 50 m kw.,
- 6 szatni z zapleczem sanitarnym,
- ogólnodostępne toalety oraz pomieszczenia z natryskami,
- magazyn na sprzęt sportowy,
- pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego.
Trzecim elementem inwestycji miała być rozbudowa stołówki szkolnej dla około 1000 uczniów, w tym rozbudowa istniejącego zaplecza kuchennego i jadalni oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla pracowników oraz pomieszczeń technicznych.
Napisz komentarz
Komentarze