Grupy trenujące, fani, impreza ogólnopolska - to tylko niektóre z postulatów dotyczących tej stosunkowo nowej dyscypliny, które wylądowały przed Wielkanocą na biurku Wydziału Sportu i Rekreacji.
Wielkie plany
Przedstawiła je miejskim urzędnikom specjalna delegacja, na czele ze wspomnianą radną Maciechowską oraz Jackiem Kościelnym, prezesem Stowarzyszenia Speed-ball Podkarpacie.
Przedstawiliśmy pomysł organizacji Ogólnopolskiego Turnieju Speed-Ball właśnie w naszym mieście – i czujemy, że to może być początek czegoś wielkiego!
- mówi Halo Rzeszów wyraźnie podekscytowana radna.
Z pewnością stworzenie w naszym mieście warunków do rozwoju nowej dyscypliny sportowej może być dobrą okazją do pokazania mieszkańcom Rzeszowa, że zdrowy tryb życia można prowadzić na wiele sposobów. Dodatkowo, organizacja imprezy rangi ogólnopolskiej będzie stanowiła wielką okazję do promocji województwa podkarpackiego i jego stolicy.
Wyzwanie
Oczywiście samo zainteresowanie przedstawicieli władz miejskich speed-ballem stanowić może duże wyzwanie dla wciąż młodych, regionalnych środowisk miłośników tej dyscypliny. Wydaje się jednak, że reprezentujące je Stowarzyszenie Speed-ball Podkarpacie jest gotowe do podjęcia ryzyka.
Bardzo się cieszymy i dziękujemy. To było naprawdę kreatywne, konstruktywne, aktywne i wesołe spotkanie
- powiedział po spotkaniu Kościelny.

Oczywiście po rozmowach nie zabrakło również konkretów, które w tym przypadku przybrały formę wspólnej gry. Stanowiła ona jednocześnie pokaz tego, jak przyjemną rozrywką może być speed-ball.
Czym jest speed-ball?
Speed-ball powstał w Egipcie w 70-tych latach XX-wieku jako trening koordynacji i refleksu tenisistów, jednak szybko zyskał popularność i ewoluował do odrębnej dyscypliny. Do Polski trafił w 2014 r., zaimportowany przez Przemysława Wolana po jego rocznej wyprawie do Egiptu.

W Polsce przyjął się kilka lat temu, jednak to wystarczyło, aby zawodnicy z naszego kraju odnieśli już w nim sukcesy międzynarodowe, w tym również medale mistrzostw świata. Oprócz tego, dzięki relatywnie niewielkim kosztom zakupu kompletnego, profesjonalnego sprzętu i niewielkim wymaganiom powierzchniowym, speed-ball doskonale przyjął się jako sport rekreacyjny w wielu polskich domach i ośrodkach wypoczynkowo-wczasowych.
Napisz komentarz
Komentarze