Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama
Reklama2
Reklama zyczenia wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul

Dzień Polskiej Muzyki - 1 października 2021

Podziel się
Oceń

1 października już po raz trzeci świętujemy Dzień Polskiej Muzyki. To kampania społeczna promująca polską muzykę i zwiększająca świadomości Polaków na temat znaczenia muzyki dla rozwoju polskiej kultury i gospodarki. Akcja wspiera rodzimy rynek muzyczny i zaznacza rolę muzyki w życiu każdego z nas.
  • Źródło: Fundacja EMPOWER POLAND

Autor: Dzień Polskiej Muzyki (1)

Wraz z mediami uczestniczącymi w kampanii pragniemy zachęcić do częstszego słuchania i emitowania polskiej muzyki, która jest różnorodna i ciekawa. Tego dnia pragniemy podziękować artystom i twórcom za ich pracę i za utwory, które dla nas tworzą. Dziękujemy też miłośnikom muzyki. To właśnie fani stanowią o sile i kondycji rynku muzycznego. Im więcej polskiej muzyki będziemy słuchali, tym większe możliwości rozwoju artystycznego i eksportowego stwarzamy naszym ulubionym artystom i tym silniejsza staje się pozycja polskiego rynku na arenie międzynarodowej.

Przesłaniem tegorocznej edycji kampanii jest współpraca: - Muzyka łączy – WSZYSTKICH. Jest źródłem radości, siły, inspiracji oraz uniwersalnym językiem zjednoczenia i współpracy, a także kluczem do pokonywania wielu przeciwności - podkreślają organizatorzy kampanii.

Co będzie się działo 1 października?

Tego dnia od g. 10.00 do 11.00 już po raz kolejny zabrzmi wspólne pasmo radiowo-telewizyjne z tylko polską muzyką na antenach ponad 50 największych ogólnopolskich stacji radiowych i telewizji muzycznych w Polsce oraz stacji regionalnych i lokalnych. Grają z nami m.in. RMF, RADIO ZET, ESKA, ESKA ROCK, RMF MAXXX, RMF Classic, RADIO ZŁOTE PRZEBOJE, ROCK RADIO, RADIO POGODA, 4FUN.TV, 4FUN DANCE, ESKA TV, ESKA TV EXTRA, POLSAT MUSIC, ANTYRADIO, CHILLI ZET, RADIO SUPERNOVA, MELORADIO, RADIO KOLOR, rozgłośnie regionalne Polskiego Radia z Grupy AUDYTORIUM 17, m.in. RADIO DLA CIEBIE, RADIO ŁÓDŹ, RADIO POZNAŃ, RADIO OPOLE, POLSKIE RADIO BIAŁYSTOK, POLSKIE RADIO PiK, POLSKIE RADIO RZESZÓW, a także RADIO GRA TORUŃ, RADIO GRA WROCŁAW, RADIO HIT, MUZYCZNE RADIO, NORDA FM, RADIO ZIEMI WIELUŃSKIEJ, RADIO KUJAWY, RADIO REKORD, RADIO IMPULS, RADIO SUDETY 24, RADIO OSTROWIEC, RADIO TRENDY, RADIO WEEKEND, RADIO 5, RADIO BAYER FM, NASZE RADIO, RADIO CENTRUM, POP RADIO, RADIO PŁOŃSK, RADIO ŻNIN i wiele innych stacji lokalnych.

Największe sklepy muzyczne przygotują dla fanów specjalne promocje na zakup płyt oraz wyjątkowe spotkania z artystami na żywo.

W salonach sieci Empik i na empik.com od 29 września do 12 października będzie można skorzystać z promocji „3 za 2” na płyty CD ze Złotej Kolekcji, prezentującej kultowe postacie polskiej piosenki. W tych dniach obowiązywać będzie również rabat -20% na wybrane tytuły wydane przez Polskie Nagrania.

1 października – w Dniu Polskiej Muzyki, w salonach Empik w całej Polsce będzie można usłyszeć utwory wyłącznie polskich wykonawców. Tego dnia Empik zaprasza również na specjalne muzyczne wydarzenie. Gościem cyklu Premiera online, z okazji premiery nowego albumu artysty – „Pieśni współczesne" (Fandango Records), będzie Miuosh.

Największe sklepy muzyczne i bileterie tj. eBilet.pl, Eventim, Ticketmaster, Going i Empik Bilety ponownie przygotują dla fanów specjalne konkursy lub promocje na zakup biletów na koncerty. Np. w bileterii Eventim w dniach 1-3 października na hasło „Polska muzyka” będzie można otrzymać voucher zniżkowy o wartości 10 zł na bilety na wybrane koncerty polskich artystów.

Serwisy streamingowe, m.in. Spotify, TIDAL, Empik Music ponownie aktywnie będą promować playlisty z polską muzyką oraz przygotują zupełnie nowe playlisty Dzień Polskiej Muzyki. Podczas Dnia Polskiej Muzyki w rozgłośniach radiowych i stacjach telewizyjnych będzie można usłyszeć znacznie więcej polskiej muzyki niż zwykle, a także posłuchać audycji z wyjątkowymi muzycznymi gośćmi. To okazja do ciekawych rozmów z artystami i twórcami, a także dyskusji z ekspertami o polskim rynku muzycznym, o jego aktualnej kondycji, o perspektywie branży muzycznej w obliczu zmieniających się warunków epidemicznych, przemian technologicznych i innych wyzwań społeczno-gospodarczych.

Historia kampanii:

Pomysł na kampanię Dzień Polskiej Muzyki zrodził się w 2019 z inicjatywy agencji Artistars. Branża muzyczna w Polsce rozwijała się całkiem dobrze, w każdym segmencie rynku odnotowano wzrost, jednak był on dalece niewystarczający jak na potencjał polskiego rynku. Wydatki Polaków na muzykę kształtowały się średnio na poziomie 8,4 zł rocznie per capita, a cały polski rynek fonograficzny rósł ponad 3-krotnie wolniej niż średnia globalna i aż 4-krotnie wolniej niż w wielu krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Intencją twórców kampanii było stworzenie projektu, który zaangażuje i połączy wszystkich uczestników rynku muzycznego: artystów, rozgłośnie radiowe i telewizje muzyczne, firmy i organizacje branżowe oraz fanów – bez względu na wiek, preferencje muzyczne czy status ekonomiczny – by słuchając polskiej muzyki przyczynili się do wzmocnienia kondycji polskiego rynku muzycznego i jego pozycji na świecie.

Ubiegłoroczne zamrożenie części branży muzycznej poważnie zachwiało sytuacją ekonomiczną rynku, zwłaszcza sektora koncertowego, dla którego skutki kryzysu, mimo poluzowania restrykcji antycovidowych, będą odczuwalne jeszcze przez kilka najbliższych lat. Niemniej jednak, dzięki zaangażowaniu fanów, którzy w znakomitej większości zachowali bilety na koncerty, lokalny rynek koncertowy przetrwał. To pokazuje, jak ważna jest muzyka w życiu każdego z nas oraz jak wiele jesteśmy w stanie osiągnąć działając wspólnie i jednocząc się dzięki muzyce.

Dlatego cieszymy się, że tak wielu artystów i fanów, a także wiele firm muzycznych jest zaangażowanych w świętowanie Dnia Polskiej Muzyki. W tym roku do grona partnerów kampanii, w roli współorganizatora, dołączyło Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Jest nam szczególnie miło, że największa organizacja zbiorowego zarządzania prawami autorskimi o ponad stuletniej tradycji, współtworzy z nami tegoroczną edycję Dnia Polskiej Muzyki, bowiem jest to przede wszystkim święto artystów oraz twórców, a prawa tych ostatnich ZAiKS chroni na co dzień” – mówi Anna Ceynowa, prezes Fundacji EMPOWER POLAND, organizatora kampanii.

Organizatorem Kampanii jest Fundacja EMPOWER POLAND. Współorganizatorem 3. edycji Kampanii jest Stowarzyszenie Autorów ZAiKS.

Kampanię będzie można śledzić na facebooku: Dzień Polskiej Muzyki oraz instagramie: dzienpolskiejmuzyki

Więcej informacji można znaleźć na stronie: www.dzienpolskiejmuzyki.pl

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: KarasuTreść komentarza: 15 min wczesniej doszlo by do kolejnej tragedii.. 2km obok Kierowca zestawu firmy przewozowej suus wyprzedzil mnie na przejsciu dla pieszych gdzie przechodzila Pani.. tymi zestawami zapier*** na odcięciu po wioskach a później tragedie. Nie wierze ze w tym przypadku bylo inaczej. Rodzina stracila tuz przed świętami jednego członka przez debili ktorzy musza byc 5min wcześniej na rozladunku.. A mowie to jako kierowca.Data dodania komentarza: 20.12.2024, 11:47Źródło komentarza: Tragiczny poranek pod Rzeszowem. Ciężarówka śmiertelnie potrąciła rowerzystęAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: tFuj mózg tez skorumpowany przez głupotęData dodania komentarza: 20.12.2024, 08:42Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: lózakTreść komentarza: nie ma takiego przepisu o którym mówisz, przepis mówi jasno że pieszy wchodzący na przejście ma pierwszeństwo. Nie stojący , nie idący do przejścia tylko wchodzący!!@!!Data dodania komentarza: 20.12.2024, 08:42Źródło komentarza: Rzeszów. Samochód potrącił dwoje pieszych na oznakowanym przejściu dla pieszychAutor komentarza: JurekowiTreść komentarza: Gdyby to Rafau robił w tej uczelni, i miał tak samo odmówione, napisałbym to samo, co do ojroosłow tej zmiany co Rafau. Uczelnia wyższa musi być wolna od polityki wszelkiej maści. Nauka musi być wolna od polityki, nie ma potrzeby "edukować" młodzież polityką na studiach. Zakładam, że na teren wewnętrzny budynków uczelnianych mają wstęp tylko przyszli światli tego narodu.Data dodania komentarza: 17.12.2024, 20:27Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: Jurkowi ...Treść komentarza: gdyby to Rafau organizował (zamiast pracować w urzedzie miasta W-wa) pewnie siedzialbys w pierwszym rzedzie i klaskal z usmiechem na te puste obietnice.... jezeli odpolityczniać to od calej polityki a nie od prawych, nie od lewych i tez nie od srodkowych...Data dodania komentarza: 16.12.2024, 20:58Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelniąAutor komentarza: DamianTreść komentarza: To nie jest uczelnia uniwersytetu a skorumpowany twór ta mafia lewicowa Tuska chce określać komu wolno przemawiać komu nie pozwolić rządzić tym komunistom to sobie uchealą jak dziedzina jest prawdą jaka nie i tego będą uczyć na skorumpowanych uczelniach niema zgody na jedyną słuszną narrację komunisty Tuka i jego skorumpowanych uniwersytetów ta banda chciałaby mieć monopol na prawdeData dodania komentarza: 16.12.2024, 20:55Źródło komentarza: Rektor UR odmówił wynajęcia auli na spotkanie z Obajtkiem i Tarczyńskim. Politycy PiS grożą pikietą pod uczelnią
Reklama
Reklamaogłoszenia halo rzeszów
Reklama
Reklama Zdzisław Gawlik poseł na Sejm RP