Uchwała o przekazaniu tych środków była głosowana po raz drugi. Tym razem nie było sprzeciwu. Wszyscy radni głosowali za, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciw.
Co powstanie z tych środków w Rzeszowie?
Rzeszowscy radni zdecydowali o przekazaniu środków w wysokości 3,6 mln złoty do budowy Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. Te pieniądze mają zostać przeznaczone na wykup gruntów, opracowanie koncepcji i dokumentacji technicznej hali serwisowej dla szynobusów.Hala technologiczna z zapleczem do obsługi i napraw taboru kolejowego, stacją paliw i myjnią powstaje w rejonie dworca Staroniwa. Będzie miała 140 m długości, będzie mogła obsługiwać zarówno składy elektryczne, jak i spalinowe. Umowa na jej budowę została podpisana w kwietniu tego roku z konsorcjum firm: Inżynierią Rzeszów i Przedsiębiorstwem "AGAT".
Z kolei według planów ta inwestycja powstać do września 2023 roku, zaś jej budowa ma kosztować 140 mln zł. Będzie ona służyć do obsługi szynobusów, wykorzystywanych przez Podkarpacką Kolej Aglomeracyjną, a także w przewozach regionalnych.
Przystanki Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej w Rzeszowie
Zgodnie z zapowiedziami w Rzeszowie ma powstać łącznie 6 przystanków w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej, które będą rozlokowane w przeróżnych częściach miasta:- okolice Politechniki Rzeszowskiej,
- przy Galerii Rzeszów, w rejonie Dworca Lokalnego,
- przy Specjalnej Strefie Ekonomicznej Dworzysko,
- w rejonie os. Baranówka, pomiędzy Rzeszowem Zachodnim a Dworzyskiem,
- Rzeszów Północ – przy ul. Warszawskiej – w połowie między Miłocinem a Rzeszowem Zachodnim,
- Rzeszów Wschód, u zbiegu ul. Załęskiej i ul. Księżycowej.
Napisz komentarz
Komentarze