Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia Rzeszów vs Miedź Legnica

W 20. kolejce Fortuna 1 Liga, piłkarze Apklan Resovii zmierzyła się na stadionie przy ulicy Wyspiańskiego 22 w Rzeszowie z Miedzią Legnica. Spotkanie poprowadził sędzia Wojciech Krztoń z Olsztyna.
Fortuna 1 Liga. Apklan Resovia Rzeszów vs Miedź Legnica - Apklan Resovia chciała zmazać plamę po ostatniej porażce.

Autor: Krauz Sebastian

Rzeszowianie do meczu z Miedzią przystąpili z nadzieją na rehabilitację za porażkę w poprzedniej kolejce, kiedy to lepszy od naszej drużyny okazał się Górnik Łęczna, który wygrał 0:2, a także z nadzieją na rewanż za wysoką porażkę z Miedzianką w poprzedniej rundzie, kiedy to Resovia uległa w Legnicy aż 4:0. Podopieczni Jarosława Skrobacza w ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie GKS Bełchatów 3:0, a bramki dla Miedzi w meczu tym strzelali Patryk Makuch, Joan Roman oraz Adrian Purzycki, który trafił z rzutu karnego. Resovia zgromadziła do tej pory 12 punktów – tyle samo, co Zagłębie Sosnowiec, z którym zamyka tabelę. W tym roku drużyna Radosława Mroczkowskiego ograła Puszczę Niepołomice (2:1) i przegrała z Górnikiem Łęczna (0:2).

Obsada spotkania

Apklan Resovia Rzeszów: Karol Dybowski- Rafał Mikulec, Dawid Kubowicz, Bartłomiej Wasiluk- Josik Soljic, Olivier Podholin, Kamil Słaby, Bartosz Jaroch-,Jakub Wróbel- Przemysław Zdybowicz, Cezary Demianiuk
Rezerwowi: Paweł Łakota, Karol Twardowski, Maksymilian Hebel, Michał Kuczałek, Radosław Adamski, Bartłomiej Kiełbasa, Nemanja Markovic, Jakub Persak, Kamil Antonik

Górnik Łęczna: Paweł Lenarcik – Wiktor Pleśnierowicz, Marcin Biernat, Adrian Purzycki, Daniel Pinillos- Kamil Zapolnik, Paweł Tupaj, Damian Tront, Goku Roman, Paweł Zieliński- Patryk Makuch
Rezerwowi: Mateusz Hewelt, Marcin Garuch, Krzysztof Drzazga, Mateusz Kaczmarek, Nemanja Mijusković, Piotr Azikiewicz, Michał Bednarski, Mehdi Lehaire, Maciej Śliwa

Stadion: Wyspiańskiego 22, Rzeszów
Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn)

Kartki: 17 min i 50 min Adrian Purzycki (czerwona), 34 min Marcin Biernat, 41 min Wiktor Pleśnierowicz, 61 min Bartosz Wasiluk

Przebieg spotkania

W 7 min Rafał Mikulec przed szansą po dograniu Jakuba Wróbel. Strzał został zablokowany. W 9 min było groźnie pod bramką Miedzi po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Piłkę wybił jednak Dani Pinillos. W 17 min żółtą kartką napomniany został Adrian Purzycki. W 20 min Marcin Biernat uderza głowa po dośrodkowaniu w pole karne, jednak piłka ponad poprzeczką. Pierwsze 20 minut to przewaga gospodarzy, którzy jednak nie potrafili udokumentować jej poprzez zdobycie bramki. W 25 min wrzutka z lewej flanki w kierunku Rafała Mikulca. Zawodnik Resovii z woleja posłał piłkę ponad bramką. W 25 min kolejna groźna akcja. Resovia dośrodkowywała piłkę w pole karne, bliski oddania strzału był Przemysław Zdybowicz, jednak uprzedził go Wiktor Pleśnierowicz. W 34 min żółtą kartkę zobaczył Marcin Biernat. W 35 min rzut wolny przyznany Resovii za faul poza "szesnastkę". Do piłki podszedł Bartosz Jaroch, który zdecydował się na uderzenie. Piłka jednak minimalnie minęła słupek Lenarcika. W drugiej części pierwszej połowy widowisko trochę się zepsuło. Resovia zdecydowanie dominowała, jednak Miedź często faulowała próbując dotrwać do przerwy. W 39 min Patryk Makuch pocelował tuż zza pola karnego, ale nie trafił w światło bramki. W 41 min żółtą kartką ukarany został Wiktor Pleśnierowicz.

W 49 min silne uderzenie na bramkę w wykonaniu Damiana Tronta, jednak pewnie piłkę łamie Dybowski. Już na początku drugiej połowy (50 min) druga żółtą kartkę tego dnia obejrzał Wiktor Pleśnierowicz, za brutalny faul na połowie boiska. Zawodnik Miedzi długo kłócił się z sędzią, nie zgadzając się z jego decyzją, jednak w końcu musiał opuścić boisko. W 54 min z kontrą 2 na 2 ruszyła Resovia, dośrodkowanie w pole karne zablokował jednak jeden z cofających się obrońców i rzut rożny otrzymała Resovia. Dośrodkowanie na 16 metr, tam piłkę uderzał Bartosz Jaroch, jednak wysoko nad poprzeczką. W 61 min w polu karnym Miedzi padł Bartosz Wasiluk, sędzia jednak uznał, że próbował on wymusić rzut karny i napomniał go żółtym kartonikiem. W 68 min kolejna świetna szansa dla gospodarzy. Cezary Demianiuk huknął na bramkę z okolic 13 metra, jednak niezłą paradą popisał się Lenarcik, który wyłapał piłkę. W 69 min Bartosz Jaroch bezpośrednio uderzył z rzutu wolnego, obronił jednak Lenarcik. W 70 min Bartłomiej Wasiluk potężnie huknął z dystansu, ale obok bramki. Grająca w osłabieniu Miedź cofnęła się na własną połowę. Gospodarze nie są w stanie rozmontować defensywy gości. W 80 min Kamil Słaby obejrzał żółta kartkę za faul na połowie legniczan. W końcówce Resovia atakowała pozycyjnie, jednak broniąca całą ekipą Miedź nie pozwoliła Resovii nawet na celny strzał.

Resovia zremisowała z Miedzią Legnica na własnym stadionie 0:0 i pozostała na 17 miejscu w ligowej tabeli (mecz Zagłębia Sosnowiec zakończył się później).