PKO BP Ekstraklasa: Górnik Zabrze vs stal Mielec

W 17 kolejce PKO BP Ekstraklasy, Stal Mielec podejmowała ekipę Górnika Zabrze. W ekipie zabrzan gra była gwiazda Stali Mielec, Bartosz Nowak.

15 lutego o godzinie 20.30 rozpoczęło się ostatnie spotkanie 15 kolejki PKO BP Ekstraklasy, w którym zmierzyły się Stal Mielec i Górnika Zabrze. Ciężko było wskazać jednoznacznie faworyta, ponieważ mimo że w tabeli dużo wyżej plasuje się ekipa zabrzan, to Stal pod wodzą Leszka Ojrzyńskiego prezentuje się od kilku kolejek co najmniej dobrze. Było to również 50 spotkanie pomiędzy tymi ekipami w historii. Pod stadionem pojawiła się spora grupa kibiców domagająca się otwarcia stadionów dla kibiców.

Górnik Zabrze: Chudy- Masouras, Paluszek (46′ Evangelou), Wiśniewski, Gryszkiewicz, Janza- Kubica (46 Wojtuszek)′, Manneh, Nowak- Jimenez, Sobczyk
Rezerwowi: Boakyre, Evangeleu, Koj, Krawczyk, Kudła, Pawłowski, Prochazka, Ściślak, Wojtuszek

PGE FKS Stal Mielec: Strączek- Getinger, Flis, Granlund (69′ Petteri Forsel), Chorabadzhiyski, Matras- Domański (81′ Michał Żyro), Tomasiewicz- Prokić (59′ Dadok), Jankowski (81′ Wojciech Lisowski)- Kolew (69′ Łukasz Zjawiński)
Rezerwowi: Żyro, Zjawiński, Urbańczyk, Pawłowski, Lisowski, Gliwa, Forsell, De Amo, Dadok

Sędzia: Daniel Stefański

Stadion: Stadion im. Ernesta Pohla w Zabrzu

Bramki: 7′ Aleksandar Kolew, 64′ Przemysław Wiśniewski, 84′ Rafał Strączek, 92′ Piotr Krawczyk

Żółte kartki: 25′ Aleksander Paluszek, 46′ Marcin Flis, 48′ Adrian Gryszkiewicz, 53′ Stefanos Evangelou, 66′ Richmond Boakye, 66′

Przebieg spotkania

3′ Rzut wolny dla gości za zagranie piłki ręką, praktycznie z narożnika pola karnego. Arbiter sprawdza, czy Stali należy się rzut wolny, czy jednak rzut karny. Trwa analiza VAR. Decyzja utrzymana, rzut wolny dla Stali Mielec. Z narożnika pola karnego

7′ 1:0 dla Stali Mielec! Z rzutu wolnego dośrodkował Maciej Domański, a w polu karnym piłkę do bramki skierował Aleksandar Kolew.

10′ Piłkarze Stali znów zagościli w okolicy pola karnego Górnika. Tym razem zabrakło jednak uderzenia na bramkę.

13′ Dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec. Wrzutka jednak zbyt mocna i piłka wyleciała poza boisko

22′ Na uderzenie z dystansu zdecydował się Erik Janza. Piłka odbiła się od jednego z zawodników i złapał ją Rafał Strączek.

23′ Znów strzał na bramkę gości. Tym razem niecelnie przymierzył Alex Sobczyk.

25′ Rzut karny dla Stali Mielec! Aleksander Paluszek faulował Prokocia. Żółtą kartkę za faul otrzymał Aleksander Paluszek.
Martin Chudy obronił uderzenie Domańskiego.

33′ Krystian Getinger ładnie wywalczył sobie miejsce do strzału w polu karnym Górnika. Efektownie piłkę po tym uderzeniu wybił Przemysław Wiśniewski.

36′ Zagranie z rzutu rożnego w pole karne gospodarzy. Zabrzanie wybili piłkę.

39′ Piłkarze Stali Mielec szukają rozegrania piłki na połowie Górnika. Swojej szansy szukał Jankowski, lecz w ostatniej chwili dobrze interweniował Erik Janza.

43′ Dośrodkowanie w pole karne Stali Mielec. Piłkę pewnie wybił Mateusz Matras.

44′ Dośrodkowanie Gryszkiewicza przed bramkę Stali. Piłkę pewnie złapał Rafał Strączek.

46′ Żółtą kartką ukarany Marcin Flis.

48′ Kolejna żółta kartka, tym razem dla Adriana Gryszkiewicza

Pierwsza polowa naprawdę mogła się podobać. Obie ekipy grały naprawdę fajny i emocjonujący football.

46′ Zmiany w Górniku. Schodzą: Aleksander Paluszek i Krzysztof Kubica. Wchodzą: Stefanos Evangelou i Norbert Wojtuszek.

53′ Żółtą kartką ukarany został Stefanos Evangelou

54′ Solidnie prezentuje się w obronie Stal Mielec. Gospodarze nie są w stanie zagrozić bramce Strączka.

55′ Zespołowa akcja Górnika. Zabrzanie wymienili kilka podań w obrębie pola karnego. Dogranie przed bramkę Stali, ale piłka ostatecznie została wybita przez jednego z obrońców.

57′ Dobry fragment w grze Górnika, który wysokim pressingiem stara się wymusić błąd na mielczanach. Pachnie bramką wyrównującą w Zabrzu.

59′ Bartosz Nowak chciał przelobować bramkarza Stali Mielec. Piłka przeleciała jednak obok bramki beniaminka.

59′ Pierwsza zmiana w ekipie przyjezdnych. Robert Dadok zmienia Andreja Prokicia.

61′ Robert Dadok w przebojowej akcji. Przedarł się prawym skrzydłem, zagrał piłkę w pole karne, a tam prawie piłkę do własnej bramki wpakował Wiśniewski.

64′ Mamy 1:1. Przemysław Wiśniewski pakuje piłkę do bramki po zagraniu z rzutu wolnego.

65′ Zmiany w ekipie gospodarzy. Schodzą: Alex Sobczyk i Giannis Masouras. Wchodzą Richmond Boakye oraz Piotr Krawczyk.

66′ Żółtą kartką ukarany został Richmond Boakye.

69′ Zmiana w Stali. Schodzą: Albin Granlund oraz Aleksandar Kolew. Wchodzą: Petteri Forsell i Łukasz Zjawiński.

70′ Z około 20 metrów ładny strzał z dystansu oddał Alasana Manneh. Świetnie obronił Rafał Strączek.

71′ Znów dobrze spisał się Rafał Strączek. Tym razem obronił strzał Nowaka.

74′ Blisko zdobycia gola był Richmond Boakye. Po jego uderzeniu świetnie interweniował Rafał Strączek, a bramkarzowi

77′ Świetnie w defensywie spisał się Krystian Getinger. Rozpaczliwie bronią się mielczanie.

78′ Z dystansu strzelał Alasana Manneh. Uderzenie zostało zablokowane.

80′ Kolejny strzał z dystansu. Tym razem z około 18 metrów niecelnie uderzył Jesus Jimenez.

81′ Zmiana w Stali. Schodzą: Maciej Jankowski oraz Maciej Domański. Wchodzą: Michał Żyro i Wojciech Lisowski.

86′ Żółtą kartką ukarany Rafał Strączek.

88′ Norbert Wojtuszek wpadł w pole karne Stali. W ostatniej chwili zatrzymał go jeden z obrońców drużyny gości.

92′ Bramka dla Górnika. Bramkę zdobywa Piotr Krawczyk. Piłkarze Górnika wymienili kilka podań z pierwszej piłki przed polem karnym Stali. W końcu futbolówkę przypadkowo odbił zawodnik beniaminka, a Piotr Krawczyk zdecydował się na strzał i umieścił piłkę w bramce

Koniec meczu. Stal na własne życzenie przegrywa w Zabrzu.