TauronLiga: Tie-break rozstrzyga mecz pomiędzy KS Developres Rzeszów a Joker Świecie

Aż pięciu setów potrzebowały siatkarki KS Developres Rzeszów do tego, aby wygrać na wyjeździe z Joker Świecie. Przedostanie w tabeli gospodynie pokazały kawał dobrej siatkowki.
  • Źródło: Rzeszow112.pl
TauronLiga: Tie-break rozstrzyga mecz pomiędzy KS Developres Rzeszów a Joker Świecie - KS Developres Rzeszów wygrywa z Joker Świecie

Autor: KS Developres Rzeszów

O ile w pierwszej rundzie rozgrywek siatkarki KS Developres Rzeszów gładko pokonały w trzech setach na własnej hali beniaminek TauronLigi Joker Świecie, o tyle w meczu rewanżowym w dalszym ciągu mogliśmy obserwować skutki niedawno pokonanego koronawirusa przez zespół z Rzeszowa. Dopiero w tie-breaku udało im się pokonać rywalki. MVP spotkania została jubilatka Kiera van Ryk, która zakończyła to spotkanie asem serwisowym.

Składy zespołów:

Joker Świece:
Marcyniuk, Brzoska, Sikorska, Wenerska, Skrzypowska, Jurczyk i Nowak, oraz Kukulska, Muszyńska, Urban i Nowak

KS Developres Rzeszów: Van Ryk, Krajewska, Blagojević, Stencel, Efimienko-Młotkowska, Lazić i Krzos, oraz Polańska, Rasińska, Kaczmar, Fidon-Lebleu i Przybyła

MVP spotkania Kiera Van Ryk

Pierwszego seta siatkarki z Rzeszowa ustawiły sobie już na początku m.in. poprzez dobre zagrywki Alexandry Lazić. Z kolei siatkarki gospodyń miały wyraźne problemy z przyjeciem, a w konsekwencji ze skończeniem ataku. Co prawda w połowie seta udało im zmniejszyć przewagę z 6 punktów do trzech, jednak Rysice bardzo szybko się otrząsnęły, i powróciły do wysokiego prowadzenia. W konsekwencji pierwsza partia zakończyła się wygraną Rzeszowianek 25:19.

Zupełnie inny początek miała druga partia. Siatkarki Jokera Świecie zaczęły dobrze grać w przyjęciu, co przekładało się na atak. W dwóch momentach gospodyniom udało się wyjść na 3-punktowe prowadzenie, za sprawą m.in. dobrych zagrywek Natalii Skrzypowskiej. Jednak to siatkarki KS Developres Rzeszów lepiej wytrzymały napiętą końcówkę, dzięki czemu wygrały drugiego seta 25:21.

Z kolei w trzecim i czwartym secie obraz gry na parkiecie zupełnie uległ zmianie. Siatkarki Jokera Swiecie zaczęły zdecydowanie przeważać na boisku w każdym elemencie, także w bloku. Czwartą partię otworzyły nawet asem serwisowym Natalii Skrzypowskiej. Z kolei zawodniczki KS Developresu Rzeszów straciły tę swoją pewność siebie w grze, traciły seriami punkty, przez co przegrywały nieraz nawet siedmioma punktami. W trzecim secie siatkarki Jokera Świecie pokonały swoje rywalki do 18, z kolei w czwartym do 19.

Natomiast w tie-breaku obraz gry na parkiecie ponownie uległ zmianie. To siatkarki KS Developres Rzeszów wróciły do swojej pewnej gry w pierwszego seta, dzięki czemu tego piątego ustawiły sobie już na jego początku. Mimo dzielnej postawy w całym meczu siatkarki Jokera Świecie nie dały rady zdecydowanie wyżej notowanym w ligowej tabeli ligowym rywalkom. Tie-break zakończyła asem serwisowym dzisiejsza jubilatka, atakująca Kiera Van Ryk.