W czasie zgrupowania poligonowego strzelcy wyborowi wykonywali też strzelania na dystansach od 300 do 600 m do celów ruchomych w dzień i w nocy. Strzelcy odbyli również zajęcia dobowe podczas, których realizowali różne skomplikowane zadania taktyczne. Szkolenie zostało zakończone pętlą taktyczną oraz egzaminem instruktorskim.

- Żołnierze biorący udział w szkoleniu doskonalącym strzelców wyborowych, pomimo dużej ilości wymagających zajęć oraz niesprzyjającej pogody wykazali się wysokim poziomem wyszkolenia, zaangażowania i wielką wolą ciągłego doskonalenia. Z rozmów z instruktorami z Mobilnych Zespołów SzkoleniowychWOT wynika, że są pozytywnie zaskoczeni bardzo wysokim poziomem wiedzy teoretycznej jak i praktycznej oraz wynikami strzelań. Jestem pełen podziwu dla uczestników kursu i mam pewność, że będą świetnymi instruktorami i dobrze wyszkolonymi żołnierzami a z ich wiedzy będą mogli skorzystać inni – powiedział koordynator szkolenia ppor. Mateusz Kielar z 35. Batalionu Lekkiej Piechoty z Sanoka.
Doskonalenie umiejętności instruktorskich jest niezwykle ważne, gdyż nabytą wiedzę będą musieli w przyszłości umiejętnie przekazać swoim kolegom z sekcji, plutonu czy kompanii. W sekcji lekkiej piechoty tzw. wspaniałej dwunastce występują dwa stanowiska strzelców wyborowych. To „oczy i uszy” każdego pododdziału. Prowadzą działania rozpoznawcze, pełnią rolę nawigatorów i odpowiadają za ubezpieczenie zespołu w działaniach bojowych.
Napisz komentarz
Komentarze