Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Mapa punktów zapalnych Rzeszowa!

Podziel się
Oceń

Punkty, które można umieszczać na mapie obejmują cały wachlarz szeroko rozumianych problemów: komunikację, ekologię, bezpieczeństwo, bariery dla osób z niepełnosprawnością, korki, planowanie przestrzenne, dostępność do usług itd.
  • Źródło: Informacja prasowa
Mapa punktów zapalnych Rzeszowa!
- Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Rzeszowa, opracowaliśmy interaktywną mapę punktów zapalnych (mapę problemów) w Rzeszowie. Naszym założeniem jest, aby przy jej tworzeniu uczestniczyli wszyscy mieszkańcy i aktywnie włączali się w proces rozwiązywanie konkretnych problemów w naszym mieście. Jest to skuteczny i „masowy" sposób partycypacji społecznej (możliwy do zrealizowania podczas ograniczeń wynikających z pandemii)- mówi Artur Polakiewicz, Razem dla Rzeszowa.

Aby polepszyć sytuację, w której nam wszystkim przyszło żyć i funkcjonować, najpierw trzeba ją dobrze zdiagnozować. Co chwilę jesteśmy też zaskakiwani kolejnymi decyzjami władz miasta. Dlatego Razem dla Rzeszowa z prośbą, o zgłaszanie problemów, które powinny znaleźć się na mapie, ponieważ to mieszkańcy wiedzą najlepiej jakie to są. Punkty, które można umieszczać na mapie obejmują cały wachlarz szeroko rozumianych problemów: komunikację, ekologię, bezpieczeństwo, bariery dla osób z niepełnosprawnością, korki, planowanie przestrzenne, dostępność do usług itd. Mieszkańcy, media, stowarzyszenia, ruchy miejskie, rady osiedli itd. będą zgłaszać problemy, a naszym zadaniem będzie zweryfikowanie przesyłanych sygnałów, zakwalifikowanie i umieszczenie ich na mapie.

Mapa punktów zapalnych Rzeszowa!
Aktualna mapa


- Wierzymy, że stworzona przez nas wszystkich (mieszkańców) mapa, posłuży do zwizualizowania problemów w naszym mieście i przyczyni się do skutecznego zarządzania naszym miastem. Powinna mieć wpływ na proces rozwiązywania konkretnych problemów (indywidualnych, grupowych społecznych). Naszą intencją jest wypracowanie skutecznych mechanizmów partycypacji społecznej i zwiększenie udziału mieszkańców w decydowaniu o swoim mieście. Zależy nam również na powszechnym dostępie do informacji- kończy Artur Polakiewicz.

Więcej informacji: Razem dla Rzeszowa

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama