Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Auto res
Reklama Powiat Rzeszowski

Uwaga kierowcy! Rozbudowa S19 pod Rzeszowem - zmiany w organizacji ruchu

Podziel się
Oceń

Rozbudowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Sokołów Małopolski - węzeł Jasionka wiąże się z szeregiem zmian w organizacji ruchu. Wprowadzane są one etapami, aby zminimalizować utrudnienia dla kierowców.
Uwaga kierowcy! Rozbudowa S19 pod Rzeszowem - zmiany w organizacji ruchu

Źródło: GDDKiA Rzeszów

Obecnie prace prowadzone są na odcinku:

  • Węzeł Sokołów Małopolski Północ - węzeł Sokołów Małopolski: dobudowywana jest jezdnia zachodnia. Wprowadzono ograniczenie prędkości i zawężenie ruchu do jednego pasa w każdym z kierunków.
  • Węzeł Sokołów Małopolski - początek odcinka dwujezdniowego za MOP-em Stobierna: dobudowywana jest jezdnia zachodnia. Ruch odbywa się dwujezdniowo (1+1) w przeciwległych kierunkach.
  • Koniec odcinka dwujezdniowego w miejscowości Stobierna - węzeł Jasionka: dobudowywana jest jezdnia wschodnia. Ruch odbywa się dwujezdniowo (1+1) w przeciwległych kierunkach.

W kolejnych etapach:

  • Likwidowane zostaną wyspy separujące ruch, oznakowanie poziome, bariery energochłonne w pasie rozdziału i znaki pionowe.
  • Wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia prędkości i zawężenia ruchu.
  • Wykonane zostaną przewiązki, czyli odcinki drogi, na których ruch będzie odbywał się po drugiej jezdni.
  • Wykonane zostaną nawierzchnie bitumiczne w miejscach przewiązek.

Zmiany w obrębie węzła Sokołów Małopolski

W obrębie miejscowości Sokołów Małopolski, począwszy od węzła Sokołów Małopolski Północ, w trzech lokalizacjach prowadzone będą prace związane z likwidacją barier drogowych w pasie rozdziału istniejącej drogi ekspresowej S19. Na ten etap prowadzonych robót zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości oraz zawężenie ruchu do jednego pasa w każdym z kierunków.

Równolegle do prowadzonych prac związanych z demontażem wysp i wykonaniem przewiązek wykonawca planuje wprowadzenie oznakowania ostrzegającego przed możliwym wtargnięciem dzikiej zwierzyny (znaki ostrzegawcze A-18b). Na całości przebudowywanego odcinka planowane jest bowiem  rozpoczęcie demontażu istniejącego ogrodzenia. Ostrzeżenie to będzie obowiązywało na całości odcinka.

Zmiany w rejonie Trzebuski i Nienadówki

W rejonie miejscowości Trzebuska i Nienadówka zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu ograniczająca ruch pojazdów na drodze ekspresowej do jednego pasa w każdym z kierunków. Etap ten pozwoli wykonawcy na demontaż wysp przykręcanych do nawierzchni wraz ze znajdującymi się na nich znakami C-9 oraz na usunięcie oznakowania poziomego kolidującego z docelowym przebiegiem tymczasowej organizacji ruchu.

Zmiany w obrębie MOP Nienadówka

Kolejne prace będą prowadzone w obrębie Miejsca Obsługi Podróżnych (MOP) Nienadówka. Ten etap prac będzie związany z ograniczeniem prędkości oraz zwężeniem do jednego pasa ruchu w każdym z kierunków. Usunięte zostaną wyspy przykręcane do nawierzchni oraz bariery zamocowane w nawierzchni asfaltowej w strefie wyłączonej. Miejsca, gdzie usunięte zostanie oznakowanie poziome, zabezpieczone zostaną oznakowaniem pionowym.

Na odcinku pomiędzy estakadą w miejscowości Nienadówka a MOP-em Stobierna zostanie wprowadzona Tymczasowa Organizacja Ruchu ograniczająca ruch pojazdów na drodze ekspresowej do jednego pasa w każdym z kierunków. Etap ten pozwoli wykonawcy na demontaż wysp przykręcanych do nawierzchni wraz ze znajdującymi się na nich znakami C-9 oraz na usunięcie oznakowania poziomego kolidującego z docelowym przebiegiem tymczasowej organizacji ruchu.

Zmiany w obrębie MOP Stobierna

W obrębie MOP Stobierna wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości oraz zwężenie do jednego pasa ruchu w każdym z kierunków. Prace polegać będą na usunięciu wysp oraz barier zamocowanych w nawierzchni asfaltowej w strefie wyłączonej. Równocześnie z usuwaniem barier prowadzone będą prace związane z wypełnieniem  otworów po barierach oraz usuwanie oznakowania poziomego.

Na odcinku za MOP-em Stobierna i odpowiednio za i przed przekrojem dwujezdniowym drogi ekspresowej S19  w stanie istniejącym, zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości oraz zawężenie ruchu do jednego pasa w każdym z kierunków. Na tym etapie prac, wykonawca usunie istniejące bariery energochłonne w pasie rozdziału w dwóch lokalizacjach, gdzie finalnie powstaną przewiązki. Kolejne prace w tym rejonie polegać będą na usuwaniu oznakowania poziomego w miejscach docelowych przewiązek zmieniających kierunki ruchu, a po wykonaniu tych robót, zostanie wprowadzona organizacja ruchu związana z etapem eksploatacji bez oznakowania poziomego.

Następnie, na podanych odcinkach, będą prowadzone prace związane z korytowaniem oraz wykonywaniem robót konstrukcyjnych w miejscach pasa rozdziału, gdzie finalnie powstaną przewiązki.

Ostatnim etapem pośrednim przed wprowadzeniem docelowej TOR będzie etap wykonania nawierzchni bitumicznej w tych dwóch lokalizacjach w pasie rozdziału. Tam finalnie ruch będzie odbywał się po dwóch jezdniach w dwóch przeciwnych kierunkach.

Zmiany na odcinku Stobierna – węzeł Jasionka

Na odcinku od miejscowości Stobierna do węzła Jasionka zostanie wprowadzone ograniczenie prędkości oraz zawężenie ruchu do jednego pasa w każdym z kierunków. Kolejne roboty w tym rejonie polegać będą na usuwaniu oznakowania poziomego w miejscach docelowych przewiązek zmieniających kierunki ruchu. Po wykonaniu tych robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu związana z etapem eksploatacji bez oznakowania poziomego. Następnie na podanym odcinku będą prowadzone prace związane z korytowaniem oraz wykonywaniem robót konstrukcyjnych w miejscach pasa rozdziału, gdzie finalnie powstaną przewiązki. Ostatnim etapem pośrednim przed wprowadzeniem docelowej Tymczasowej Organizacji Ruchu będzie etap wykonania nawierzchni bitumicznej w tych trzech lokalizacjach w pasie rozdziału, gdzie finalnie będzie odbywał się ruch z obecnie obowiązującego przekroju trzech jezdni o naprzemiennym kierunku do finalnego etapu dwóch jezdni w dwóch przeciwnych kierunkach.

Ostatnim odcinkiem, na którym wprowadzana będzie TOR, to okolice węzła Jasionka. Tu również podobnie jak w przypadku okolic węzła Sokołów Małopolski zostanie wprowadzona tymczasowa organizacja ruchu związana z ograniczeniem prędkości oraz zawężeniem ruchu do jednego pasa w każdym z kierunków. Na tym etapie wykonawca zlikwiduje istniejące bariery energochłonne w pasie rozdziału w dwóch lokalizacjach, gdzie finalnie powstaną przewiązki. Kolejne roboty w tym rejonie polegać będą na usuwaniu oznakowania poziomego w miejscach docelowych przewiązek zmieniających kierunki ruchu, a po wykonaniu tych robót zostanie wprowadzona organizacja ruchu związana z etapem eksploatacji bez oznakowania poziomego. Następnie będą prowadzone prace związane z korytowaniem oraz wykonywaniem robót konstrukcyjnych w miejscach pasa rozdziału, gdzie finalnie powstaną przewiązki. Ostatnim etapem pośrednim przed wprowadzeniem docelowej Tymczasowej Organizacji Ruchu będzie etap wykonania nawierzchni bitumicznej w tych dwóch lokalizacjach w pasie rozdziału, gdzie finalnie będzie odbywał się ruch z obecnie obowiązującego przekroju trzech jezdni o naprzemiennym kierunku do finalnego etapu dwóch jezdni w dwóch przeciwnych kierunkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad prosi kierowców o zachowanie ostrożności, stosowanie się do znaków drogowych i ograniczeń prędkości. 

Prace nad rozbudową S19 mają zakończyć się w 2026 roku.


Napisz komentarz
Komentarze
Ktos 23.07.2024 14:17
Brak słów

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Gal AnonimTreść komentarza: Oj tam wielkie halo, trochę z nieużywanej części torowiska! Łup warty 10 tysięcy, to ja zapytam inaczej gdzie była Milicja-Policja, jak zwał tak zwał gdy od 1989 roku do dzisiaj bandyci zwani dalej politykami okradali i okradają to państwo na miliardy!? O tym jakoś nie napiszecie nigdy!Data dodania komentarza: 6.09.2024, 10:48Źródło komentarza: Złapani na gorącym uczynku! Trzej mężczyźni wpadli na kradzieży torów kolejowychAutor komentarza: kamilTreść komentarza: A gdzie jest ta TRZCIENIA bo chyba TRZCIANA sie nazywa miejscowośćData dodania komentarza: 6.09.2024, 08:28Źródło komentarza: Inauguracja nowego roku szkolnego w ZSTW w Trzcianie, który niebawem wzbogaci się o Branżowe Centrum UmiejętnościAutor komentarza: KamilTreść komentarza: Jak humanitarnie się z nim obeszli ! Gdzie skowyt eko-oszołomów, obrońców planety?!Data dodania komentarza: 5.09.2024, 14:01Źródło komentarza: Ponad 50 policjantów, strażacy i strażnicy miejscy łapali łosia na ulicach. Zwierzę nie żyjeAutor komentarza: Kto to?Treść komentarza: Oczywiście nie wspomniano jaki to akcent mieli napadający i jak torturowali dokładnie ofiary jak kto?Data dodania komentarza: 4.09.2024, 11:03Źródło komentarza: Brutalny napad na dom w Sanoku! Sprawcy wciąż są na wolności!Autor komentarza: zirroTreść komentarza: mieli wschodni akcent. znaczy jaki ? chiński?... kontrolujemy Białoruską granicę , a ukrainskiej nie....nikt ich nie znajdzie , zapewne juz są w kijowie, A to dopiero początek , ludzie uczcie sie uzywać broni i nie strzelać po nogach.Data dodania komentarza: 3.09.2024, 21:37Źródło komentarza: Brutalny napad na dom w Sanoku! Sprawcy wciąż są na wolności!Autor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Jeśli deweloperzy już znają nazwiska inspektorów w sprawie pożaru to wiadomo że winni będą właściciele tych spalonych szeregówek. Te szeregówki mają około 4 lata a usterek było co niemiara. Pogorzelcy jestem z Wami nie dajcie się i nie pozwólcie by wyjaśnienie trwało latami. Pilnujcie pilnie by wyjaśnianie nie trwało latami nawet gdyby trzeba było opłacić porządnego prawnika. Pamiętajcie , razem jesteście mocniejsi. Czas skończyć z tą patoloperką- fuszerką.Data dodania komentarza: 2.09.2024, 21:44Źródło komentarza: Po pożarze na osiedlu Biała nadzór budowlany sprawdza stan techniczny budynków
Reklama
Reklama
Reklama