Jak podkreśliła wojewoda podkarpacki Teresa Kubas-Hul, od początku roku w podkarpackim rejonie operacyjnym funkcjonuje 101 zespołów ratownictwa medycznego.
- Jest to wzrost o 4 zespoły w stosunku do poprzedniego roku. Wprowadziliśmy również nowe miejsca stacjonowania, w tym w Brzostku, Horyńcu Zdroju, Domaradzu i Hyżnem - powiedziała wojewoda.
Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie zabezpiecza dwie z tych lokalizacji i aktualnie dysponuje 25 zespołami ratownictwa.
- Sukcesywne odnawianie taboru pozwala nie tylko na zapewnienie lepszych warunków pracy dla personelu medycznego, ale wpływa na poprawę zabezpieczenia zdrowotnego mieszkańców oraz usprawnienie realizacji zadań systemu Państwowe Ratownictwo Medyczne - podkreślił dyrektor WSPR w Rzeszowie, Piotr Ogłoza.
Nowe ambulanse są wyposażone w nowoczesny sprzęt medyczny, który pozwala ratownikom na udzielanie pomocy w najtrudniejszych przypadkach. Są również przystosowane do przewozu osób z niepełnosprawnościami.
- To bardzo ważne, że ratownicy mają do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który pozwala im na szybką i skuteczną pomoc. Nowe ambulanse to również gwarancja bezpieczeństwa dla pacjentów - powiedział wicemarszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl.
Koszt zakupu 6 nowych ambulansów wyniósł ponad 5,5 mln zł.
Nowe miejsca stacjonowania zespołów ratownictwa medycznego
Od 1 stycznia 2024 r. w podkarpackim rejonie operacyjnym funkcjonują 4 nowe podstawowe zespoły ratownictwa medycznego.
- Brzostek - stacjonuje w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Brzostku
- Horyniec Zdrój - stacjonuje w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Horyńcu Zdroju
- Domaradz - stacjonuje w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Domaradzu
- Hyżne - stacjonuje w budynku Zespołu Opieki Zdrowotnej w Hyżnem
Nowe miejsca stacjonowania zostały wybrane w oparciu o analizę potrzeb zdrowotnych mieszkańców.
Napisz komentarz
Komentarze