Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Aktualności TVP3 Rzeszów tylko raz dziennie. Część dziennikarzy w zawieszeniu

Podziel się
Oceń

Część dziennikarzy wielu ośrodków TVP3 została zwolniona z obowiązku świadczenia pracy do czasu powrotu serwisów informacyjnych. Oznacza to, że nie będą oni otrzymywać wynagrodzenia za swoją pracę.
Aktualności TVP3 Rzeszów tylko raz dziennie. Część dziennikarzy w zawieszeniu
Co dalej z TVP3 Rzeszów?

Źródło: TVP3 Rzeszów/Facebook

Jak wynika z informacji portalu Wirtualnemedia.pl, w styczniu oddziały TVP mogą nadawać mniej regionalnych newsów niż do tej pory. Niektóre z nich cały czas publikują bieżące materiały w social mediach. Tak jest w przypadku Aktualności, flagowe dziennika TVP3 Rzeszów. 

Mniej wydań Aktualności

20 grudnia po godzinie 11 wyłączono emisję TVP Info. Tego samego dnia zniknęły również wszystkie wersje TVP3. Nowe władze Telewizji Polskiej obawiały się, że okupująca budynek przy Placu Powstańców stara ekipa, przełączy sygnał z TVP3 Warszawa (ma redakcję w tym samym budynku) na TVP Info.

Wyłączenie TVP3 spotkało się z krytyką m.in. duchownych. Podczas pasterki krytykował ten ruch abp Marek Jędraszewski. Stacje TVP3 pokazują bowiem Koronkę do Miłosierdzia Bożego z Sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach. 26 grudnia wznowiono nadawanie TVP3, ale bez pasma TVP3 Info, serwisów i dzienników regionalnych. Zamiast nich są emitowane na przykład koncerty z kolędami.

Dziennikarze nie wiedzą, jak będzie wyglądał styczniowy grafik. Poinformowano ich, że osoby, które mają jednocześnie etaty w Polskim Radiu i rozgłośniach regionalnych, mogą otrzymać w nim mało dyżurów. Firma chce tak uczynić, aby cięcia nie dotknęły osób, które pracują tylko w niej.

Nowe szefostwo TVP ma rozważać bowiem likwidację serwisów regionalnych o 12.30, 14.30 i 16.30. Pierwszy z nich towarzyszył pasmowi TVP3 Info, które również „spadnie” z anteny.

Politycy PiS z kontrolą

W środę (28.12.) po południu w siedzibie rzeszowskiej TVP przy al. Kopisto, z kontrolą poselską pojawili się posłowie Prawa i Sprawiedliwości: Ewa Leniart, Fryderyk Kapinos i Zbigniew Chmielowiec. - Prawie tydzień nie jest emitowany sygnał lokalnego ośrodka Telewizji Rzeszów. Podjęliśmy wspólnie z kolegami parlamentarzystami z Prawa i Sprawiedliwości decyzję o rozpoczęciu interwencji, którą będziemy kontynuować do momentu otrzymania odpowiedzi na kluczowe pytania dotyczące m.in. tego, kto podjął decyzję o zaniechaniu emisji TVP3, z jakiego powodu taka decyzja została podjęta i ktokolwiek zdecydował o przyszłości lokalnych mediów publicznych? - mówiła Ewa Leniart. 

- Jesteście przy każdej drodze, przy każdym chodniku, przy każdym moście. Pokazujecie, co się dzieje w szpitalach, w szkołach - przekazywał z kolei Fryderyk Kapinos. 

Dyrektor TVP Rzeszów Józef Matusz oświadczył, że od momentu wyłączenia anten telewizji regionalnych, TVP Rzeszów pracuje bez zmian. 

- Wszystkie programy są realizowane i emitowane na jedynym komunikatorze, do którego mamy dostęp: Facebooku TVP Rzeszów. Nie mamy żadnych informacji z centrali w Warszawie, jak długo to potrwa – mówił.

Tymczasem w środę wieczorem właściciel TVP, Polskiego Radia i Polskiej Agencji Prasowej minister kultury Bartosz Sienkiewicz postawił spółki medialne, w stu procentach należące do Skarbu Państwa w stan likwidacji. 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklamadotacje rpo
Reklama