Zgodnie z raportem spółki Ekstraklasa Live Park, odpowiedzialnej za transmisje telewizyjne meczów, konieczne są następujące prace: zabudowanie i zadaszone podesty na kamery, wyburzenie istniejącej wieży sędziowskiej i postawienie nowej, modernizacja zejść ewakuacyjnych z dolnej części trybuny w kierunku pola gry, modernizacja ogrodzenia sektora gości.
Więcej pisaliśmy w poniższym artykule:
Szacunkowy koszt tych prac to kilka milionów złotych. - Musimy zabezpieczyć odpowiednie środki w budżecie na 2024 rok - mówił podczas listopadowej sesji Rady Miasta Rzeszowa radny Mateusz Maciejczyk, który od początku monitoruje sytuację ze Stadionem Miejskim przy Hetmańskiej. - To zadanie jest priorytetowe dla miasta. Nie możemy pozwolić, aby rzeszowskie drużyny były zmuszone do rozgrywania meczów w innym mieście - apelował.
Radni Koalicji Obywatelskiej złożyli już wniosek do budżetu miasta o zabezpieczenie środków na modernizację stadionu. - Liczymy, że Ratusz przychyli się do naszego wniosku - informował Marcin Deręgowski, szef klubu KO. - To inwestycja, która przyniesie korzyści nie tylko dla sportu, ale też dla całego miasta - uzupełniał.
Czy Ratusz wyłoży pieniądze na konieczny remont?
W ostatnich dniach, z inicjatywy radnego Mateusza Maciejczyka odbyło się spotkanie władz Rzeszowa, pracowników Wydziału Sportu i Rekreacji - zarządcy stadionu z przedstawicielami Stali Rzeszów S.A. (sekcja piłkarska) i Texom Stali Rzeszów (sekcja żużlowa).
- Musimy na tym etapie udowodnić, że usuwanie niezgodności jest w trakcie. Trzeba też zadeklarować, że zostaną one usunięte jeszcze w trakcie trwania obecnego sezonu rozgrywkowego. Czasu nie wiele, ale wierzę, że się uda - mówi Wiesław Marczak ze Stali Rzeszów.
- Miasto podjęło działania niezbędne do dostosowania stadionu, aby dobywały się na nim mecze Fortuna I Ligi PZPN i mecze żużlowe, abyśmy uzyskali niezbędne licencje - przekazała Marzena Kłeczek-Krawiec, rzeczniczka prezydenta Rzeszowa. - Ustalono zakres niezbędnych prac. W kolejnym kroku wszystkie prace zostaną szczegółowo opisane przez Wydział Sportu i skierowane do Wydziału Inwestycji, celem zaplanowania w budżecie miasta i etapowo realizowane - zapewnia urzędniczka.
W ocenie radnych Rzeszowa Mateusza Maciejczyka i Marcina Deręgowskiego z klubu Koalicji Obywatelskiej w budżecie miasta na 2024 r. muszą znaleźć się co najmniej dwa zadania.
- Pierwsze obejmujące zabezpieczenie środków finansowych na opracowanie koncepcji rozbudowy i modernizacji Stadionu Miejskiego STAL zgodnie z wymogami stawianymi przez Główną Komisję Sportu Żużlowego, Polski Związek Piłki Nożnej i realizatorów transmisji telewizyjnych (Canal +, Polsat, TVP) w kwocie około 200 tys. zł, uwzględniającej aktualne niezgodności pod kątem licencji klubowych sekcji piłkarskiej i żużlowej. To zadanie powinno być wprowadzone autopoprawką podczas grudniowej sesji budżetowej - mówi radny Maciejczyk. I dodaje, że "w przyszłym roku muszą znaleźć się środki na budowę wieży sędziowskiej, podestów pod kamery, modernizację ogrodzenia sektora gości i zapewnienie systemu dojścia kibiców na stadion". - Realizacja tego zadania remontowego powinna rozpocząć już maksymalnie w styczniu przyszłego roku - zauważa radny.
Napisz komentarz
Komentarze