Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

WSIiZ zaprasza na wykład online: Jak różnorodność biologiczna jest powiązana z różnorodnością kulturową?

Podziel się
Oceń

W jaki sposób zanik gatunków roślin wpływa na naszą wiedzę na ich temat ? Jak użytkowanie roślin wpływa na bioróżnorodność? Te i inne kwestie poruszy dr hab. Łukasz Łuczaj podczas swojego wykładu pt. "Różnorodność biokulturowa i dzikie rośliny jadalne". Spotkanie odbędzie się w ramach cyklu poświęconego tematyce zrównoważonego rozwoju pt. "Piątka na zielono".
  • Źródło: Informacja prasowa
WSIiZ zaprasza na wykład online: Jak różnorodność biologiczna jest powiązana z różnorodnością kulturową?
Podczas wykładu słuchacze będą mogli dowiedzieć się m.in. w jaki sposób różnorodność biologiczna jest powiązana z różnorodnością kulturową. Ponadto Prelegent przedstawi kilka ciekawostek na temat dzikich roślin jadalnych oraz wytłumaczy ich znaczenie.

Wykład odbędzie się 14 grudnia br. (środa) o godz. 18:00. Spotkanie będzie miało charakter on-line. Zapraszamy na nasz kanał YouTube WSIiZ. https://www.youtube.com/@wsiizwrzeszowie/streams

Kilka słów o prelegencie - dr hab. Łukasz Łuczaj


Dr hab. Łukasz Łuczaj - profesor Uniwersytetu Rzeszowskiego, biolog, etnobotanik i ekolog, propagator dzikich ogrodów, dzikich roślin jadalnych i owadów jadalnych. Autor bestsellerowych książek "Dzika kuchnia", "Podręcznik robakożercy", "Dzikie rośliny jadalne Polski", "Seks w wielkim lesie" i "Dziki ogród". Bloger i videobloger. Prowadził badania terenowe w wielu krajach Europy i Azji, m.in. w Chinach, Laosie i na Bałkanach, dokumentując dzikie rośliny jadalne używane tradycyjnie w kuchni. Od 25 lat prowadzi swój Dziki Ogród na Pogórzu Dynowskim.

https://www.youtube.com/watch?v=JwT7AqlMkHo

O cyklu "Przybij piątkę nauce":


Wykład pt. "Różnorodność biokulturowa i dzikie rośliny jadalne" jest kolejnym spotkaniem w ramach tegorocznej edycji cyklu "Przybij piątkę nauce". Jest to seria wykładów, która w tej edycji będzie poświęcona klimatowi i naturze. Będziemy rozmawiać m.in. o klimacie, jego zmianach, bioróżnorodności, produkcji żywności, ale też o transformacji cyfrowej - mówi prof. dr hab. Agata Jurkowska-Gomułka, Prorektor WSIiZ ds. Nauki i Współpracy Międzynarodowej.

Ponadto, Prelegenci odpowiedzą na pytania słuchaczy oraz przedstawią najlepsze praktyki, które mają wymierny wpływ na jakość naszego życia i stan środowiska naturalnego. W ramach projektu "Przybij piątkę nauce" Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie udostępnia materiały filmowe oraz audio, zawierające relacje z kilkudziesięciu zrealizowanych wykładów i spotkań otwartych. Więcej informacji na temat cyklu dostępnych jest na stronie cyklu "Przybij piątkę nauce".

Spotkanie dofinansowano ze środków budżetu państwa w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą Społeczna Odpowiedzialność Nauki.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama