Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Kolejny krok w kierunku aquaparku w Rzeszowie

Podziel się
Oceń

Będzie nim opracowanie studium wykonalności dla budowy parku wodnego. Miasto szuka już wykonawcy tego opracowania, które będzie zawierało m.in. analizy dotyczące kosztów, technologii budowy oraz funkcji aquaparku w Rzeszowie.
Kolejny krok w kierunku aquaparku w Rzeszowie
Zdjęcie podglądowe
Budowa aquaparku jest jednym z najważniejszych projektów, które przygotowuje Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa.

- Jest to projekt szczególny, ponieważ pokazuje filozofię zarządzania naszym miastem, którą chcemy realizować w najbliższych latach. Mam tu na myśli przesunięcie ciężaru działań miasta w kierunku poprawy jakości życia. Ta jakość życia to tereny zielone, ale także infrastruktura służąca spędzaniu wolnego czasu w nowoczesny sposób - uzasadniał niedługo po wyborach prezydent Rzeszowa.

Ruszył przetarg na opracowanie studium wykonalności parku wodnego


Przygotowania do budowy parku wodnego już trwają. Wybrane zostało miejsce dla tego typu inwestycji. To należące do miasta tereny w północnej części Rzeszowa, na osiedlu Staromieście. Przyszła inwestycja zająć ma ok. 6 ha.

- Pierwszym krokiem było przeprowadzenie wstępnych konsultacji rynkowych, które miały na celu zebranie podstawowych informacji na temat planowanej inwestycji od firm, które mają doświadczenie m.in. w realizacji, finansowaniu, projektowaniu tego typu przedsięwzięć - informuje Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Miasta Rzeszowa.

W konsultacjach wzięło udział osiem firm reprezentujących różne branże: budowlane, projektowe, architektoniczne.

Kolejnym krokiem jest opracowanie studium wykonalności parku wodnego. Przetarg na wybór wykonawcy studium został już ogłoszony. Będzie ono dokumentem zawierającym analizy prawne, finansowe, ekonomiczne, funkcjonalne przyszłej inwestycji.

Budowa parku wodnego rozważana jest w trzech wariantach


Pomogą one w jak najlepszym przygotowaniu budowy rzeszowskiego parku wodnego, określeniu jego potencjału, mocnych i słabych stron, ryzyka związanego z realizacją takiego zadania a także szans na powodzenie całego przedsięwzięcia.

Miasto rozważa realizację inwestycji w jednym z trzech wariantów. Pierwszy z nich zakłada budowę samego parku wodnego, drugi parku wodnego wraz z basenami zewnętrznymi i zewnętrzną strefą rekreacyjną, trzeci ma składać się z aquaparku, basenów zewnętrznych, zewnętrznej strefy rekreacyjnej oraz krytego lodowiska.

Wybrany w przetargu wykonawca, w pierwszym etapie prac, będzie musiał przygotować dla każdego z trzech wariantów m.in. analizę rynku sportowego i rekreacyjnego (w skali miasta, regionu, Polski, obiektów funkcjonujących za granicą Polski w promieniu 200 km od Rzeszowa), analizę popytu, ocenę terenów zaproponowanych przez miasto pod inwestycję pod kątem infrastruktury drogowej, dostępu do mediów, badania gruntu, analizę i wskazanie optymalnej wielkości obiektów oraz terenów rekreacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych, zapotrzebowania na poszczególne atrakcje.

- Przygotowana ma zostać także analiza możliwości zastosowania technologii i rozwiązań wpływających na obniżenie kosztów eksploatacji aquaparku a także szacunki kosztów budowy i późniejszego utrzymania obiektu. Wyniki prac z pierwszego etapu zostaną zaprezentowane miastu, które wybierze najkorzystniejszy wariant - dodaje Artur Gernand.

W drugim etapie prac wykonawca będzie musiał opracować m.in. analizę dotyczącą tego jaki model realizacji inwestycji (np. powołanie spółki celowej z udziałem gminy, Partnerstwo Publiczno-Prywatne) będzie najkorzystniejszy.

Otwarcie ofert złożonych do przetargu nastąpi 15 marca. Wybrany wykonawca będzie miał 180 dni na realizację studium.

Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama