Liga Mistrzyń. Developres Rzeszów wygrywa z SC Prometej Dnipro

Developres Bella Dolina Rzeszów pewnie pokonał SC Prometej Dnipro 3:0 w meczu fazy grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzyń. Rzeszowianki są liderkami grupy A z kompletem czterech zwycięstw na koncie

Autor: Kuba Kluz

Rysice kontynuują zwycięską passę w Lidze Mistrzyń. Co prawda zespół z Ukrainy momentami stawiał twarde warunki gry, jednak Rzeszowianki po raz kolejny pokazały, że w tym sezonie są praktycznie nie do pokonania.

Developres Bella Dolina Rzeszów - SC Prometej Dni

Developres Bella Dolina Rzeszów: Wenerska (3 pkt), Bajema (18), Jurczyk (3), Honorio (18), Blagojevic (7), Stencel (9), Szczygłowska (libero) oraz Rapacz (2), Krajewska, Przybyła (libero)

SC Prometej Dnipro: Anisova (5), Dimitrova (7), Kitipova, Anae (10), Meliuszkina (8), Casanova (17), Todorova (libero) oraz Geyko (1), Dudnyk, Kharchynska, Silczenkowa, Mazenko.

Rzeszowianki już na początku pierwszego seta wypracowały sobie przewagę, która procentowała aż do samej końcówki. Skuteczna w polu serwisowym była Jelena Blagojevic, z kolei w ataku prym wiodła Kara Bajema, która tym elementem zdobyła cztery punkty. Developres utrzymywał kilkupunktowe prowadzenie do samego końca, a pierwszą partię przez błąd zagrywki zakończyły rywalki z Ukrainy.

Druga partia to już znacznie lepsza gra Prometeja, a w szeregach gości najlepiej wyglądała Heidy Casanova, która wraz z Adorą Anae wzięła na siebie ciężar gry w ataku. Ukrainki prowadziły nawet przez większość seta, ale końcówka należała do rzeszowianek, a konkretnie Bruny Honorio, która w całym secie atakowała aż 20-krotnie, ale przede wszystkim w samej końcówce była praktycznie bezbłędna, wyprowadzając swój zespół od stanu 20:21 do 25:23.

Trzeci set to znów pełna kontrola Developresu, który od połowy seta nie oddał inicjatywy rywalkom. Dobrze wyglądała gra Kary Bajemy, która choć nie miała dobrej passy w przyjęciu, to atakowała z 62-proc. skutecznością zdobywając osiem punktów. Rzeszowianki miały szczególnie dobrą końcówkę, w której od stanu 21:16 doprowadziły do zwycięstwa w tym secie 25:17, a w całym spotkaniu 3:0. Rzeszowianki są liderkami grupy A z kompletem czterech zwycięstw na koncie.