Wówczas Urząd Miasta Rzeszowa był gotowy zapłacić za ten projekt 170 tys. zł. Być może pracownie uznały, że to zbyt mało, jak na planowaną skalę przyszłej inwestycji. A ta ma być dość duża.
Za drugim razem uda się znaleźć odpowiedniego wykonawcę
Tuż przed świętami władze rzeszowskiego ratusza zdecydowały się powtórzyć to postępowanie zapewne dlatego, iż rozbudowa tej szkoły znalazła się w ramach tzw. konkretów dla Mieszkańców podpisanych przez Konrada Fijołka jeszcze w kampanii wyborczej.
Rozbudowa i przebudowa Szkoły Podstawowej nr 21 będzie polegać na budowie nowego trzykondygnacyjnego segmentu budynku dydaktycznego, dobudowanego do szkoły, dostosowanego dla osób niepełnosprawnych, w którym znajdą się:
- 10 sal dydaktycznych o powierzchni po ok. 50 m kw. (9 sal przeznaczonych dla edukacji wczesnoszkolnej oraz 1 pracownia komputerowa),
- 2 pomieszczenia przeznaczone na świetlice o powierzchni po ok. 80 m kw.,
- biblioteka wraz z czytelnią o łącznej powierzchni ok. 80 m kw.,
- pomieszczenia sanitarne i socjalne,
- pokój nauczycielski,
- pomieszczenie techniczne.
Drugim elementem inwestycji ma być budowa pełnowymiarowej hali sportowej wraz z zapleczem sportowym. Znajda się w niej:
- sala główna z boiskami do gier zespołowych o wymiarach pola gry 42 x 25 m, która będzie służyć do gry w piłkę ręczną, futsal, siatkówkę, koszykówkę. Na sali głównej będzie system zasłon (np. opuszczanych automatycznie z poziomu sufitu), które pozwolą na podzielenie sali na 4 mniejsze, niezależne miejsca do ćwiczeń. Na sali będą trybuny dla ok. 100 osób.
- pomieszczenie do jazdy na rolkach o wymiarach ok. 25 m x 8-10m
- sala do gimnastyki korekcyjnej i fitness ok. 80 m kw.
- sala do tenisa stołowego ok. 80 m kw.,
- pomieszczenie na siłownię ok. 50 m kw.,
- 6 szatni z zapleczem sanitarnym,
- ogólnodostępne toalety oraz pomieszczenia z natryskami,
- magazyn na sprzęt sportowy,
- pokój dla nauczycieli wychowania fizycznego.
Trzecim elementem inwestycji ma być rozbudowa stołówki szkolnej dla około 1000 uczniów, w tym rozbudowa istniejącego zaplecza kuchennego i jadalni oraz pomieszczeń higieniczno-sanitarnych dla pracowników oraz pomieszczeń technicznych.
Na oferty od wykonawców ratusz czeka do 30 grudnia, zaś sam projekt rozbudowy miałby powstać w ciągu 307 dni od daty podpisania umowy.
Napisz komentarz
Komentarze