Celem przedsięwzięcia jest stworzenie ogólnopolskiego strategicznego dokumentu, który określałby kierunek polityki wobec młodzieży. Projekt „PLdlaMłodych” składa się z siedmiu obszarów tematycznych: edukacja i szkolnictwo wyższe, rynek pracy, wyzwania technologiczne XXI wieku, zdrowie i kultura, sport, rozrywka i turystyka.

Przedmiotem badania będzie analiza stanu obecnego oraz rekomendacje dotyczące działań decydentów wobec młodzieży na różnych szczeblach. W każdym z elementów projektu do udziału zaproszeni będą decydenci, którzy aktywnie włączą się w dialog z młodym pokoleniem. Poprzez sprecyzowanie potrzeb młodych ludzi w 7 obszarach tematycznych uczestnicy projektu przygotują raport końcowy – dokument, który będzie mógł zostać przyjęty przez decydentów i młodzież na terenie całego kraju na różnych szczeblach działalności – na poziomie lokalnym, regionalnym, krajowym i europejskim. Dzięki zbadaniu potrzeb młodego pokolenia w Polsce zostaną również wypracowane przez młodych ludzi rekomendacje, które po przyjęciu przez decydentów będą stanowiły najważniejszy dokument dotyczący młodych ludzi na danym obszarze. Będzie to podstawa do budowania spójnych i długofalowych działań wobec młodzieży na danym szczeblu. Efekty projektu zostaną zaprezentowane podczas ogólnopolskiej konferencji, w której udział weźmie kilkaset osób - mówią autorzy projektu.
Oprócz przeprowadzania ankiet wśród młodych ludzi przedstawiciele projektu rozmawiają również z decydentami. Na pierwszym spotkaniu Ekspertów projektu „PLdlaMłodych” brał udział m.in. Wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć.
Konsultantów w Rzeszowie będzie można spotkać blisko popularnych miejsc w mieście, np. na Rynku w Rzeszowie oraz na ulicy 3 maja.
Więcej informacji o projekcie znajdują się na stronie „PLdlaMłodych” na facebooku https://www.facebook.com/PLdlaMlodych/
Napisz komentarz
Komentarze