Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Powiat Rzeszowski

Rzeszów. Radni miejscy za zatrzymaniem betonozy Wisłoka

Podziel się
Oceń

Przeznaczenie większej części terenów pod zieleń i rekreację, a także wydawanie pozwoleń na budowę na podstawie konkretnych dokumentów - to główne tematy, jakie radni przepracowali na dzisiejszej sesji Rady Miasta.
  • Źródło: sesja rady miasta Rzeszowa
Rzeszów. Radni miejscy za zatrzymaniem betonozy Wisłoka

Autor: Materiały prasowe

Dzisiejsza dyskusja była konsekwencją zgłoszonego projektu uchwały. Miejscy urzędnicy, widząc to, co wyprawia się nad Wisłokiem ws. niszczenia "terenów zielonych" postanowili przystąpić do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego na tamtym obszarze, pomiędzy al. Majora Wacława Kopisto, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze.

- Przedmiotem jego opracowania będzie ustalenie przeznaczenia terenu i zasad jego zagospodarowania. Tereny położone po prawej stronie Wisłoka, pomiędzy al. Majora Wacława Kopisto, al. Powstańców Warszawy i ul. Podwisłocze, stanowią obszar o istotnym znaczeniu w strukturze funkcjonalno-przestrzennej miasta, który wymaga pilnych działań planistycznych, w celu ochrony interesu publicznego - mówi nam Marcin Deręgowski, miejski radny. Więcej o tym problemie pisaliśmy tutaj: Rzeszów. Radni miejscy zatrzymają betonozę Wisłoka?

Fijołek: Planem zagospodarowania należy objąć całe tereny

Przypomnijmy, tereny pomiędzy dwoma mostami a ulicą Podwisłocze jest zagospodarowany tylko częściowo. Od zapory do kładki znajduje się m.in. park oraz ogródki, natomiast dalej w kierunku mostu są to w większości tzw. zielone tereny. Zdaniem urzędników uchwalenie tych przepisów pozwoli na przystąpienie do opracowania planu zagospodarowania przestrzennego terenów ograniczonych rzeką, a także mostami Zamkowym i Karpackim oraz ulicą Podwisłocze.

- Łącznie jest to teren o powierzchni około 20 hektarów. Jeśli rada przyjmie tę uchwałę, pozwoli to nam na ustalenie zasad zagospodarowania działek w tamtym rejonie, a w szczególności kształtowania przestrzeni publicznej nad rzeką. Przypomnę, że w większości jest to teren nieurządzony. Na dużej części terenu są wydane warunki zabudowy pod budynki mieszkalne i usługowe - mówiła Monika Lachowicza z Biura Rozwoju Miasta Rzeszowa.

Taki pomysł pochwala także Konrad Fijołek, radny oraz kandydat na prezydenta Rzeszowa. - Wprawdzie jest tylko przystąpienie do sporządzenia planu, ale jest to bardzo ważny krok. Objęcie takim planem wszystkich terenów pozwoli nam podejść do sprawy kompleksowo. Ponadto chcielibyśmy przeznaczyć dodatkowe pieniądze do Biura Rozwoju tak, aby można było sprawniej działać nad konkretnymi dokumentami - dodawał Konrad Fijołek.

Taki pomysł pochwalała także opozycja. - Bardzo się cieszę, że radni zaczęli na poważnie o tym myśleć, ale w pierwszej kolejności powinniśmy wprowadzić ład przestrzenny. Na tamtych terenach panuje bowiem swego rodzaju chaos. Część tego terenu jesteśmy w stanie uratować pod bulwary, to niestety od strony ul. Podwisłocze będzie trudno - dodawał Robert Kultys z PiS-u.

Kotula: Jak najwięcej terenów trzeba przeznaczyć pod zieleń i rekreację

Zdaniem radnych pozostałe działki, które nie zostały jeszcze zabudowane trzeba zagospodarować w taki sposób, aby przeznaczyć jak najwięcej terenów pod tzw. zielone tereny. Ich zdaniem jest to zresztą zgodne z oczekiwaniami przeważającej części mieszkańców.

- Stworzenie w tym miejscu zielonych terenów wydaje nam się być jedynym słusznym wyjściem. Trzeba tak zaplanować przestrzeń, aby przynajmniej kilkadziesiąt metrów od Wisłoka w głąb terenu było przeznaczonych wyłącznie pod zieleń i rekreację - podsumował dyskusję radny Waldemar Kotula.

W ostatecznym finale radni przyjęli jednomyślnie proponowaną uchwałę.




Napisz komentarz
Komentarze
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: wyborcaTreść komentarza: Kobiety się boisz? taki z ciebie twardziel?Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:53Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: Janek z JasłaTreść komentarza: No chyba ktoś sobie jaja!!! Ten babol wredny?! Nie wierzę~!Data dodania komentarza: 18.09.2024, 09:30Źródło komentarza: Parlament Europejski. Elżbieta Łukacijewska wicekoordynatorką Komisji Praw Kobiet i RównouprawnieniaAutor komentarza: wyborcaTreść komentarza: A. Dziedzic, niespełniony "polityk" z Trzciany pomaga powodzianom! :):):) PSL i wszystko jasne!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 17:00Źródło komentarza: Trwają zbiórki darów dla powodzian w Rzeszowie i powiecie rzeszowskim [AKTUALIZACJA]Autor komentarza: KomaTreść komentarza: Każda ludzka tragedia jest pożywką dla polityków, na tym budują swoje pseudo-kariery!!! Skończy się jak w 1997 roku, ludzi objęci tą straszną powodzią zostaną sami ze swoimi problemami a nędzni politycy będą się obnosić jak to bardzo pomogli !!! Politycy to najgorszy sort społeczny, nie wart zaufania!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:57Źródło komentarza: Czy Razem dla Rzeszowa wykorzystuje katastrofalną powódź do zagrywek politycznych? [MOIM ZDANIEM]Autor komentarza: KrisTreść komentarza: Warszawka Południa :)! Nikt nie kontroluje tego co robi pato-ukro-deweloperka! To jest nienormalne!!!Data dodania komentarza: 17.09.2024, 16:54Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w RzeszowieAutor komentarza: bratTreść komentarza: u nas djenieg mnoga, my dajem rady a wy poljaczki mieszajcie w norachData dodania komentarza: 17.09.2024, 14:12Źródło komentarza: Przerażające dane! Ponad 600 tys. zł za mieszkanie w Rzeszowie
Reklama
Reklama
Reklama