Przetarg
-Spośród ofert, które wpłynęły w ramach przetargu na projekt i budowę tego odcinka S19, 15 maja 2020 r., jako najkorzystniejszą ofertę, została wybrana ta złożoną przez konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Na wybór oferty najkorzystniejszej zostało złożone odwołanie, które jeszcze przed terminem posiedzenia Krajowej Izby Odwoławczej cofnięto, w związku z czym postępowanie odwoławcze zostało umorzone - informuje GDDKiA.
Prezes @UZP_GOV_PL stwierdził brak naruszeń w przetargu na projekt i budowę #S19 #Rzeszów Płd. - #Babica Kolejnym etapem będzie podpisanie umowy z wykonawcą. Więcej szczegółów: https://t.co/eiKN2ffKNs #Podkarpacie #ViaCarpatia #ŁączymyPolskę @GDDKiA @MI_GOV_PL pic.twitter.com/A5qiNYCxXi
— GDDKiA Rzeszów (@GDDKiA_Rzeszow) July 6, 2020
Zakres prac
Odcinek od węzła Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”, co oznacza, że wykonawca zadania na podstawie Koncepcji Programowej opracuje dokumentację techniczną. Następnie zobowiązany jest zbudować drogę wg swojego projektu. Realizacja inwestycji planowana jest na lata 2020-2026.
W ramach projektowanego odcinka GDDKiA przewiduje wykonanie obiektów inżynierskich, w tym tunelu o długości ok. 2 km, sześciu estakad, dwóch wiaduktów nad S19, bezkolizyjnego przejazdu w ciągu DK19, trzech przejść dla zwierząt i jednego przejazdu pod S19. W ramach umowy wykonany zostanie także węzeł Babica typu „trąbka” oraz pierwsze na Podkarpaciu centrum zarządzania tunelem. - Droga będzie posiadać przekrój poprzeczny dwujezdniowy, po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Przebieg S19 będzie zgodny z przebiegiem wariantu, dla którego Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Rzeszowie 6 listopada 2015 r. wydał decyzję środowiskową (4 listopada 2016 r. decyzja środowiskowa stała się ostateczna) - informuje GDDKiA.
Komfort i bezpieczeństwo
Dzięki budowie S19 zostanie wyprowadzony ruch tranzytowy z centrum miejscowości w ciągu istniejącej drogi krajowej nr 19, który obecnie powoduje znaczną uciążliwość dla mieszkańców - wypadki, hałas oraz spaliny. Nowa trasa skróci także czas przejazdu na osi północ-południe i zwiększy bezpieczeństwo na drodze zarówno dla lokalnych społeczności, jak i dla ruchu tranzytowego.
Napisz komentarz
Komentarze