Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama Adam Dziedzic PSL

Chór z Bratkowic w międzynarodowej trasie

Podziel się
Oceń

Chór Męski Resonantae z Bratkowic, pod batutą dyrygenta Jakuba Pięty, od początku kwietnia znajduje się w trasie koncertowej w ramach projektu "Podkarpacie – śladami św. Jana Pawła II wśród tradycji, kultury i muzyki".
Chór z Bratkowic w międzynarodowej trasie

Autor: Fanpage zespołu

Inicjatywa ta, realizowana przez Polski Związek Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie, skupia ponad 600 uczestników – przedstawicieli chórów oraz orkiestr – i ma na celu upamiętnienie papieża Jana Pawła II oraz promocję muzycznego dziedzictwa Podkarpacia na arenie międzynarodowej. Jej pomysłodawczynią jest dr hab. prof. UR Anna Marek- Kamińska, prezes Polskiego Związku Chórów i Orkiestr Oddział w Rzeszowie

Repertuar projektu wypełniają utwory inspirowane postacią i nauczaniem św. Jana Pawła II. Usłyszymy m.in. „Mszę Podkarpacką” Dominika Lasoty, „Totus Tuus” Sebastiana Szymańskiego oraz „Hymn do błogosławionej Rodziny Ulmów” autorstwa Marty Stącel i Tomasza Piątka. Kompozycje te, oparte na motywach ludowych i duchowych, podkreślają piękno i głębię regionalnego dziedzictwa muzycznego.

Chór Resonantae zaśpiewał już m.in. w Katedrze św. Wacława w Ołomuńcu, Bazylice św. Antoniego w Padwie i Bazylice św. Pawła za Murami w Rzymie. Szczególnym momentem będzie udział w Mszy Świętej na Placu Świętego Piotra w Watykanie, zakończony błogosławieństwem papieskim. 

Trasa zwieńczona zostanie koncertem w austriackim Gleisdorfie, który odbędzie się we wtorek, 8 kwietnia.

Projekt odbywa się pod patronatem honorowym biskupa Jana Wątroby oraz przedstawicieli polskich placówek dyplomatycznych za granicą. Wspierany przez Województwo Podkarpackie i Uniwersytet Rzeszowski, stanowi nie tylko artystyczne wydarzenie, ale również wyraz pamięci i duchowego dziedzictwa Papieża z Polski. 

Dla Chóru Resonantae to niepowtarzalna okazja do zaprezentowania się na międzynarodowej scenie i do udziału w przedsięwzięciu, które łączy tradycję, wiarę i kulturę.

Więcej o autorze / autorach:

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NiezależnyTreść komentarza: Bicie piany. A gdzie chociażby gospodarka?Data dodania komentarza: 4.04.2025, 20:38Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: kalitaTreść komentarza: Dno i żenada!Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:44Źródło komentarza: Rektor KUL wylądował za kratami w Rzeszowie! Tylko że...Autor komentarza: maxTreść komentarza: Wgniótł Putina w ziemię ! :):):):):):)Data dodania komentarza: 2.04.2025, 16:42Źródło komentarza: Szymon Hołownia w Rzeszowie: Bezpieczeństwo, rozwój i przyszłość PolskiAutor komentarza: JurekTreść komentarza: Każdy podatnik płacący płaci. Żadna grupa rządząca od 1900 roku nie wzięła się za polski związek piłki nożnej, jak anglicy za kiboli, uciąc należy raz a dobrze, niech się człowieki natłuką, nie ma sensu wzywać ani sektorować policją dzielną, dam im wolną wolę. Na pogotowiu poczekają jak każdy, na przyjazd prokuratora też, po co ludziom ambitnym robić pod górkę?Data dodania komentarza: 1.04.2025, 20:12Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4Autor komentarza: SumTreść komentarza: Co tej uchwały wynika NICZwykłe bicie piany. Poczta i tak zrobi swojeData dodania komentarza: 1.04.2025, 11:22Źródło komentarza: Radni sejmiku przyjęli stanowisko ws. restrukturyzacji PocztyAutor komentarza: GrallTreść komentarza: Kto płaci za zabezpieczanie grup bandziorów stadionowychData dodania komentarza: 1.04.2025, 10:03Źródło komentarza: Policjanci zapobiegli ustawce z udziałem kiboli Resovii na A4
Reklama
ReklamaPodkarpackie Targi Ekonomii Społecznej
Reklama
Reklama