Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama Advertisement
Reklama orkiestra księżniczek Rzeszów

Osiem ofert w przetargu na budowę obwodnicy Pilzna

Podziel się
Oceń

W przetargu na zaprojektowanie i budowę obwodnicy Pilzna, która będzie częścią drogi krajowej nr 73, wpłynęło osiem ofert. Teraz zostaną one sprawdzone i ocenione – poinformowała PAP w czwartek rzeczniczka rzeszowskiego oddziału GDDKiA Joanna Rarus.
Osiem ofert w przetargu na budowę obwodnicy Pilzna

Źródło: Google maps

Złożone w przetargu oferty wahają się od ponad 87,8 mln zł do niemal 127 mln zł.

Jak podkreśliła Rarus, teraz oferty zostaną sprawdzone i ocenione.

„Najkorzystniejsza z nich zostanie wybrana na podstawie trzech kryteriów: ceny (60 proc.), przedłużenia okresu gwarancji jakości na ekrany akustyczne wraz z ich elementami (10 proc.) oraz przedłużenia okresu gwarancji jakości na obiekty mostowe wraz ich z wyposażeniem (30 proc.)” – dodała.

To drugi przetarg na obwodnicę Pilzna; pierwszy został unieważniony po tym, jak oferty, które zostały złożone, przewyższały kwotę zarezerwowaną przez GDDKiA na tę inwestycję.

Obwodnica Pilzna będzie miała ok. 2,6 km. Trasa rozpocznie się za skrzyżowaniem DK94 z DK73 w Pilźnie; w okolicy przecięcia się ul. Wiaduktowej z ul. Lwowską zaprojektowano rondo. Droga będzie przebiegała nad rzeką Dulcza. Na końcowym odcinku włączy się do istniejącej DK73 w miejscowości Strzegocice, w kierunku Jasła.

W ramach zadania wybudowane zostaną m.in. jezdnie dodatkowe, równoległe do trasy głównej, obsługujące tereny przyległe do obwodnicy. Będą też drogi dla pieszych i rowerów oraz system zarządzania ruchem. Przez rzekę Dulcza zostanie wybudowany most. Powstaną przejścia dla zwierząt, ekrany akustyczne i przeciwolśnieniowe oraz zbiorniki retencyjne.

Jak zaznaczyła Rarus, prace projektowe i roboty budowlane powinny zostać ukończone w ciągu 35 miesięcy od daty podpisania umowy.

Obwodnica Pilzna jest jedną z trzech, które powstaną w ciągu DK73. Kolejne inwestycje to obwodnice Brzostku i Kołaczyc, a także samego Jasła.

Jak powiedziała rzeczniczka, te inwestycje, wraz z przygotowywaną przebudową istniejącego odcinka DK73 pomiędzy Pilznem a Brzostkiem spowodują, że w efekcie kierowcy zyskają ok. 35 kilometrów wygodnej i bezpiecznej trasy, w dwóch trzecich poprowadzonej nowym śladem. „Pozwoli to nie tylko wyprowadzić ruch, jaki koncentruje się w tych miastach, ale przede wszystkim poprawić przepustowość całej DK73” – wyjaśniła.

Droga krajowa nr 73, która prowadzi od miejscowości Wiśniówka k. Kielc do Jasła, należy do podstawowego układu komunikacyjnego kraju, prowadząc ruch na kierunku północ-południe.

Na terenie województwa podkarpackiego trasa stanowi ważny szlak komunikacyjny od autostrady A4 poprzez Pilzno, Brzostek i Jasło. Umożliwia też dojazd do przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku (poprzez DK28, a następnie DK84) oraz przejścia granicznego ze Słowacją w Barwinku (poprzez DK28 i DK19).

Obwodnica Pilzna powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic. Z tego programu wybudowanych na Podkarpaciu będzie w sumie osiem obwodnic. (PAP)

huk/ pad/


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: NNTreść komentarza: To gawlik jest posłem? Człowiek całe życie się uczy. Nigdy nie słyszałem o nim żeby coś tu robił dla Rzeszowa czy Podkarpackiego wogóleData dodania komentarza: 28.04.2025, 18:51Źródło komentarza: Radni PiS przegłosowali stanowisko Sejmiku. Poseł Gawlik: To polityka uprawiana na kłamstwie!Autor komentarza: gośćTreść komentarza: jaki klub takie hasła !Data dodania komentarza: 26.04.2025, 11:06Źródło komentarza: "Tęczowy Trzaskowski". Baner kibiców Resovii podchwycił znany polityk PiSAutor komentarza: czfTreść komentarza: Biały terror zaczął się o rok wcześniej niż czerwony i pochłonął więcej ofiar, mordowanych w o wiele bardziej brutalny sposób. Na początku rewolucja była w rzeczywistości zbyt łaskawa i naiwna. Bolszewicy wielokrotnie okazywali wielkoduszność i pozwalali znanym i aktywnym kontrrewolucjonistom odejść wolno, tak jak np. gen. Piotr Krasnow, którego puszczono wolno za obietnicę, że nie będzie walczył przeciwko rządowi, a który potem natychmiast złamał swoją obietnicę, a potem zaś kolaborował z nazistami. Czerezwyczajki stanowiły przykrą konieczność w obliczu krwawego oporu ancien regime'u. p. art. „10 najczęstszych kłamstw na temat Rewolucji Październikowej” na naszej stronie, kłamstwo nr 4 – w dalszej części cytubemy także Marka Twaina czy gen. Gravesa z USA albo amerykańskiego ambasadoraData dodania komentarza: 24.04.2025, 08:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PogromcaRedaktorkowTreść komentarza: ale chłam, dobrze że czerwony front trzyma poziom w przeciwieństwie do dzisiejszego dziennikarstwaData dodania komentarza: 24.04.2025, 00:35Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi! K Autor komentarza: Pan WiceradoktorekTreść komentarza: Tak, bo Czeka to przecież wymysł stalinizmu...Data dodania komentarza: 23.04.2025, 20:07Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!Autor komentarza: PRLTreść komentarza: Komuno wróć !!Data dodania komentarza: 23.04.2025, 19:44Źródło komentarza: Komunistyczna propaganda na ulicach Rzeszowa. Wiemy, kto za tym stoi!
ReklamaAdvertisement
Reklama
Reklama
Reklama