Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama

Fundacja CONTEO podsumowuje projekt "Rzeszowskie Ruchome Szlaki: Inkluzja w Branży Logistycznej"

Podziel się
Oceń

Kończy się projekt "Rzeszowskie Ruchome Szlaki: Inkluzja w Branży Logistycznej", organizowany prze Fundację Conteo z Rzeszowa, a finansowany ze środków PFRON, których dysponentem jest Prezydent Miasta Rzeszowa. To była ciekawa propozycja dla osób z niepełnosprawnością ruchową, którzy w ramach projektu skorzystali z darmowych szkoleń, warsztatów rozwojowych, indywidualnych konsultacji i staży zawodowych w jednej z rzeszowskich firm.

Ideą projektu była aktywizacja osób z niepełnosprawnościami ruchowymi z miasta Rzeszowa, zaznajomienie ich z  kulisami zawodu spedytora, oraz branżą logistyczną, która daje możliwości rozwoju w różnych obszarach i umożliwia pracę zdalną. Kilkanaście osób zrekrutowanych w projekcie wzięło udział w szkoleniach grupowych, warsztatach rozwojowych z zakresu psychologii, konsultacjach indywidualnych z ekspertami, a w fazie końcowej również w stażach w jeden z rzeszowskich firm. 

Podczas 14-dniowych praktyk uczestnicy mieli możliwość wykorzystania i sprawdzenia wcześniej poznanej wiedzy w praktyce, na czym najbardziej zależało organizatorom. Największą siłą tego projektu jest właśnie to, że mogliśmy pokazać uczestnikom programu, na czym polega od środka praca w branży logistycznej, co nie zdarza się często w tego typu projektach. Zorganizowaliśmy zajęcia oraz kontakt z naszymi ekspertami w taki sposób, by to wszystko było w zasięgu ich możliwości, czyli żeby osoby poruszające się na wózkach mogły część zajęć odbyć online, podobnie jak zadania wykonywane podczas stażu – mówi Mateusz Stopa, koordynator projektu z Fundacji Conteo. 

Osoby, które wzięły udział w stażu, mogły nie tylko pogłębić posiadaną już wiedzę, ale też poznać specyfikę pracy w branży transportowej od strony praktycznej. Stażyści tworzyli bazy danych, dokonywali weryfikacji klientów logistycznych B2B, oraz budowali bazy prospect, czyli takie o zweryfikowanym potencjale z branż objętych zainteresowaniem firm logistycznych. Wybraliśmy takie zadania, które były możliwe do wykonania dla osób niezwiązanych z branżą, ale które po krótkim kursie zdobyły wystarczającą wiedzę, by przy naszej pomocy i wsparciu poradzić sobie z zadaniem – wyjaśnia trener i koordynator stażu Piotr Ostromęcki. 

W trakcie trwania całego projektu beneficjenci mieli również zajęcia z psychologiem i specjalistą z zakresu aktywnego poruszania się na rynku pracy, dzięki czemu zyskali większą pewność siebie i motywację do aktywnego poszukiwania nowej pracy, oraz świadomość możliwości, jakie się przed nimi otwierają. 

Pozostałe korzyści, jakie przyniósł beneficjentom projektu udział w samym stażu to umiejętność skutecznej pracy przy pomocy programu Excell, stosowanie filtrów i tabel przestawnych w kontekście pracy w logistyce. Zdobyli również podstawowe umiejętności niezbędne do planowania drogi towaru w łańcuchu logistycznym, oraz weryfikowali czynniki KPI, dla wysłanych i odebranych przesyłek firmy, w której odbywał się staż.  Muszę przyznać, że osoby, które wybraliśmy do udziału w części praktycznej, wykazały się sporym  zaangażowaniem, dzięki temu poszerzyły wiedzę i poczuły chęć uruchomienia swojej aktywności w nowych obszarach biznesowych. Sądzę, że to dało im to nowe spojrzenie na rozwój elementów łańcucha logistycznego oraz zwiększyło ich szansę na znalezienie pracy w tej branży – cieszy się Piotr Ostromęcki.   

Program okazał się na tyle udany, że Fundacja myśli o rozwinięciu go na przyszłość. Mamy plany udoskonalić ten projekt, rozwinąć go i dać szansę innym, na to, by mogli skorzystać z wiedzy i doświadczenia naszych ekspertów w kolejnych projektach, realizowanych być może już nie tylko na terenie Rzeszowa – zapowiada Mateusz Stopa z Fundacji Conteo.

Zadanie "Rzeszowskie Ruchome Szlaki: Inkluzja w Branży Logistycznej" jest realizowane dzięki finansowaniu ze środków PFRON, których dysponentem jest Prezydent Miasta Rzeszowa.


Napisz komentarz

Komentarze

Ostatnie komentarze
Autor komentarza: mcsTreść komentarza: czyli działki tylko dla deweloperów xDData dodania komentarza: 17.01.2025, 17:39Źródło komentarza: Gmina Trzebownisko sprzedaje atrakcyjne działki w JasionceAutor komentarza: AATreść komentarza: A dlaczego zainteresowani nie postawią sobie ogrodzenia na koszt swojej wspólnoty? Będą mieli bezpiecznie i bezproblemowo. Czy miasto musi rozwiązywać wszystkie problemy, a mieszkańcy juz nic od siebie?Data dodania komentarza: 9.01.2025, 04:08Źródło komentarza: Inwazja dzików na rzeszowskim osiedlu Hiszpańskie Ogrody. Radny interweniuje [WIDEO]Autor komentarza: wtajemniczonyTreść komentarza: Skuteczność !!! Co wy piszecie w tych swoich artykułach?! Sytuacja w Policji jest tragiczna, gdy ma się tam znajomych wszystko się wie, obraz nędzy i rozpaczy, celowe działania mediów chcą upiększyć sytuację! Obraz Polskiej Policji wygląda post apokaliptycznie, jak mówi znajomy Policjant z Leżajska!Data dodania komentarza: 8.01.2025, 16:10Źródło komentarza: "Łowcy głów" z Rzeszowa zatrzymują kolejnych groźnych przestępcówAutor komentarza: kierowcaTreść komentarza: Niby że Polska Policja to takie fajne chłopaki strzegący prawa i porządku??! Banda wyrzutków i pijaków!Data dodania komentarza: 8.01.2025, 16:06Źródło komentarza: Weekendowa ostra jazda kierowców bmwAutor komentarza: KrzywoustyTreść komentarza: "Biedni uchodźcy z Upadliny", napadają na Polskie domy, powodują pod wpływem wypadki drogowe, manifestują swoje przywiązanie do Bandery neonazisty i Zbrodniarza... itd. itp. Czy "polski rząd marionetek" reaguje? Nie, nie ma problemu, to przecież """nasi bracia i przyjaciele""" swojaki! :(:(:(:( Problem nie istnieje!!! "Trza pomagać""" Pisownia pod pretekstem!Data dodania komentarza: 8.01.2025, 09:15Źródło komentarza: Brutalny napad w Łańcucie. Tortury, groźby nożem i kradzież na dużą skalęAutor komentarza: XYZTreść komentarza: Ale co ty bredzisz? Właśnie, że Rzeszów mówi TAK dla tej inwestycji! Jak będzie trzeba, to trzeba dokładać. Ten stadion to bezapelacyjnie priorytet inwestycyjny!Data dodania komentarza: 8.01.2025, 08:14Źródło komentarza: Co z finansowaniem PCLA przez samorząd województwa? Miasto liczy na większe wsparcie finansowe
Reklama
Reklama
Reklama