Władze PiS liczą, że nowy model strukturalny przyczyni się do silniejszej aktywizacji struktur i stworzenia gruntu pod kolejne kampanie wyborcze, szczególnie pod nadchodzącą kampanię prezydencką. Stąd też od połowy października, w całej Polsce działacze głównej partii opozycyjnej wybierają zarządy okręgowe.
Okręgi jak mapa wyborcza
Podkreślmy, że okręgi są tożsame z okręgami wyborczymi. Tak więc okręg 22 obejmuje obszar miast na prawach powiatu Krosna i Przemyśla oraz powiatów bieszczadzkiego, brzozowskiego, jarosławskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego, lubaczowskiego, przemyskiego, przeworskiego i sanockiego.
Z kolei okręg 23 teren miast na prawach powiatu Rzeszowa i Tarnobrzega oraz powiatów dębickiego, kolbuszowskiego, leżajskiego, łańcuckiego, mieleckiego, niżańskiego, ropczycko-sędziszowskiego, rzeszowskiego, stalowowolskiego, strzyżowskiego i tarnobrzeskiego.
Znane twarze
W ten weekend delegaci wybierali władze okręgów położonych na Podkarpaciu. Obyło się jednak, jak już zasygnalizowano, bez zaskoczeń, bowiem w wyborach zwyciężyli dobrze już znani politycy partii Kaczyńskiego.
W okręgu przemyskim zwyciężył Marek Kuchciński - poseł i były marszałek Sejmu z lat 2015-2019. Natomiast w okręgu rzeszowskim, na czele lokalnego zarządu okręgowego PiS stanie Ewa Leniart, która miała wygrać zdobywając 92% głosów delegatów.
-To dla mnie wielki honor i odpowiedzialność. Serdecznie dziękuję za ogromne poparcie – otrzymanie 92% głosów jest dla mnie wyrazem wielkiego zaufania, za które jestem niezmiernie wdzięczna - poinformowała w swoich mediach społecznościowych była wojewoda podkarpacka, a obecnie posłanka PiS.
Napisz komentarz
Komentarze