1 sierpnia 2024 roku w Rzeszowie odbyło się inauguracyjne spotkanie organizacyjne „No to kawa na ławę!”, które zgromadziło osoby po udarze mózgu oraz ich rodziny, a także przedstawicieli samorządu, lokalnych społeczności i przedsiębiorstw. Wydarzenie, które miało na celu zainicjowanie dialogu na temat potrzeb i wyzwań, z jakimi borykają się osoby po udarze, spotkało się z ogromnym zainteresowaniem i wsparciem.
Spotkanie było pierwszym krokiem w ramach nowej inicjatywy, której inicjatorem jest Fundacja UDAR, partnerem zaś Inkubator Przemian. Na wydarzeniu obecni byli przedstawiciele Urzędu Miasta Rzeszowa, Narodowego Funduszu Zdrowia, a także członkowie Fundacji UDAR oraz Fundacji Przestrzenie. Była to doskonała okazja do wymiany doświadczeń oraz rozpoczęcia współpracy, mającej na celu poprawę jakości życia osób po udarze mózgu.
- Podczas spotkania uczestnicy mieli możliwość otwartej rozmowy na temat problemów, z jakimi zmagają się na co dzień osoby po udarze. Przedstawiono wiele wzruszających historii i emocjonalnych opowieści, które ukazały, jak ważne jest wsparcie i zrozumienie w procesie powrotu do zdrowia i aktywności społecznej - mówi nam Ewa Decowska, prezeska Fundacji UDAR Inkubator Przemian.
Warto podkreślić, że spotkanie to nie było jednorazowym wydarzeniem. Tydzień później, 7 sierpnia, odbyło się kolejne spotkanie, tym razem w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym na ul. Sucharskiego w Rzeszowie. - Podopieczni Fundacji UDAR oraz przedstawiciele samorządu mieli okazję zapoznać się z warunkami lokalowymi ośrodka. Spotkanie miało na celu ocenę potrzeb tej grupy pacjentów oraz dostosowanie placówki do ich wymagań - mówi Ewa Decowska.
Spotkanie w Centrum Opiekuńczo-Mieszkalnym było kolejnym krokiem w budowaniu wsparcia dla osób po udarze mózgu, a zaangażowanie uczestników i otwartość na dialog pozwalają wierzyć, że kolejne inicjatywy będą miały realny wpływ na poprawę ich jakości życia.
Inicjatywa „NO to kawa na ławę!” oraz kolejne spotkania były finansowane ze środków Rządowego Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030, za pośrednictwem Stowarzyszenia „Pro Carpathia”. Dzięki temu wsparciu możliwe było zorganizowanie spotkań, które zainicjowały dialog i działania na rzecz osób po udarze mózgu.
Napisz komentarz
Komentarze