Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Załamanie pogody na Podkarpaciu. Lokalne podtopienia

Podziel się
Oceń

W powiecie strzyżowskim doszło do lokalnych podtopień spowodowanych intensywnymi opadami deszczu. Strażacy interweniują w miejscowościach Połomia i Czudec, gdzie woda zalewa posesje i drogi. Służby od samego rana wypompowują wodę z zalanych obszarów, starając się jak najszybciej przywrócić normalne warunki życia mieszkańcom.
Załamanie pogody na Podkarpaciu. Lokalne podtopienia

Źródło: OSP Wyżne

Jak informuje serwis Strzyżów998 na Facebooku do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie ciągle napływają nowe zgłoszenia o zalanych posesjach czy budynkach. 

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Brygadier Marcin Betleja, rzecznik podkarpackich strażaków, przekazał, że według stanu na godzinę 7:45 odnotowano 22 interwencje strażaków. Niemniej sytuacja pogodowa jest dynamiczna.

Ulewy na Podkarpaciu

Nad Podkarpaciem przemieszcza się intensywny front atmosferyczny przynoszący ulewne deszcze. Minionej nocy największe opady odnotowano w rejonie Bieszczadów, gdzie w Kalnicy spadło około 40 milimetrów deszczu - informuje Radio Rzeszów. Dzisiaj synoptycy przewidują burze oraz intensywne opady deszczu, szczególnie w powiatach przemyskim, jarosławskim i lubaczowskim.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie ostrzega przed możliwością kolejnych lokalnych podtopień, które mogą dotknąć posesje oraz drogi w gminach. Mieszkańcy są proszeni o zachowanie szczególnej ostrożności i monitorowanie sytuacji pogodowej.

Pomimo intensywnych opadów, podkarpackie rzeki pozostają w strefie stanów niskich i średnich, co oznacza, że obecnie nie ma zagrożenia powodziowego. Sytuacja hydrologiczna jest na bieżąco monitorowana przez odpowiednie służby, które są w gotowości do podjęcia działań w razie pogorszenia warunków.

W obliczu zmieniających się warunków pogodowych, mieszkańcy powiatu strzyżowskiego oraz innych zagrożonych regionów powinni być przygotowani na ewentualne podtopienia i stosować się do zaleceń służb ratunkowych. Regularne sprawdzanie prognoz pogody oraz informacji od lokalnych władz może pomóc w zminimalizowaniu ryzyka i skutków ewentualnych podtopień.

POGODA NA ŻYWO:

 


Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama