Zmazać plamę po porażce

Zmazać plamę po porażce! Z takim celem na mecz z KKS-em Kalisz wychodziła drużyna Stali Rzeszów. Przeciwnik był jednak wyjątkowo niewygodny, ponieważ ekipa z Kalisza jest jedną z rewelacji tej Ligi.
  • Źródło: Stal Rzeszów

Składy

Gospodarze: Maciej Krakowiak. Mateusz Gawlik, Bartosz Waleńcik, Mateusz Mączyński, Fabian Hiszpański, Michał Borecki, Mateusz Majewski, Marcin Radzewicz, Adrian Łuszkiewicz, Jakub Chojnowski, Nikodem Zawistowski
Rezerwowi: Patryk Pawela, Andrzej Kaszuba, Bartłomiej Maćczak, Robert Tunkiewicz, Tomasz Hołota, Sebastian Kaczyński, Mikołaj Zawistowski, Daniel Kamiński, Kamil Sabiłło

Goście: Wiktor Kaczorowski, Radosław Sylwestrzak, Jarosław Fojut, Damian Kostkowski, Piotr Głowacki, Dawid Olejarka, Sławomir Szeliga, Błażej Szczepanek, Wiktor Kłos, Krystian Pieczara, Grzegorz Goncerz
Rezerwowi: Gerard Bieszczad, Mariusz Sławek, Jakub Lorek, Ramil Mustafaev, Łukasz Góra, Wojciech Reiman, Marcel Kotwica, Rafał Maciejewski, Bartosz Wolski

Przebieg spotkania

Inicjatywa w tych pierwszych minutach spotkania należy do rzeszowskiej Stali. To my utrzymujemy się przy futbolówce i próbujemy atakować na bramkę rywali. Rzut rożny dla Stali po kolejnej ofensywnej akcji naszego zespołu. Bił Głowacki, ale piłka, trafiając na środek pola karnego nie padła łupem żadnego z naszych zawodników. Przez chwilę zamknęliśmy Kaliszan na ich połowie boiska. 7 minuta, faulowany przy linii środkowej boiska Pieczara. Zaczniemy od rzutu wolnego. Bardzo ładna akcja lewą flanką w naszym wykonaniu. Skończyło się rzutem rożnym po wybiciu piłki przez obrońców KKS-u. To już trzeci corner dla Stali, która mocno zaczyna to spotkanie w Kaliszu. Kolejny strzał Stali z dystansu, jednak bardzo niecelny. W 19 minucie rzut rożny dla gospodarzy, którzy w ostatnich minutach próbują przejąć inicjatywę… złe rozegranie i faulowali Kaliszanie. Groźnie przez chwilę pod bramką Stali. Zawodnik w zielonym stroju próbował oszukać defensywę i zamiast wrzucać w pole karne wycofał na 13-14 metr. Dobrze ustawiony Szeliga wyjaśnia sytuację. Coraz śmielej za rozgrywanie piłki biorą się zawodnicy KKS-u. W 22 minucie dobra akcja Stali W ostatniej chwili bramkarz gospodarzy uprzedził jednak wychodzącego na czystą pozycję Olejarkę. Długo utrzymują się przy piłce Kaliszanie, ale nie dopuszczamy ich pod własne pole karne. W 30 minucie Faulowany Kłos przy linii bocznej, na naszej połowie. Fojut przyśpieszył akcję podaniem na lewą flankę. Wszedł Głowacki na pole karne, ale powstrzymany. Aut dla Stali. W 34 minucie rzut wolny dla Kaliszan po faulu Kłosa. 35-metrów od bramki. Po zamieszaniu w polu karnym gospodarze oddali strzał, ale bardzo niecelny. Od bramki Kaczorowski. 36 minuta i kolejna akcja napędzających się gospodarzy. Dośrodkowanie z lewej strony w pole karne Stali, piłka trafia do zawodnika rywali, który strzela na bramkę. To uderzenie zablokowane i rzut rożny dla miejscowych. Ponownie zamieszanie w polu karnym i strzał gospodarzy, ale także niecelny. Po nim próba naszej szybkiej akcji, ale Olejarka został powstrzymany na 30. metrze. 41 minuta, Strzał Hiszpańskiego, spokojnie łapie Kaczorowski. Coraz większa jest jednak przewaga gospodarzy, którzy pokazują, że będą walczyć dziś o pełną pulę. Kontra Stali. Pieczara przeciwko trzem rywalom utrzymał się przy piłce, odegrał do Szczepanka, ten natomiast do Olejarki. Ostatecznie radzi sobie z tą sytuacją obrona KKS-u. Aut dla Stali, ale najpierw przerwa w grze, bo Szeliga ucierpiał po wejściu Łuszkiewicza, który ukarany został za to żółtą kartką. Kończy się pierwsza połowa, w której mimo ciężkiego początku, lepsi byli gospodarze.

Stal Rzeszów

Startuje druga połowa! Błażej Szczepanek ukarany żółtą kartką za faul taktyczny w środku pola. Lepiej weszli w tę część meczu gospodarze. Starają się teraz przeprowadzać akcje prawą stroną boiska, ale defensywa Stali jest dobrze ustawiana i skutecznie rozbija te ataki. W 51 minucie zakotłowało się teraz pod bramką KKS-u. Próbował dorzucać Kostkowski, ale gospodarze wybijają i będziemy mieć rzut rożny. GOOOOOL! 54 minuta, Dawid Olejarka zdobywa swoją 4. bramkę w tym sezonie i wyprowadza Stal na prowadzenie. Kaliszanie natychmiastowo zareagowali na stratę gola i nie dają się zepchnąć pod własną bramkę. Teraz jedna próba ich strzału zablokowana przez Fojuta, druga poszybowała ponad bramką Kaczorowskiego. 58 minuta i pierwsza zmiana. Kotwica za Pieczarę. 70 minuta i blisko podwyższenia. Błąd w środku pola popełnił jeden z zawodników KKS-u, ale niezrozumiała się Olejarka z Głowackim i piłka trafiła prosto pod nogi goalkeepera gospodarzy. 72 minuta, Dawid Olejarka rusza w kierunku pola karnego gospodarzy ale był on nas spalonym. Stal szuka drugiej bramki. 74 minuta i było blisko 1:1. Po dobrym płaskim dośrodkowaniu z prawej strony, na 1 – 2 metrze minął się z futbolówką napastnik KKS-u. Podwójna zmiana. Reiman za Olejarkę i Wolski za Szeligę. Dobrze w pole karne wszedł Goncerz, który był faulowany. Drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał zawodnik KKS-u. Do rzutu karnego w 80 minucie podszedł Reiman, który “panenką” pokonał bramkarza gospodarzy! Kolejna podwójna zmiana: Sławek za Szczepanka i Maciejewski za Goncerza. Rzut wolny na 20 metrze… dośrodkowujemy, piłka wybijana raczej wyżej niż dalej… dopada do niej Kłos… mocny strzał z ostrego kąta! Niecelnie. Koniec spotkania. KKS Kalisz- Stal Rzeszów 0:2.