Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
PRZECZYTAJ TAKŻE:
Reklama dotacje rpo
Reklama PCN oświeć mnie
Reklama Powiat Rzeszowski

Nowe parkometry w Rzeszowie będą działać jak w sklepach

Podziel się
Oceń

Rozpoczęła się wymiana terminali płatniczych w parkometrach strefy płatnego parkowania w Rzeszowie. Ma być szybciej i wygodniej.
Nowe parkometry w Rzeszowie będą działać jak w sklepach

Źródło: Łukasz Kotulak/Halo Rzeszów

Strefy płatnego parkowania w Rzeszowie mają dość przestarzałe parkometry, niewymieniane od 7 lat. Stąd miasto rozpoczęło prace nad wymianą obecnych terminali do kart płatniczych. Na ich dość wolne działanie, trwające niekiedy nawet kilka minut, skarżyli się kierowcy płacący kartą płatniczą za postój.

W Rzeszowie wymienionych zostanie 218 terminali. Nowe terminale wyposażone będą  w nowoczesne oprogramowanie, które pozwoli na szybkie i sprawne pobieranie opłat. Wydruk biletu powinien być gotowy w ciągu kilku sekund, a płatność zostanie od razu zaksięgowana. Dzięki temu kierowcy będą mogli zapłacić za postój za pomocą karty lub smartfona. Nowością będzie możliwość opłaty przy pomocy technologii BLIK. Wszystko to kosztować będzie rzeszowski budżet ponad 820 tys. zł. 

Montaż nowych urządzeń w parkometrach już się rozpoczął i potrwa kilka tygodni. Miasto zwraca uwagę, że prace te nie spowodują żadnych utrudnień dla klientów stref. 

Strefy płatnego parkowania w Rzeszowie, mat. MATiP w Rzeszowie

W Rzeszowie obowiązują 4 strefy płatnego parkowania: niebieska, pomarańczowa, zielona i czerwona. Opłaty za postój pojazdów samochodowych pobierane są w dni powszednie, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8 do 20.

PodstrefaPierwsza godzinaDruga godzinaTrzecia godzinaCzwarta godzina i każda następna
I „Niebieska”5,00 zł6,00 zł7,20 zł5,00 zł
II „Pomarańczowa”3,00 zł3,60 zł4,30 zł3,00 zł
III "Zielona"3,00 zł3,60 zł4,30 zł3,00 zł
IV "Czerwona"3,00 zł3,60 zł4,30 zł3,00 zł

 

 


 


 

 


 

PRZECZYTAJ TEŻ:

 


Napisz komentarz

Komentarze

W. T. 08.11.2023 14:40
Ta strefa nie zarobiła na siebie, a już wymienia się urządzenia. Tylko urzędnicy potrafią tak marnotrawić ludzkie pieniądze. Jak coś jest nieopłacalne to się to albo likwiduje, albo zmienia. Przecież obciążenie tej strefy na bocznych osiedlowych uliczkach gdzie ją wprowadzono kosztem miejsc parkingowych dla mieszkańców w ciągu dnia to może z 25 % miejsc jest płacone przez postojowiczów. Reszta to jest uzupełniana poprzez opodatkowanie mieszkańców, którzy nie mają gdzie parkować. Mógłby się ktoś tym w końcu zająć i jeszcze, aby wydusić więcej pieniędzy to wydłużyli czas trwania opłat do 20. Zero pomysłu na strefę, a myślą tylko jak zedrzeć kasę z mieszkańców.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama